Kuidas kaubelda krüptovaluuta | Algaja juhend

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Selles krüptovaluutaga kauplemise algaja juhendis tutvustame teile, kuidas krüptovahetuses digitaalse vara ostmist ja müüki teha. Krüptovaluutad kasutavad turvalisuse tagamiseks krüptograafiat ja on tavaliselt detsentraliseeritud, mis tähendab, et neid ei kontrollivad valitsused ega pangad.

See juhend on mõeldud selleks, et aidata algajatel mõista krüptoraha kauplemise põhitõdesid.

Mis on krüptovaluuta kauplemine?

Krüptoraha kauplemine hõlmab digitaalsete või virtuaalsete märkide vahetamist spetsialiseeritud platvormidel. Need žetoonid, mida nimetatakse krüptovaluutadeks, kasutavad turvalisuse tagamiseks krüptograafilisi meetodeid. Need toimivad detsentraliseeritult, ilma valitsuse või finantsasutuste järelevalveta.

Kuidas toimib krüptovaluuta hetkekaubandus?

Krüptovaluuta hetkekaubandus toimib krüptovaluutade ostmise ja müümise teel krüptovaluutabörsil. Krüptovaluuta ostmisel vahetate sisuliselt oma fiat-valuuta (nt USD, EUR, JPY) krüptovaluuta vastu. Krüptovaluuta müümisel vahetate krüptovaluuta tagasi oma fiatvaluuta vastu.

Krüptovaluutaga kauplemisel saab kasutada kahte peamist liiki korraldusi:

 • Turukorraldused täidetakse kohe jooksva turuhinnaga.
 • Limitkorraldused määravad hinna, millega soovite krüptovaluutat osta või müüa. Teie korraldus täidetakse, kui turuhind jõuab teie piirhinnale.

Krüptoraha kaubanduse viisid

On olemas neli peamist tüüpi krüptovaluuta kohapeal kauplemine:

 • Päevakauplemine hõlmab krüptovaluutade ostmist ja müümist lühikese aja jooksul, tavaliselt tundide või minutite jooksul.
 • Swing trading hõlmab krüptovaluutade ostmist ja müümist pikema aja jooksul, tavaliselt päevade, nädalate või kuude jooksul.
 • Positsioonikaubandus hõlmab krüptovaluuta hoidmist pikema aja jooksul, tavaliselt kuud või aastad.
 • Spekulatiivne kauplemine hõlmab krüptovaluutade ostmist ja müümist, mis põhineb spekulatsioonidel tulevaste hinnaliikumistega.
Krüptovaluutaga-kauplemise-viisid

Päevane kauplemine

Päevakauplemine on lühiajaline kauplemisstrateegia, mis hõlmab krüptovaluutade ostmist ja müümist lühikese aja jooksul, tavaliselt tundide või minutite jooksul. Päevakauplejate eesmärk on saada kasu krüptovaluutade väikestest hinnakõikumistest, ostes ja müües neid kiiresti.

Plussid

 • Suur kasumipotentsiaal: Päevakauplemisel on potentsiaali teenida suurt kasumit, kuna väikestest hinnakõikumistest on võimalik saada kasu.
 • Kõrge likviidsus: Krüptovaluutaturud on väga likviidsed, mistõttu on lihtne krüptovaluutasid kiiresti ja lihtsalt osta ja müüa.
 • Madalad tehingukulud: Krüptovaluutabörsidel on tavaliselt madalad tehingutasud, mis võib vähendada päevakauplemise üldkulusid.

Miinused

 • Kõrge risk: Päevakauplemine on kõrge riskiga strateegia, mille puhul on suur tõenäosus raha kaotada.
 • Nõuab palju oskusi: Päevakauplemine nõuab tehnilise analüüsi ja turupsühholoogia põhjalikku tundmist, et tuvastada kasumlikke kauplemisvõimalusi.
 • Suur stress: Päevakauplemine võib olla väga stressirohke, kuna kauplejad peavad tegema kiireid otsuseid surve all.
 • Nõuab palju aega: Päevakauplemine nõuab märkimisväärset aega ja pingutust, et jälgida turgu ja teha kauplemisotsuseid.

Päevakauplemine võib olla kasumlik strateegia kogenud kauplejatele, kes on rahul kõrge riskiga ja kellel on palju aega, et pühenduda turule. Siiski on oluline märkida, et päevakauplemine ei sobi kõigile ja on suur tõenäosus, et raha kaotatakse.

Swing Trading

Swing trading on keskmise tähtajaga kauplemisstrateegia, mis hõlmab krüptovaluutade ostmist ja müümist veidi pikema aja jooksul, tavaliselt päevade, nädalate või kuude jooksul. Swingtrader tuvastavad trende krüptovaluutaturul ja püüavad neist trendidest kasu saada, ostes krüptovaluutasid, kui need on alahinnatud, ja müües neid, kui need on ülehinnatud.

Plussid

 • Väiksem risk kui päevakauplemisel: Swing trading on vähem riskantne kui päevakauplemine, kuna kauplejad ei pea tegema nii palju sagedasi tehinguid.
 • Rohkem aega trendide tuvastamiseks ja analüüsimiseks: Swing-kaubitsejatel on rohkem aega krüptovaluutaturu suundumuste tuvastamiseks ja analüüsimiseks, mis suurendab nende võimalusi kasumlike tehingute tegemiseks.
 • Vähendatud stress: Swing-kaubandus on vähem stressirohke kui päevakauplemine, kuna kauplejad ei pea tegema kiireid otsuseid surve all.

Miinused

 • Väiksem kasumipotentsiaal: Kuna kauplejad ei tee nii palju tehinguid, ei ole neil sama suur kasumipotentsiaal kui päevakauplemisel.
 • Nõuab sügavamat arusaamist turusuundumustest: Swingi kauplejad peavad kasumlike kauplemisvõimaluste tuvastamiseks turu suundumusi põhjalikumalt mõistma.
 • Kauplemistasud võivad vähendada kasumit: Swing trading võib olla kallim kui päevakauplemine, kuna kauplejatelt nõutakse tavaliselt suuremaid tehingutasusid.

Swing trading võib olla kasumlik strateegia kauplejatele, kes on rahul mõõduka riskiga ja kellel on mõõdukas hulk aega, et pühenduda turule. See on vähem stressirohke ja paremini hallatav lähenemisviis kui päevakauplemine, mis võimaldab kauplejatel kasutada ära suuremaid turusuundumusi. Siiski on oluline märkida, et swing-trading ei sobi kõigile ja sellega kaasneb raha kaotamise oht.

Positsioonikaubandus

Positsiooniga kauplemine on pikaajaline kauplemisstrateegia, mis hõlmab krüptovaluuta hoidmist pikema aja jooksul, tavaliselt kuu või aasta jooksul. Positsioonikauplejad usuvad krüptovaluutade pikaajalisse potentsiaali ja on valmis ära kasutama lühiajalisi kõikumisi, et saada kasu turu üldisest kasvust.

Plussid

 • Väiksem risk kui päevakauplemises ja kiikkauplemises: Positsioonikaubandust peetakse kõige vähem riskantseks krüptovaluutaga kauplemise viisiks. Esiteks mõjutavad positsioonikauplejaid vähem lühiajalised kõikumised ja selle asemel toetuvad nad krüptovaluutaturu pikaajalisele kasvule.
 • Suurem kasumipotentsiaal: Positsiooniga kauplemine võib tuua suuremat kasumit kui päevakauplemine ja swing trading, kuna kauplejad hoiavad krüptovaluutasid pikema aja jooksul.
 • Vähem ajakulu: Positsioonikauplejad ei pea kulutama nii palju aega turu jälgimisele ja kauplemisotsuste tegemisele kui päevakauplejad või kiikkauplejad.

Miinused

 • Vähenenud võime reageerida turu muutustele: Positsiooniga kauplejad suudavad vähem reageerida ootamatutele turumuutustele või muutustele meeleoludes, mis võib viia võimaluste kasutamata jätmiseni.
 • Nõuab krüptovaluutaturu tugevat tundmist: Positsioonikauplejatel peab olema tugev arusaam krüptovaluutaturust, sealhulgas selle põhialustest, suundumustest ja riskidest.
 • Tundlikumad turu languse suhtes: Positsioonikauplejad on turu languse suhtes haavatavamad, kuna nende kapital on pikema aja jooksul krüptovaluutadesse seotud.

Positsiooniga kauplemine võib olla kasumlik strateegia kauplejatele, kes tunnevad end mugavalt mõõduka kuni kõrge riskiga ja kellel on pikaajaline investeerimishorisont. See on vähem nõudlik lähenemine kui päevakauplemine või swing trading, kuid nõuab krüptovaluutaturu ja suundumuste sügavamat mõistmist. Siiski on oluline märkida, et positsioonidega kauplemine ei sobi kõigile ja sellega kaasneb märkimisväärne risk raha kaotada.

Spekulatiivne kauplemine

Spekulatiivne kauplemine on kõrge riskiga kauplemisstrateegia, mis hõlmab krüptovaluutade ostu ja müüki, mis põhineb spekulatsioonidel tulevaste hinnaliikumistega. Spekulandid püüavad ette näha eelseisvaid sündmusi või muutusi krüptovaluutaturul, mis võivad hindu mõjutada.

Plussid

 • Võimalus saada suurt kasumit: Spekulatsioonikaubandusega on võimalik teenida suurt kasumit, kuna kauplejad saavad ära kasutada suuri hinnakõikumisi.
 • Võimalus reageerida turumuutustele: Spekulatsioonikauplejad saavad kiiresti reageerida ootamatutele turumuutustele või muutustele meeleoludes, mis võib viia kasumlike võimalusteni.
 • Väiksem ajakulu: Spekulatsiooniga kauplemine võib olla suhteliselt väikese ajakuluga strateegia, kuna kauplejad ei vaja nii palju aega turu jälgimiseks kui positsiooni- või kiikkauplejad.

Miinused

 • Kõrge risk: Spekulatiivne kauplemine peetakse kõige riskantsemaks krüptoraha kauplemisviisiks. Selle põhjuseks on see, et kauplejad tuginevad oma otsustusvõimele, et prognoosida tulevasi hinnamuutusi, mis võib olla väga raske.
 • Nõuab tugevat arusaamist turupsühholoogiast: Spekulatsiooniga kauplemine nõuab tugevat arusaamist turupsühholoogiast, kuna kauplejad peavad ennustama, kuidas investorid reageerivad uudistele ja sündmustele.
 • Volatiilsem kui teised kauplemisstrateegiad: Spekulatsiooniga kauplemine on volatiilsem kui teised kauplemisstrateegiad, kuna kauplejad puutuvad kokku kogu krüptovaluutaturu hinnaliikumisega.
 • Tõenäolisemalt toob kaasa kahjumit: Spekulatsiooniga kauplemine toob suurema tõenäosusega kaasa kahjusid kui teised kauplemisstrateegiad, kuna see põhineb pigem spekulatsioonil kui fundamentaalanalüüsil.

Spekulatsiooniga kauplemine võib olla kasumlik strateegia kogenud kauplejatele, kes tunnevad end mugavalt kõrge riskiga ja mõistavad hästi turupsühholoogiat. Tegemist on suure panusega lähenemisviisiga, mis nõuab hoolikat planeerimist ja distsipliini. Siiski on oluline märkida, et spekulatiivne kauplemine ei sobi kõigile ja sellega kaasneb märkimisväärne risk raha kaotada.

Turu mõistmine

Turu mõistmine on krüptovaluutaga kauplemise õppimisel ülioluline, eriti algajatele. Krüptovaluutaturg on väga volatiilne ja keeruline, mistõttu on oluline, et teadlike kauplemisotsuste tegemiseks oleks põhjalik arusaam teguritest, mis mõjutavad hindade liikumist.

Kuidas krüptovaluuta turg toimib

Krüptovaluutaturg tegutseb ülemaailmselt detsentraliseeritud, peer-to-peer-võrgus, mis võimaldab kasutajatel osta, müüa ja kaubelda otse. Vastupidav ühe üksuse kontrollile, pakub see avalike plokiahela kirjete kaudu avatust, ligipääsetavust ja läbipaistvust.

Suurenev likviidsus hõlbustab sujuvamaid tehinguid, kuid turg on tuntud oma suure volatiilsuse poolest, mis kujutab endast nii riske kui ka võimalusi. Vähem reguleeritud kui traditsioonilised turud, koosneb see mitmekesistest osalejatest ja turumõõdikud jälgivad suundumusi börside, rahakottide ja makseprotsessorite laiemas ökosüsteemis.

Krüptotrendid

Turutrendid ja analüüs

Krüptovaluutaturul on hüppeline kasutuselevõtmine, kusjuures ettevõtted, institutsioonid ja üksikisikud suurendavad nõudlust ja laiendavad turu kapitaliseeritust. Institutsioonilised investorid aitavad kaasa likviidsusele ja stabiilsusele, seadustades krüptovaluutad tunnustatud varaklassina.

Arendajad leiutavad uusi rakendusi, suurendades krüptoraha kasulikkust ja suurendades veelgi selle kasutuselevõttu. Globaalsed regulatiivsed arengud kujundavad turumaastikku. Vaatamata märkimisväärsele hinnakõikumisele pakub krüptovaluutaturg riskitaluvusega investoritele kauplemisvõimalusi.

Analüütiliselt hõlmab tehniline analüüs diagrammide kontrollimist suundumuste suhtes, samas kui fundamentaalanalüüs hindab sisemist väärtust tehnoloogia, kasutusjuhtumite, meeskonna ja kogukonna põhjal. Sentimentanalüüs mõõdab avalikku arvamust ning ökosüsteemi ja regulatiivse analüüsi abil saab ülevaate.

Pidev turu areng nõuab teadlike investeerimisotsuste tegemiseks pidevat uurimistööd ja valvsust.

Krüptoraha hindu mõjutavad tegurid

Krüptovaluutaturu volatiilsust kujundavad mitmed võtmetegurid. Pakkumise ja nõudluse turudünaamika mõjutab hinnakõikumisi, kusjuures suurenenud kasutuselevõtt suurendab nõudlust ja tõstab hindu.

Olulist rolli mängivad regulatiivsed arengud, mis meelitavad või heidutavad institutsionaalseid investoreid regulatsioonide alusel. Tehnoloogilised edusammud võivad innovatsiooni kaudu hindu tõsta või turvakaalutluste tõttu langetada. Positiivsed ja negatiivsed uudised ja sündmused mõjutavad oluliselt meeleolu ja hindu.

Spekulatsioonid ja hype võivad põhjustada lühiajalist tõusu ilma fundamentaalse toetuseta. Suured omanikud (vaalad) mõjutavad hindu märkimisväärsete tehingute kaudu ning oma osa mängib ka turupsühholoogia, mida ajendavad emotsioonid nagu hirm ja ahnus.

Nende omavahel seotud tegurite tõttu on keeruline ennustada nende kollektiivset mõju krüptoraha hindadele.

Krüptovaluuta kauplemise alused

Turul tõhusalt navigeerimiseks tutvuge krüptokaubanduse aluspõhimõtetega:

 • Turu struktuur ja dünaamika: Krüptovaluutaturud on detsentraliseeritud, tegutsedes võrdõigusvõrgus ilma vahendajateta. Kuigi see on tsensuurile vastupidav, lisab see kauplejatele keerukust.
 • Volatiilsus ja riskid: Krüptovaluuta hinnad on väga volatiilsed, pakkudes kasumivõimalusi, kuid kujutades endast ka märkimisväärsete kahjude riski. Enne turule sisenemist tuleb juhtida riskipositsiooni ja mõista volatiilsuse mõju.
 • Vahetused ja rahakotid: Börsid hõlbustavad krüptovaluutade ostmist, müümist, panustamist ja kauplemist, samas kui rahakotides hoitakse varale juurdepääsuks ja haldamiseks vajalikke privaatvõtmeid.
 • Tellimuse tüübid ja täitmine: Turukorraldused sooritavad tehinguid jooksva turuhinnaga, limiidikorraldused seavad hinnapiirid ja stop-loss-korraldused müüvad automaatselt etteantud tasemel, et piirata kahjumit.
 • Tehniline ja fundamentaalne analüüs: Tehniline analüüs uurib ajaloolisi hinnagraafikuid, samas kui fundamentaalne analüüs hindab krüptoraha sisemist väärtust tehnoloogia, kasutusjuhtumite, meeskonna ja kogukonna põhjal.
 • Diferentseerimine ja riskijuhtimine: Vähendage riske, hajutades oma krüptovaluutaportfelli erinevate projektide vahel ja kasutades riskijuhtimisstrateegiaid, nagu stop-loss korraldused ja positsiooni suuruse määramine.
 • Pidev õppimine ja teadusuuringud: Hoia end kursis turutrendide, uudiste ja arengutega, lugedes regulaarselt, osaledes veebiseminaridel ja võrgustike loomisel, et täiustada kauplemisstrateegiaid.
 • Alustage väikselt ja suurendage järk-järgult: Algaja alustab väikeste investeeringutega, suurendades järk-järgult kauplemiskapitali koos kogemustega, et juhtida riske ja vältida emotsionaalseid otsuseid.

Tasude ja kulude mõistmine

Krüptoraha tehingutasud, mida kaevandajad võtavad, erinevad sõltuvalt võrgu ülekoormusest ja soovitud tehingukiirusest. Börsid kehtestavad kauplemis-, hoiu-, väljavõtmis-, marginaalkauplemise ja külmhoiustamistasusid. Rahakotid võivad võtta tasu tehingute, väljavõtete, panustamise või laenamise eest. Mõned pakuvad tasuta teenuseid, teised aga nõuavad protsentuaalseid või kindlaid tasusid. Eksisteerivad varjatud tasud, nagu hinnalisad või marginaalid; platvormide võrdlemine tagab optimaalsed tehingud.

Kuidas-kaubelda-krüptoga-algajatele

Kuidas kaubelda krüptovaluutadega?

Krüptovaluutasse investeerimine algajatele nõuab turu põhiaspektide ja kauplemise põhialuste mõistmist. See osa juhatab teid läbi selliste oluliste teemade nagu turu struktuur, börsid, tellimuse tüübid ja analüüsimeetodid, varustades teid krüptovaluutaga kauplemise keerukuses navigeerimiseks.

 1. Valige krüptoraha börs: Esimene samm on valida krüptovaluutavahetus. Saadaval on palju erinevaid vahetusi, seega on oluline uurida ja leida üks, mis on usaldusväärne ja turvaline ning pakub krüptovaluutasid, millega soovite kaubelda. Mõned populaarsed börsid on Coinbase, Binance ja Kraken.
 2. Looge konto: Kui olete valinud vahetuse, peate looma konto. See hõlmab tavaliselt oma nime, e-posti aadressi ja parooli andmist. Mõni börs võib nõuda teie isikusamasuse tõendamist, esitades isikut tõendava foto või muud dokumendid.
 3. Hoiustage raha: Enne kauplemisega alustamist peate oma kontole raha sisse kandma. Enamik börse aktsepteerib hoiuseid fiat-valuutades, näiteks USA dollarites, eurodes või Jaapani jeenides. Vahetused aktsepteerivad ka hoiuseid krüptovaluutades.
 4. Valige kauplemispaar: Kauplemispaar on krüptovaluutade paar, millega saate üksteise vastu kaubelda. Näiteks kauplemispaar BTC/USD tähendab, et saate Bitcoini osta USA dollarite eest ja müüa Bitcoini USA dollarite eest.
 5. Tehke tellimus: On olemas kaks peamist liiki korraldusi: turukorraldused ja limiidikorraldused. Turukorraldused täidetakse kohe jooksva turuhinnaga. Limitkorraldused määravad hinna, mille eest soovite krüptoraha osta või müüa. Teie korraldus täidetakse, kui turuhind jõuab teie piirhinnani.
 6. Haldage oma tehinguid: Kui olete tellimuse andnud, peate jälgima oma tehinguid ja haldama oma riski. See võib hõlmata stop-loss korralduste seadmist, et automaatselt müüa oma krüptovaluutat, kui hind langeb alla teatud taseme.
 7. Hoia end kursis turu uudistega: Krüptovaluutaturg on väga volatiilne, seega on oluline olla kursis turuuudiste ja arengutega. See aitab teil teha teadlikke kauplemisotsuseid ja vältida kulukaid vigu.

Viimased sõnad krüptokaubanduse kohta

Krüptoraha kauplemisele ettevaatlikult lähenemine on selle keerukuse ja volatiilsuse tõttu oluline. Seadke prioriteediks turu dünaamika, riskide, börside, rahakottide, tellimuse tüüpide, analüüsimeetodite ja pideva õppimise mõistmine. Alustage väikeste investeeringutega, suurendades neid järk-järgult, kui kogemused kasvavad, ja vältige emotsionaalseid otsuseid.

Hajutage portfelli, et vähendada riske, mõista ja minimeerida tehingutasusid ning olla kursis varjatud kuludega. Oluline on pidev uurimine ja õppimine, ajakohastamine artiklite, veebiseminaride ja võrgustike kaudu.

KKK krüptokaubanduse kohta

Kas krüptokaubandus on hea algajatele?

Krüptoraha kauplemine võib olla tulus, kuid see on riskidega. Nagu iga investeeringu puhul, on võimalus raha kaotada. Enne krüptokaubandusega kauplemise alustamist on oluline teha oma uuringuid ja mõista sellega seotud riske.

Milline on minimaalne summa, et alustada krüptorahaga kauplemist?

Krüptoga kauplemise alustamiseks ei ole vaja miinimumsummat, kuid peate arvestama kauplemisega seotud tasusid ja võimalikku kahjumit. Samuti on oluline, et teil oleks enne investeerimise alustamist kindel arusaam turust.

Kas päevakauplemine krüpto on seda väärt?

Päevakauplemine on kõrge riskiga strateegia, mis hõlmab krüptovaluutade ostmist ja müümist lühikese aja jooksul. See võib olla viis kiire kasumi teenimiseks, kuid see on ka väga volatiilne ja te võite kaotada palju raha, kui te ei ole ettevaatlik.

Milline krüpto on parim päevakauplemiseks?

Ei ole olemas ühte „parimat“ krüptovaluutat päevakauplemiseks. Mõned krüptovaluutad on siiski volatiilsemad kui teised ja võivad selliseks kauplemiseks paremini sobida.

Kas krüptoga saab teenida 100 dollarit päevas?

100 dollarit päevas krüpto päevakauplemisega on võimalik, kuid see nõuab tööd. Teil peab olema palju oskusi ja kogemusi ning te peate suutma oma riske hoolikalt juhtida.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele