Riskifondide hiiglane panustab $2B Bitcoin ETFidele

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Rahvusvaheline riskifond Millennium Management näitas, et selle aasta esimeses kvartalis oli tal peaaegu 2 miljardit dollarit Bitcoini börsil kaubeldavates fondides (ETF).

31. märtsi seisuga oli Millenniumil 1,94 miljardit dollarit viies peamises spot Bitcoini ETFis. See teave pärineb tema 13F-aruandest Ameerika Ühendriikide väärtpaberite ja börsikomisjonile.

Riskifond hajutas oma Bitcoin ETFi positsioonid viie toote vahel: ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB), Bitwise Bitcoin ETF (BITB), Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), iShares Bitcoin Trust (IBIT) ja Fidelity Wise Origin Bitcoin ETF (FBTC).

BlackRocki Bitcoini fond oli Millenniumi suurim osalus, kuhu investeeriti üle 844 miljoni dollari. Fidelity fond oli napilt teine, veidi üle 806 miljoni dollari väärtuses FBTC aktsiaid.

Suurimad-EFT-valdajad

Bloombergi ETFi analüütik Eric Balchunas nimetas Millenniumi Bitcoini ETFi omanike “kuningaks”. Ta märkis, et ettevõttel on 200 korda suurem riskipositsioon kui 500 uue ETFi keskmisel omanikul.

Balchunase sõnul oli umbes 60% uutest Bitcoini ETFi ostjatest investeerimisnõustajad, umbes 25% aga riskifondid.

Hiljutised 13F-avaldused on näidanud, kes ostab kohapeal Bitcoin ETF-i. Bitwise'i investeerimisjuht Matt Hougan ütles, et see tegi ta Bitcoini tuleviku suhtes optimistlikumaks.

13. mai memorandumis kirjutas Hougan, et kvartali 13F-aruanded näitavad olulisi üksikasju selle kohta, kes neid fonde ostab. Ta lisas, et institutsionaalse huvi suur ulatus on Bitcoini jaoks positiivne märk.

Hougan rõhutas selliste ettevõtete nagu Hightower Advisors, Bracebridge Capital ja Cambridge Investment Research kui Bitcoini ETFi omanikud. Ta spekuleeris, et 15. mai esitamise tähtajaks võib olla üle 700 professionaalse ettevõtte, mille koguvarade kogumaht läheneb 5 miljardile dollarile.

14. mai avalikustas Wisconsini osariik 164 miljoni dollari suuruse koguinvesteeringu kahes Grayscale'i ja BlackRocki pakutavas fondis.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele