FTXi tähtaegade pikendamine võlausaldajatele

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Pankrotti läinud krüptovaluutabörs FTX on pikendanud võlausaldajate tähtaega oma võlanõuete esitamiseks. See muudatus annab võlausaldajatele rohkem aega oma nõuete esitamiseks käimasoleva finantsmenetluse ajal, et tegeleda FTXi kokkuvarisemisega.

Uus tähtaeg on teatavaks tehtud

Algselt määras FTX võlausaldajatele nõuete esitamiseks kindla kuupäeva, kuid see on nüüd viidud juuli lõppu või augusti algusesse. See pikendus langeb kokku võlausaldajate hääletustähtajaga, mille jooksul peavad võlausaldajad USAs heaks kiitma 11. peatüki kohase reorganiseerimiskava.

Sisuliselt annab see sidusrühmadele täiendavaid nädalaid, et valmistada ette ja esitada oma nõuded Bahama likvideerimisprotsessi raames, mis toimib USA menetlusest sõltumatult.

Klientidele ja võlausaldajatele edastati ajakohastatud teave, milles selgitati, et uus ajakava annab neile nõuete esitamiseks 10-12 nädalat rohkem aega.

FTXi (tuntud ka kui FTX International) kliendid võivad valida, kas osaleda kas Bahama või USA menetluses, kuid ei saa osaleda mõlemas. Üksikasjad kahe protsessi vahel valimise kohta esitatakse juunis, mis annab klientidele otsustamiseks kuus kuni kaheksa nädalat.

Segased reaktsioonid ja tulevased plaanid

Otsus pikendada võlgade esitamise tähtaega on saanud krüptokogukonnas erinevaid reaktsioone. Mõned näevad seda positiivse sammuna nende jaoks, keda ettevõtte kokkuvarisemine mõjutas. Paljud võlausaldajad on aga rahulolematud, sest jaotamisprotsessiga seotud ebakindlus ja võimalikud viivitused maksete saamisel on suured.

Tuntud võlausaldaja Sunil on väljendanud suurt muret võlgnikke esindava juriidilise meeskonna Sullivan and Cromwell (S&C) pakutud kavade pärast. Väidete kohaselt on S&C tegevus potentsiaalselt põhjustanud FTXi võlausaldajatele üle 10 miljardi dollari suurust kahju.

Lisaks sellele on FTXi asutaja Sam Bankman-Fried praegu rasketes tingimustes vanglas. Pankrotistsenaariumide puhul ebatavaliselt kavatseb FTX kasutada oma sularahareservi selleks, et maksta intressi oma umbes 2 miljonile kliendile.

Pärast kõigi varade likvideerimist on FTXi prognooside kohaselt jaotamiseks umbes 16,3 miljardit dollarit sularahareservi. Võlgade kogusumma on hinnanguliselt umbes 11 miljardit dollarit, mis on võlgu klientidele ja muudele valitsusvälistele võlausaldajatele.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele