Krüpto nähtamatu tõus: 2,7 miljardit dollarit tulvab sisse

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

CoinShares'i viimases aruandes on juhtivate varahaldusfirmade, sealhulgas BlackRocki, Bitwise'i, Fidelity, Grayscale'i, ProShares'i ja 21Shares'i hallatavad krüptovaluutafondid näinud eelmisel nädalal enneolematuid sissevoolusid, mis ulatusid 2,7 miljardi dollarini globaalses mastaabis. See märkimisväärne sissevool ületas eelmise rekordi (2,45 miljardit dollarit) veebruaris, mis tulenes peamiselt USAs asuvate bitcoini börsil kaubeldavate fondide (ETF) vastu huvi suurenemisest.

See ajalooline nädal on tõstnud aasta algusest saadava sissevoolu kogusumma 10,3 miljardi dollarini, mis jääb napilt alla kogu 2021. aasta jooksul registreeritud 10,6 miljardi dollari suurusele sissevoolule, nagu rõhutas CoinShares'i uuringute juht James Butterfill.

Lisaks jõudis eelmisel nädalal iganädalane kauplemismaht uuele haripunktile, mis oli 43 miljardit dollarit, mis on peaaegu 50% suurem kui nädal varem täheldatud 30 miljardi dollari suurune kõrgeim tase.

See aktiivsuse kasv koos hiljutiste tõusudega krüptovaluutaturul on viinud hallatavate varade kogusumma (AUM) rekordilise 94,4 miljardi dollarini. See tähendab 14% kasvu võrreldes eelmise nädalaga ja CoinShares'i analüüsi kohaselt muljetavaldavat 88% kasvu aasta jooksul.

Geograafiliselt on USA-s asuvate fondide domineerimine veelgi kindlustatud pärast spot bitcoin ETFide heakskiitmist, kusjuures ainuüksi viimase nädala jooksul jõudis sissevool 2,8 miljardi dollarini. Järgnesid Šveitsi investeerimistooted, mis tõid sisse 21 miljonit dollarit, samas kui Brasiilia fondid olid 18 miljoni dollarilise sissevooluga kolmandal kohal. Seevastu Saksamaa, Rootsi ja Kanada krüptofondid kogesid väljavoolu, vastavalt 77 miljonit, 39 miljonit ja 35 miljonit dollarit.

Bitcoin-kesksed investeerimistooted pälvisid jätkuvalt enamiku tähelepanu, kogudes eelmisel nädalal 2,6 miljardi dollari suuruse sissevoolu. Huvitav on see, et isegi hinnakõikumiste keskel tõmbasid bitcoini vastu panustavad fondid (short-bitcoin) endiselt 11 miljonit dollarit sissevoolu.

Märkimisväärsed verstapostid saavutasid BlackRocki IBIT ja Fidelity FBTC spot bitcoin ETF, mis registreerisid sama aja jooksul enneolematuid päevaseid sissevoolusid vastavalt 788 miljonit dollarit ja 73 miljonit dollarit. Tähelepanuväärne on see, et nädala lõpuks oli IBIT kogunud vaid kahe kauplemiskuu jooksul üle 10 miljardi dollari sissevoolu. Vahepeal on üheksa äsja käivitatud bitcoin ETF-i (välja arvatud ümberkujundatud Grayscale GBTC fond) ühised sissevoolud ületanud 20 miljardit dollarit, kusjuures netosissevoolud ületasid 9,5 miljardit dollarit.

Altcoini investeeringute valdkonnas pöörasid Solana-fookusega fondid kolme nädala väljalangemise trendi, registreerides nädala jooksul sissevoolu 24 miljonit dollarit. Sellest muutusest teatati keset uudiseid, et Pantera Capital kogub aktiivselt vahendeid, et omandada Solana varasid FTXi pankrotipesast. Teisalt kogesid eetripõhised investeerimistooteid keeruline nädal, kus väljavoolud olid 2,1 miljonit dollarit, samas kui Polkadotil, Fantomil, Chainlinkil ja Uniswapil põhinevate fondide sissevoolud olid tagasihoidlikud.

Märkimisväärse nädala lõpetuseks tõusis bitcoini hind uutesse kõrgustesse, ületades esimest korda ajaloos 72 000 dollari piiri.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele