SEC Greenlights kõik 11 Spot Bitcoin ETFs – Mängu muutja Crypto investorid!

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Ameerika Ühendriikide väärtpaberi- ja börsikomisjon (SEC) on andnud heakskiidu 11 Spot Bitcoini börsil kaubeldavatele fondidele (ETF), mis on Bitcoini tööstuse jaoks oluline verstapost. See samm avab nii institutsionaalsetele kui ka jaeinvestoritele võimaluse osaleda maailma suurimas digitaalses napis varas ilma otsese omandiõiguse vajaduseta, mis eristab Bitcoini teistest altcoinidest.

Spot Bitcoin ETF teeb oma kauaoodatud debüüdi

Roheliseks tunnistatud ETFide hulgas on pakkumisi sellistelt tuntud üksustelt nagu BlackRock, Grayscale, Bitwise ja Hashdex, aga ka teistelt, sealhulgas ARK 21Shares, Invesco Galaxy, VanEck, WisdomTree, Fidelity, Valkyrie ja Franklin Templeton. See mitmekesine heakskiitmiste kogum peegeldab kasvavat heakskiitu ja huvi Bitcoini investeeringute integreerimise vastu peavoolu finantsturgudele.

Erinevalt varem heakskiidetud Bitcoini futuuride ETFidest hoiavad need Spot Bitcoini ETFid tegelikku digitaalset vara, mitte sellega seotud tuletislepinguid. Seda strateegilist sammu peetakse vastuseks arenevale maastikule, pakkudes investoritele otsesemat ja reguleeritumat teed juurdepääsuks digitaalse vara turule.

Peamised kohtuotsused sunnivad SEC-i oma seisukohta muutma

SECi otsus järgneb olulisele kohtuotsusele augustis 2023, mis tühistas SECi tagasilükkava taotluse, millega Grayscale soovis muuta oma Grayscale Bitcoin Trusti Spot Bitcoin ETFiks. Nagu SECi esimees Gary Gensler vihjas, mängis see õiguslik pretsedent otsustavat rolli, mis sundis SECi ümber hindama oma seisukohta Spot Bitcoin ETFide suhtes.

SEC hääletas hiljuti Bitcoini ETFi heakskiitmise üle, kusjuures Gary Gensler andis oma heakskiitva hääle. Gensleri mõjukas seisukoht SECi esimehena annab märku võimalikest muudatustest krüptoraha investeeringute regulatsioonides.

Investorid võivad nüüd oodata mugavamat juurdepääsu Bitcoini hinnaliikumistele ETFi osakute kaudu, kõrvaldades vajaduse otsese omandiõiguse või enese säilitamise murede järele. See on valmis meelitama mitmesuguseid investoreid, alates institutsionaalsetest osalejatest kuni jaeklientideni, võimaldades nende osalemist digitaalsete varade turul tavapäraste maaklerikontode kaudu.

ETFide heakskiitmise protsess hõlmas erinevate ettevõtete taotluste põhjalikku läbivaatamist, millest igaüks avalikustas oma vastavad tasud Bitcoini ETFide haldamise eest. Nimelt kavatseb maailma suurim varahaldur BlackRock kohaldada 0,2% tasu, kuni fond kogub 5 miljardi dollari suuruse hallatava vara (AUM). Järgnevad Bitwise ja Ark 21Shares, kes pakuvad vastavalt 0,24% ja 0,25% tasusid. Grayscale'ile kuulub praegu kõrgeim tasumäär 1,5%.

Kauplemistegevuse alustamine

Pärast regulatiivse takistuse ületamist liigub tähelepanu nüüd nende ETFide kauplemise alustamisele. Analüütikud ennustavad märkimisväärset sissevoolu Spot Bitcoini ETFidesse, kusjuures hinnangud ulatuvad 2,4 miljardist dollarist 2024. aasta esimeses kvartalis kuni 14 miljardi dollari suuruse võimaliku sissevooluni esimesel aastal.

Spot Bitcoini ETFide jaoks roheline tuli on Bitcoini tööstuse jaoks kauaoodatud saavutus, mis toob kaasa uue õiguspärasuse ja parema juurdepääsu turule. Nende ETFide kasutuselevõtt USA finantsmaastikul tähistab olulist pöördepunkti digitaalsete varade integreerimisel peavoolu investeerimisportfellidesse. Investorid ja tööstusharu entusiastid jälgivad teraselt nende edusammude mõju laiemale digitaalsete varade ökosüsteemile.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele