Bitcoin ETF ületab 10B dollarit 3 päeva jooksul

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Hoolimata sellest, et Bitcoini börsil kaubeldava fondi (ETF) kasutuselevõtt ei andnud oodatud lühiajalist mõju laiemale krüptovaluutaturule, on toote tulemuslikkus märkimisväärne.

Nimelt kogusid ETFid kolme esimese päeva jooksul pärast käivitamist muljetavaldava 9,6 miljardi dollari suuruse kauplemismahu, nagu teatas Bloomberg Intelligence'i ETF-analüütik James Seyffart.

Numbrite lõikes oli esimese kolme päeva jooksul esikohal Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), mille väärtus oli 5,12 miljardit dollarit, millele järgnes iShares Bitcoin Trust (IBIT) 1,99 miljardi dollariga. Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC) kindlustas kolmanda koha 1,46 miljardi dollariga.

Suurenenud kauplemismahu tähtsus

Selle tulemuslikkuse konteksti andmiseks märkis Bloombergi ETF-i vanemanalüütik Eric Balchunas, et kauplemismaht ületas kogu 2023. aasta ETF-i klassi. Oluline on märkida, et Spot Bitcoin (BTC) ETF sai heakskiidu 10. jaanuaril.

17 jaanuari X-i postituses rõhutas Balchunas ETFide jaoks mahu tekitamisega seotud probleeme, rõhutades, et 2023. aastal käivitatud 500 ETFi saavutasid kokku vaid 450 miljoni dollari suuruse mahu.

Ta rõhutas, et ETFi maht peab turul loomulikult arenema ja seda ei saa kunstlikult esile kutsuda. Lisaks märkis ta, et pooled 2023. aasta klassi 500-st äsja turule toodud ETFist tegid samal päeval vähem kui miljoni suuruse mahu, rõhutades, kui raske on koguda märkimisväärset kauplemisaktiivsust.

GBTC mõju ETFi kauplemismahule

Märkimisväärse osa Grayscale'i toote mahust võib osaliselt omistada müügisurvele, mis tuleneb peamiselt GBTC omanike poolt. Nimelt on aruandes märgitud, et James Lavish, reformitud riskifondide juht ja Bitcoin Opportunity Fundi juhtivpartner, viitas sellele, et märkimisväärne osa mahust tulenes GBTC omanike müügist, et minna üle spot ETFile.

Ta rõhutas, et see müügisurve oli osaliselt vastutav selle eest, et ETFi käivitamine jäi ootustele alla.

Kuigi kauplemismaht ei mõjutanud otseselt krüptoturgu, rõhutab see investorite võimalikku kasvavat huvi krüptovaluutadega kokkupuute vastu traditsioonilisel finantsturul.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele