Bitcoin Fog’s Mastermind’i langus

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Roman Sterlingov, Bitcoin Fogi, märkimisväärse krüptoraha segaplatvormi algataja, seisab USA ringkonnakohtu poolt rahapesu eest süüdimõistmise ees. Teisipäeval langetatud kohtuotsuses tunnistati 35-aastane Sterlingov mitmetes punktides süüdi. Need süüdistused hõlmasid rahapesu, vandenõu rahapesu toimepanemiseks, litsentseerimata rahaülekandeettevõtte käitamist ja D.C. rahavahendajate seaduse rikkumist.

Sterlingov jooksis Bitcoin Fog kuni 2021. aastani

Sterlingov väitis kogu kohtuprotsessi vältel, et ta oli pigem teenuse kasutamises osaline kui selle tegelik operaator. Ameerika Ühendriikide justiitsministeerium avaldas aga pressiteate kaudu, et kohtuprotsessi tõendid tõestasid veenvalt Sterlingovi osalust Bitcoin Fogi käitamises alates 2011. aasta oktoobrist kuni 2021. aasta aprillini. Tema operatsioon toimis peamiselt kurjategijate jaoks, kelle eesmärk oli varjata oma ebaseadusliku tulu päritolu õiguskaitseasutuste uudishimulike silmade eest.

Nende kümne aasta jooksul aitas Bitcoin Fog pesta üle 1,2 miljoni Bitcoini, mille väärtus tehingute ajal oli ligikaudu 400 miljonit dollarit. Märkimisväärne osa neist pestud vahenditest leiti tumedate võrkude turgudel, mis on tuntud narkootikumide, arvutipettuste, identiteedivarguste ja laste seksuaalse kuritarvitamise materjalide levitamise poolest.

Maksuameti (IRS) kriminaaluurimise üksuse juht Jim Lee rõhutas kohtuprotsessi ajal, et süüdistataval oli oluline roll sadade miljonite dollarite ebaseaduslike tumedate võrguraha pesemisel Bitcoin Fogi kaudu, mille eesmärk oli varjata nende vahendite tegelikku allikat.

Sterlingovi kaitsja Tok Ekeland on andnud märku kavatsusest vaidlustada žürii otsus apellatsioonkaebuse kaudu. Pärast süüdimõistmist tegi žürii ülesandeks konfiskeerida Bitcoin Fogiga seotud varad, mis hõlmasid 1354 BTC-d, mis sisaldusid Bitcoin Fogi rahakotis ja ligi 350 000 dollarit erinevates krüptovaluutades, mida hoiti konfiskeeritud Krakeni kontol.

Sterlingovi vastu esitatud kõige raskemad süüdistused, nimelt rahapesu konspiratsioon ja rahapesu ise, võivad tuua kaasa maksimaalselt 20-aastase vangistuse, ülejäänud süüdistused võivad viia kuni viieaastase vanglakaristuseni. Sterlingovi süüdimõistmine on kavandatud 15. juuliks.

Tornado Cashi kaasasutaja kohtuprotsess ootab ees.

Roman Stormi, vaidlusaluse krüptosegu Tornado Cashi kaasloojat, ootab septembris kohtuprotsess, kus teda süüdistatakse muu hulgas rahapesu toimepanemises, ilma rahasiirde litsentsita tegutsemises ja rahvusvahelise hädaolukorra majanduslike volituste seaduse rikkumises. Storm on deklareerinud oma süütust kõigi süüdistuste osas.

Storm, kellele esitati ametlik süüdistus 2023. aasta augustis ja kes on praegu vabastatud 2 miljoni dollari suuruse tagatisraha eest, on rõhutanud, et see kohtuasi avaldab märkimisväärset mõju Web3 arendajatele ja neile, kes on mures tarkvara ja eraelu puutumatuse õiguste pärast. Hoolimata sellest, et Tornado Cashi toetajad väidavad, et teenus üksnes hõlbustab detsentraliseeritud finantstehingute tarkvara, ilma et see tegeleks otseselt raha ülekandmisega, tajutakse selle mahasurumist kui ähvardavat ohtu arendajatele, kes keskenduvad privaatsuskeskse rakenduste arendamisele.

Ameerika Ühendriikide rahandusministeerium on sellest ajast alates lisanud Tornado Cashi oma spetsiaalselt määratud riikide nimekirja, keelates tegelikult Ameerika suhtluse selle segajaga. Osakond süüdistab Tornado Cashi üle 7 miljardi dollari suuruse virtuaalvaluuta rahapesu eest alates selle loomisest 2019. aastal.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele