OpenAI triljoni dollari pakkumine: AI-kiipide revolutsiooni käivitamine

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Juhtiva tehisintellekti (AI) arendaja OpenAI tegevjuht Sam Altman suhtleb aktiivselt investoritega kogu maailmas ambitsioonika ettevõtmise raames, et kindlustada pooljuhtide kiipide arendamiseks mõeldud triljonid dollarid.
Wall Street Journalis 8. veebruaril ilmunud raportis teatas Altman, et Altmani visiooniga püütakse koguda muljetavaldav 5-7 triljonit dollarit. OpenAI-le lähedal seisvad siseringi allikad paljastavad, et selle kolossaalse summa eesmärk on lahendada ettevõtte skaleeritavuse probleemid, tegeledes samal ajal püsiva nappuse ja kasvavate kuludega, mis on seotud tehisintellekti süsteemide arendamiseks hädavajalike kiipide hankimisega uutesse kõrgustesse.

Altmani strateegiline tegevus ulatub OpenAI ja mitmesuguste investorite, kiibitootjate ja energiatarnijate vaheliste koostööprojektide edendamiseni. Nende ettepanekute keskmes on OpenAI pühendumine sellele, et ta oleks tulevaste kiibitootmisrajatiste jaoks oluline klient.

OpenAI pressiesindaja kommenteeris:

“OpenAI-l on olnud viljakad arutelud kiipide, energia ja andmekeskuste globaalse infrastruktuuri ja tarneahelate suurendamise üle – need on tehisintellekti ja teiste tööstusharude jaoks, mis neist sõltuvad, üliolulised.”

Nimelt on Altman hiljuti pidanud arutelusid Ameerika Ühendriikide kaubandusministri Gina Raimondoga, rõhutades, et on hädavajalik koguda toetust patroonidelt, tööstuse sidusrühmadelt ja valitsustelt globaalsel tasandil.
Tunnistades algatuse ülimalt suurt tähtsust riiklikele huvidele, kinnitab OpenAI pressiesindaja, et ettevõte on jätkuvalt pühendunud sellele, et hoida USA valitsust oma edusammudest ja kavatsustest nõuetekohaselt kursis.

Lisaks sellele ulatuvad Altmani diplomaatilised jõupingutused väljapoole USA piire, nagu näitab tema kohtumine AÜE julgeolekuaparaadi silmapaistva tegelase šeik Tahnoun bin Zayed al Nahyaniga. See suhtlus viitab võimalusele, et AÜE-l võib olla Altmani ettevõtmises keskne roll, kui USA ametivõimud seda heaks kiidavad.

Altmani kontaktide ulatus on lai, hõlmates arutelusid selliste võtmeisikutega nagu SoftBanki tegevjuht Masayoshi Son ja selliste tööstushiiglaste nagu Taiwan Semiconductor Manufacturing esindajad. Need vestlused rõhutavad laiaulatuslikku huvi ja võimalikku koostööd Altmani ambitsioonika ettevõtmise vastu.

Oluline on see, et Altman on saanud toetust Microsoftilt, kes on OpenAI enamusosaluse omanik, ning kes jälgib ja toetab tähelepanelikult ettevõtte rahakogumist.
Varasemates detsembri aruannetes vihjati OpenAI aruteludes investoritega võimalikele investeeringutele, mis ületavad 100 miljardit dollarit, mis peegeldab märkimisväärset ootust ja usaldust ettevõtte tulevaste püüdluste suhtes.

Selle taustal säilitab Nvidia oma domineerivat positsiooni tehisintellekti arvutuskiipide peamise pakkujana. Ettevõtte viimase aasta tugev tegevus, mida iseloomustab rekordiline tulu ja triljonit dollarit ületav hindamine, rõhutab tema jätkuvat tähtsust tehisintellekti ökosüsteemis.

Vahepeal on Meta, sotsiaalmeedia hiiglaste Facebooki ja Instagrami emaettevõte, teinud märkimisväärse sammu tehisintellekti kiipide turule, esitledes tipptasemel kiipi “Artemis”, mis on mõeldud tehisintellekti võimekuse suurendamiseks andmekeskustes. See strateegiline samm tähistab Meta ambitsiooni vähendada sõltuvust Nvidia'st ja suurendada oma tehnoloogilist võimekust tehisintellektipõhistes rakendustes.

Kokkuvõttes kujutab Altmani ambitsioonikas rahakogumisalgatus endast olulist verstaposti tehisintellekti tehnoloogia arengus, millel on kaugeleulatuv mõju ülemaailmsele innovatsioonile ja koostööle pooljuhtide tööstuses.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele