Ethereum ETF Frenzy tõuseb 12-kuu kõrgeimale tasemele USA Google’i otsingutes

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Krüptoturu fookus nihkub Bitcoini börsil kaubeldava fondi (ETF) heakskiitmisest eemale, kuna enamik digitaalseid varasid ei suuda sellest olulisest sündmusest lühiajaliselt kasu saada. Pärast heakskiitmist viitab turudünaamika sellele, et olukorda võib võrrelda “osta kuulujutt, müü uudis” nähtusega.

Huvitaval kombel on krüpto ETFide ümber toimuvad arutelud nüüd pöördunud Ethereumi (ETH), suuruselt teise krüptoraha turukapitalisatsiooni järgi teise krüptovaluuta võimaliku samaväärse toote poole.

Need arutelud ilmnevad Google Trends'i märksõna “Ethereum ETF” huvi järsust tõusust, mis on viimase 12 kuu jooksul saavutanud Ameerika Ühendriikides kõigi aegade kõrgeima taseme.

15 jaanuaril saadud andmete kohaselt saavutas huvi märksõna vastu 13. jaanuaril lõppenud nädalaks tipptaseme 100, mis tähistab viimase kuu kõrgeimat punkti. Nimelt kasvas huvi järsult 455% 6. ja 14. jaanuari vahelisel ajal.

Piirkondlikku huvi analüüsides on Oregon ja Alabama esikohal populaarsuse skooriga 100. Kolmandal kohal on Nevada, mille tulemus on 94. Järgneb New Jersey, mille tulemus on 85, ja viiendal kohal on Washington, mille tulemus on 81.

ETH ETF-i vastu huvi tekitavad tegurid

Huvi Ethereumi ETF-i vastu sai hoogu juurde pärast seda, kui BlackRocki (NYSE: BLK) tegevjuht Larry Fink väljendas oma usku sellesse tootesse. On märkimisväärne, et BlackRock, maailma suurim investeeringute haldamise ettevõte, mängib Bitcoini ETFi areenil olulist rolli ja kuulub nende taotlejate hulka, kes ootavad väärtpaberite ja börsikomisjoni (SEC) tagasisidet Ethereumi ETFi taotluse kohta. SEC peaks Ethereumi ETFi kohta otsuse tegema käesoleva aasta mais.

Siiski spekuleeritakse, et regulatiivne väärtpaberiks liigitamine võib toote jaoks tekitada probleeme. Samal ajal on SECi esimees Gary Gensler rõhutanud, et üks Bitcoini ETFi heakskiitmise põhjuseid on selle klassifitseerimine kaubaks.

Ethereumi hinna analüüs

Nende spekulatsioonide keskel on Ethereumil suurenenud ostusurve, kusjuures token rallib, samal ajal kui Bitcoinil on oht murda alla 40 000 dollari tugitsooni.

Pressiaja seisuga on Ethereum registreerinud nädalase tõusu, mis ületab 13%, kusjuures detsentraliseeritud rahanduse (DeFi) token kaupleb 2537 dollaril.

Oluline on rõhutada, et Spot Bitcoini heakskiitmine ei pruugi tagada Ethereumi jaoks paralleelset tulemust ega ka ETH jaoks hinnaralli.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele