Tether annab ÜRO USDT aruandele vastulöögi

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Tether väidab, et ÜRO jätab arenguriigid tähelepanuta, kui ta ei arvesta stabiilsete müntidega nagu USDT, kuna nende teenindamine on ameti arvates “kahjumlik”.

Vastuseks ÜRO aruandele, milles süüdistati Tetheri stabiilset münti ebaseaduslikus tegevuses, teatas suur stabiilse münte sisaldav ettevõte Tether oma seisukoha. 15. jaanuaril avaldas ÜRO uimastite ja kuritegevuse vastu võitlemise büroo (UNODC) Kagu-Aasias ja Vaikse ookeani piirkonnas aruande krüptoraha kasutamise kohta ebaseaduslikus tegevuses ja põrandaaluses panganduses.
Aruanne pealkirjaga “Kasiinod, rahapesu, põrandaalune pangandus ja rahvusvaheline organiseeritud kuritegevus Ida- ja Kagu-Aasias: A Hidden, Accelerating Threat”, tuvastas konkreetselt Troni plokiahelas oleva stabiilse mündi USDT kui peamise rahapesu vahendi piirkonnas.

UNODCi aruande kohaselt on “USDT Troni plokiahelas muutunud piirkonna küberpettuste ja rahapesuoperatsioonide eelistatud valikuks tänu selle stabiilsusele, kasutusmugavusele, anonüümsusele ja madalatele tehingutasudele”.

Tether vaidlustas ÜRO järeldused 15. jaanuaril ja väitis, et analüüsis jäeti tähelepanuta USDT jälgitavus ja jäeti tähelepanuta selle väljakujunenud koostöö õiguskaitseorganitega kogu maailmas. Tether kutsus ÜROd üles kaaluma, kuidas tsentraliseeritud stabiilseid münte saab tõhustada finantskuritegevuse vastaseid jõupingutusi, rõhutades oma pühendumust koostööle sellistes küsimustes.

Tether avaldas, et ta on viimastel kuudel külmutanud üle 300 miljoni dollari USDT-d, mis on seotud ebaseadusliku tegevusega, sealhulgas 225 miljonit dollarit, mis külmutati 2023. aasta novembris Ameerika Ühendriikide uurimise käigus Kagu-Aasia inimkaubanduse sündikaadi suhtes. Tether teatas:

“ÜRO hinnangus tõstetakse USDT esile, rõhutades selle seotust ebaseadusliku tegevusega, jättes samas tähelepanuta selle rolli arenevate turgude arenevate majanduste abistamisel, mille globaalne finantsmaailm on täiesti tähelepanuta jätnud lihtsalt seetõttu, et selliste kogukondade teenindamine oleks neile kahjumlik.”

Lisaks rõhutas Tether, et koostöö ülemaailmsete õiguskaitseorganitega võimaldab Tetheri müntide jälgimist, tagades võrratu järelevalve, mis ületab traditsioonilisi pangandussüsteeme. Stabiilsete müntide firma kutsus üles tegema ülemaailmset koostööd ja suurendama teadlikkust plokiahela tehnoloogiast, et võidelda finantskuritegude vastu.

Need arengud järgnesid Tetheri 2023. aasta detsembri keskel tehtud avaldusele, et ta soovib olla “maailmatasemel partner USA-le”, mille ajendiks olid USA seadusandjad, kes nõudsid justiitsministeeriumi sekkumist seoses USDT ebaseadusliku kasutamisega.

Kuigi ülemaailmsed reguleerivad asutused on traditsiooniliselt vaadelnud finantskuritegusid ja rahapesu kui olulisi probleeme krüptovaluutade, näiteks Bitcoini puhul, näitavad hiljutised aruanded, et kurjategijad on viimastel aastatel kaldunud ebaseaduslikeks tehinguteks fiat-valuutade, näiteks USA dollari või muude krüptovaluutade poole.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele