Panustamise Riskid Krüpto

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Krüpto panustamine on viis teenida passiivset tulu, lukustades oma krüptoraha ja aidates kaitsta võrku. Krüpto panustamisega kaasnevad siiski riskid, mida me käesolevas artiklis uurime.

Krüpto panustamise riskid

Krüpto panustamise riskid on olemas, kuid need on üldiselt väiksemad kui muud tüüpi krüptovaluutainvesteeringutega, näiteks kauplemisega seotud riskid. Kõige tavalisemaid riske selgitatakse allpool.

Tururisk

Tururisk on risk, et teie panustatud krüptoraha väärtus langeb. Selle põhjuseks on see, et krüptovaluutaturg on volatiilne ja hinnad võivad kõvasti kõikuda. Kui teie panustatud krüptovaluuta hind langeb, kaotate oma investeeringult raha.

Tururiski kõrvaldamiseks peaksite panustama ainult sellist krüptovaluutat, mida on mugav hoida pikemas perspektiivis. Samuti peaksite oma portfelli mitmekesistama, panustades erinevaid krüptovaluutasid.

Lukustuse kestus

Lukustamise kestus viitab ajavahemikule, mille jooksul te ei saa oma panustatud krüptoraha kasutada ega sellega kaubelda. See on tavaline praktika Proof-of-Stake (PoS) plokiahelate puhul, kuna see hõlmab pikaajalist pühendumist võrgule ja aitab säilitada võrgu stabiilsust.

See periood sõltub konkreetsest krüptovaluutast ja panustamisplatvormist. Mõnedel platvormidel võib lukustusperiood olla vaid paar päeva, samas kui teistel võib lukustusperiood olla mitu kuud või isegi aastaid.

Selle lukustusperioodi märkimisväärne puudus on krüptokauplejatele, kes soovivad, et nende rahalised vahendid oleksid alati kättesaadavad. Kui teil on vaja müüa oma panustatud krüptoraha enne blokeerimisperioodi lõppu, peate võib-olla maksma trahvi.

Varade kaotus või vargus

Varade kaotus või vargus on krüptokauplejate jaoks suur mure. Krüptovaluutasid saab varastada mitmete meetodite, sealhulgas häkkimise, andmepüügikelmuste ja sotsiaalse inseneri abil.

On mõned asjad, mida saate teha, et kaitsta oma krüptoraha kadumise või varguse eest. Esiteks, valige usaldusväärne krüptovaluutavahetus või rahakott. Teiseks, veenduge, et teie krüptoraha hoitakse turvalises kohas. Kolmandaks, olge ettevaatlik, millistele veebisaitidele ja linkidele klõpsate ning millist teavet jagate internetis.

Isegi kui te võtate kõik vajalikud ettevaatusabinõud, on ikkagi oht, et teie krüptoraha võib kaduda või varastada. Seetõttu on oluline investeerida ainult sellist raha, mille kaotamist te endale lubada saate.

Preemia kestus

Preemia kestus viitab sellele, kui kaua aega kulub panustamispreemiate saamiseks. Panustamise tasu kestus võib sõltuvalt krüptovaluutast ja platvormist erineda. Mõned platvormid jagavad preemiaid iga päev, teised aga jagavad preemiaid kord nädalas või kuus.

On mõned põhjused, miks tasu kestus on oluline. Esiteks võib see aidata luua püsiva sissetulekuvoo stäkitajatele. Kui preemiaid jagatakse sageli, on stäkkeritel lihtsam oma rahaasju planeerida ja teha teadlikke investeerimisotsuseid.

Teiseks võib preemiate kestus aidata meelitada platvormile rohkem stäkitajaid. Kui preemiaid jagatakse sageli, panustavad stäkkerid tõenäolisemalt oma krüptoraha platvormile. See võib aidata suurendada võrgu turvalisust ja muuta selle stäkkerite jaoks kasumlikumaks.

Valideerija riskid

Valideerija riskid viitavad riskidele, millega stäkkerid silmitsi seisavad, kui nad delegeerivad oma krüptoraha valideerijale. Valideerijad vastutavad tehingute valideerimise ja plokkide lisamise eest plokiahelasse. Kui valideerija käitub valesti, võidakse ta maha võtta, mis tähendab, et ta kaotab osa oma panustatud krüptorahast.

Valideerija kulud

Valideerimiskulud on lisakulu, mida stäkkerid võivad oma krüptoraha panustamisel maksta. Tavaliselt saab valideerija tasu oma teenuste eest, näiteks tehingute valideerimise ja plokkide lisamise eest plokiahelasse. Valideerimiskulude suurus võib sõltuvalt krüptovaluutast ja platvormist erineda.

On mõned põhjused, miks valideerija kulud on olulised:

  1. Esiteks võivad need aidata katta valideerimissõlme käitamise kulusid. Validaatorisõlmed vajavad riist- ja tarkvarainfrastruktuuri, samuti elektrit ja ribalaiust. Validaatorite kulud aitavad tagada, et valideerijatel on võrgu tõrgeteta toimimiseks vajalikud ressursid.
  2. Teiseks võivad valideerimiskulud aidata valideerijatel tegutseda vastutustundlikult. Kui valideerijad võtavad oma teenuste eest tasu, on neil rahaline stiimul hoida võrk turvaline ja tõhus. Sest kui valideerija käitub halvasti, võib ta kaotada oma stäkkerid, mis tähendab, et ta ei saa enam valideerija tasu.

Mis on krüpto panustamine?

Panustamine on protsess, mille käigus lukustad oma krüptoraha rahakotti või platvormile, et osaleda võrgu turvalisuses ja teenida tasu. Selleks delegeeritakse teie panustatud krüptoraha valideerijale, kes vastutab tehingute kinnitamise ja võrgu terviklikkuse tagamise eest.

Panustamine on krüptovaluutade maailmas uus idee, kuid see kogub üha suuremat populaarsust investorite seas, kes soovivad teenida oma osaluse pealt passiivset tulu.

Panustamise eest saadav tasu võib sõltuvalt krüptovaluutast ja platvormist erineda, kuid tavaliselt jääb see vahemikku 2% kuni 10% aastas.

Kuidas krüpto panustamine töötab?

Panustamise protsess on sarnane pangakonto intressi teenimisega, kuid selle asemel, et teenida raha finantsasutusest, teenite krüptoraha plokiahela võrgustikust.

Panustamine on võimalik tänu Proof-of-stake (PoS) konsensusmehhanismile. See on plokiahelavõrkudes kasutatav konsensusmehhanism, kus osalejad (sageli nimetatakse neid valideerijateks või sidusrühmadeks) valitakse uute plokkide loomiseks ja valideerimiseks ning võrgu kindlustamiseks välja selle alusel, kui palju münte neil on ja kui palju nad on valmis tagatisena “panustama”.

PoS on energiasäästlikum alternatiiv enamiku krüptovaluutade poolt kasutatavale konsensusmehhanismile (proof-of-work, PoW). PoSi puhul valitakse juhuslikult välja valideerijad, kes valideerivad tehinguid ja lisavad plokke plokiahelasse. Mida rohkem krüptoraha panustate, seda tõenäolisemalt teid valitakse valideerijaks.

Kui panustate oma krüptoraha, laenate seda sisuliselt valideerijatele, kes on plokiahela võrgu osalejad, kes vastutavad tehingute kontrollimise ja valideerimise eest, et tagada võrgu turvalisus ja säilitada selle terviklikkus. Vastutasuks maksavad nad teile tasu selle eest, et te aitate võrgustikku kindlustada. Panustamise tasu võib sõltuvalt krüptovaluutast ja platvormist erineda.

Krüptoetappide-panustamine

Järgnevalt on kirjeldatud krüpto panustamise etapid:

  1. Valige krüptovaluuta, mis toetab panustamist. Üha enam krüptovaluutasid toetavad panustamist, sealhulgas Cardano, Tezos, Cosmos ja Solana.
  2. Loo krüptoraha rahakott. Sul on vaja krüptoraha rahakotti, et hoida oma panustatud krüptoraha. Saadaval on palju erinevaid rahakotte, sealhulgas tarkvaralised rahakotid, riistvaralised rahakotid ja börsikoti rahakotid.
  3. Viige oma krüptoraha rahakotti. Kui olete loonud rahakoti, peate oma krüptoraha sinna üle kandma. Seda saab teha vahetuse kaudu või otse mõnest teisest rahakotist.
  4. Valige valideerija. Kui teie krüptoraha on rahakotis, peate valima valideerija, kellele delegeerida oma panustatud krüptoraha. Validaatorid vastutavad tehingute valideerimise ja plokkide lisamise eest plokiahelasse. Võite valida valideerija nende maine, kogemuste ja tasude põhjal.
  5. Alustage preemiate teenimist. Kui olete delegeerinud oma panustatud krüptoraha valideerijale, hakkate teenima preemiaid. Preemiad makstakse teie rahakotti regulaarselt, näiteks iga nädal või kuu.

Panustamine on suhteliselt lihtne protsess, kuid enne panustamise alustamist on oluline teha oma uuringuid ja mõista sellega seotud riske.

Kokkuvõte panustamise riskide kohta

Kuigi riskide mõistmine on oluline, on sama oluline kõigepealt mõista, mis on krüpto panustamine. Turukõikumised võivad oluliselt mõjutada panustatud varade väärtust ja lukustusperiood võib piirata juurdepääsu teie rahalistele vahenditele. Vahetuse kaudu panustamine panustab investorid potentsiaalsetele haavatavustele, näiteks häkkimisele. Tehnilised probleemid panustamise protsessis võivad samuti põhjustada rahalisi kahjusid ning valideerimissõlme haldamine toob kaasa lisakulusid.

Nende riskide tõhus navigeerimine nõuab krüpto panustamise protsessi põhjalikku tundmist.

KKK krüpto panustamise riskide kohta

Kas krüpto panustamisel on ka varjukülgi?

Jah, krüpto panustamisel on võimalikke varjukülgi, sealhulgas ajutine kaotus ja platvormi riskid.

Kas ma võin oma krüptot kaotada, kui ma panustan seda?

Ei, te ei saa oma krüptot kaotada, kui te panustate seda, kuid te ei pruugi sellele mõnda aega juurde pääseda.

Kas teie krüpto võidakse panustamise ajal varastada?

Jah, teie krüpto võidakse varastada panustamise ajal, kui platvormi häkitakse.

Kas krüpto on parem hoida või panustada?

Üldiselt on parem krüptot hoida kui seda panustada, kuna pikemaajalised hoidmisstrateegiad kipuvad olema paremad kui panustamise tootlus.

Kui kaua võtab krüpto panustamine aega?

Krüpto panustamine võib kesta mõnest päevast kuni paari nädalani, sõltuvalt platvormist ja mündist, mida panustate.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele