Mt. Goxi häkker kuulub maailma rikkaimate inimeste hulka

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Mount Gox, mis oli kunagi tuntud kui maailma juhtiv Bitcoini (BTC) börs, seisis 2014. aastal silmitsi katastroofilise kokkuvarisemisega, mille põhjustas ulatuslik häkkimine, mille tagajärjel kadus sadu tuhandeid Bitcoine.

Kolme aasta jooksul imbus Mt. Goxi häkker diskreetselt krüptovahetusest umbes 650 000 BTC ära. Seejärel läbis märkimisväärne osa neist varastatud bitcoinidest väidetavalt rahapesu BTC-e platvormil, mille asutasid 2011. aasta juulis Alexander Vinnik ja Aleksandr Bilyuchenko, kes mõlemad mõisteti häkkimises osalemise eest süüdi.

Märkimisväärne on, et kohtuekspertiisi analüüside kohaselt on Mt. Goxi häkkerite valduses 79 957 BTC-d, mille väärtus on 3,18 miljardit dollarit.

Selle rahalise seisuga kuulub pahalane Forbesi miljardäride andmetel maailma 1000 rikkama inimese hulka, mis näitab netoväärtust, mis on võrreldav selliste märkimisväärsete avaliku elu tegelaste nagu korvpallilegendi Michael Jordaniga.

Mt. Goxi häkkimine

2011 aasta juunis võtsid küberründajad sihikule Mt. Goxi, Jed McCalebi rajatud silmapaistva Bitcoini börsi. Huvitav on see, et McCaleb oli hiljem ka Ripple'i ja hiljem Stellari (XLM) kaasasutaja.

Häkkimise üksikasjadesse süvenedes selgus, et pahatahtlik tegija kasutas ära börsi turvasüsteemi haavatavust. Häkker manipuleeris kontosaldodega, kasutades Mt. Goxi audiitorile Auden McKernanile kuuluvaid varastatud andmeid.

Sisuliselt hõlmas häkkimise üks tahk võltsitud konto loomist, mis näitas Bitcoini müügiks, põhjustades bitcoini hinna järsu languse börsil. Sellest tulenevalt vahetasid Bitcoinid omanikku kunstlikult devalveeritud hindadega, kukkudes alla ühe sendini bitcoini kohta.

Neid kunstlikult madalaid hindu ära kasutades omandas häkker Bitcoinid ja seejärel pesi neid BTC-e kaudu. Pärast seda kritiseerisid turvaeksperdid Mt. Goxi nõrkade turvaprotokollide eest. Hoolimata vastuoludest lubas börs oma süsteeme täiustada ja kahjustatud kasutajatele hüvitist maksta.

Kokkuvõttes heidavad selle intsidendi tagajärjed jätkuvalt varju Bitcoini investoritele ja laiemale krüptovaluutaturule. Investorid on jätkuvalt mures Mt. Goxi häkkerite võimaliku müügi ja sellest tuleneva ohvrite ja võlausaldajate hüvitamise pärast.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele