Paypal uus plaan võib muuta Bitcoin kaevandamist: minna roheline nüüd!

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Bitcoini võrgu tekkimine on tekitanud märkimisväärset muret selle kaevandamistavade keskkonnamõjude pärast, eriti energiamahukast proof-of-work (PoW) protsessist tulenevate süsinikdioksiidi heitkoguste pärast.

Nende keskkonnaprobleemide lahendamiseks on Paypali plokiahela uurimisrühm väljendanud tungivat vajadust tegutseda ning teinud koostööd Energy Webi ja DMG Blockchain Solutionsiga, et luua süsteem, mis stimuleerib kaevandajaid võtma kasutusele rohelised energiaallikad. Selle algatuse eesmärk on suunata tööstus säästvamate energiaallikate kasutamise suunas, muutes rohelise kaevandamise protsessi majanduslikult kasulikuks.

Selle rühma hiljutise dokumendi autorid on visandanud lahenduse, mille eesmärk on julgustada kaevandajaid üleminekuks vähese süsinikdioksiidiheitega energiaallikatele. Nende pakutud süsteem premeerib kaevandajaid iseseisvalt bitcoinidega, kui nad kasutavad oma tegevuses tõendatavalt märkimisväärses koguses taastuvenergiat, kõrvaldades seega vajaduse usaldada kolmandat osapoolt, kes neid preemiaid jagab.

roheline-kaevandaja-transaktion

Selle mudeli puhul nimetatakse kaevandajaid, kes näitavad edukalt kontrollitud vähese süsinikdioksiidiheitega energialahenduste kasutamist, „rohelisteks kaevandajateks“ ja saavad bitcoini (BTC) tasu. Need stiimulid jaotatakse teedrajava krüptomajandusliku struktuuri kaudu, mis hõlmab mitme allkirjaga (multi-sig) väljamakseaadressi.

Selline ülesehitus suunab tehingud eelistatult roheliste kaevurite poole, kes saavad seejärel nende tehingute töötlemisega oma preemiaid nõuda. Teadlased on optimistlikud, et see strateegia mitte ainult ei edenda puhtamaid kaevandamistehnikaid, vaid suunab ka suurema hulga tehinguid nendele keskkonnasõbralikele kaevandajatele, suurendades sellega tööstuse üldist jätkusuutlikkust.

Rohelise kaevandamise protokoll hõlmab mitmeid keerulisi tehnilisi elemente. See kasutab roheliste kaevandajate täpseks tuvastamiseks Energy Webi valideerimisplatvormi ja kasutab rohelise energia kasutamisega seotud avalikke võtmeid, et hõlbustada stiimulite nõuetekohast haldamist ja jaotamist.

See tagab, et ainult need kaevandajad, kes vastavad rohelistele kriteeriumidele, saavad taotleda preemiaid. Lisaks sellele edastab süsteem madalamate tasudega tehinguid, et hoida mitte-rohelisi kaevandajaid neist eemale, suunates stiimulid seega spetsiaalselt rohelistele kaevandajatele.

„Kui roheline kaevandaja saab tehingu mempoolis, tuvastab ta selle rohelise tehinguna multi-sig maksmise aadressi alusel,“ on paberis üksikasjalikult kirjas. „Kaevandaja peab tehingu ploki kokkupaneku ajal lisama ja lisama sama ploki sees täiendava lunastustehingu, et tarbida UTXO, mis lukustas bitcoinid väljamaksu aadressi.“

Paypal's Blockchain Research Group lisab:

”Sellel täiendaval tehingul on vastuvõtja aadress, mis kuulub rohelisele kaevandajale. Selle tulemusena on ainult see roheline kaevandaja, kes sisaldab rohelist tehingut, lunastab tehingu ja kaevandab edukalt järgmise ploki, kindel, et teenib bitcoini tasu”.

Kasutades plokiahela tehnoloogiat ja krüptomajanduslikke stiimuleid, on selle algatuse pooldajad otsustanud katalüüsida üleminekut taastuvatele energiaallikatele kaevandustööstuses. Nende ettepanekute tegelik rakendamine ja tõhusus jääb siiski veel lahtiseks, sest selle maksetehnoloogia juhi uurimustöös käsitletud kontseptsioonid on veel teoreetilised ja ootavad praktilist valideerimist tegelikul kaevandamismaastikul.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele