Bitcoini ohutsoon: Arthur Hayes ennustab $30K Drop keset inflatsiooni tõusu

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Bitcoin on valmis kogema langust $35,000 või alla selle, kuna tekkiv globaalne makromajanduslik turbulents, nagu rõhutas Arthur Hayes.

Oma viimases blogipostituses pealkirjaga “Yellen või Talkin'?”, mis on dateeritud 24. jaanuariga, esitab endine krüptovaluutavahetus BitMEXi tegevjuht sünge lühiajalise hinnaprognoosi BTC jaoks. Kuigi Bitcoin on endiselt 75% kõrgemal kui aasta tagasi, seisab ta silmitsi tegurite kokkulangevusega, mis aitab kaasa märkimisväärsele langusvolatiilsusele praeguses kvartalis.

Hayes: Bitcoin võidab väärtust keset 2024. aasta inflatsioonimuresid

Hayes toob välja erinevaid mureallikaid, sealhulgas Ameerika Ühendriikide ja Houthide vahelise konflikti Punase mere piirkonnas, mis mõjutab globaalset laevandust, käimasolevad USA presidendivalimised ja Föderaalreservi poliitika.

Konflikt Punase mere ääres mõjutab märkimisväärselt inflatsiooni. Riskivarad, sealhulgas krüptovaluutad, ootavad võimalikku muutust Fedi poliitikas juba märtsis, mis hõlmab vähendatud intressimäärasid, et meelitada turule tagasi likviidsust.

Hoolimata võimalikest inflatsioonimuredest võivad kõrgemad transpordikulud viia hinnatõusudeni hiljem sel aastal. Hayes viitab sellele, et Föderaalreservi esimees Jerome Powell püüab tõenäoliselt tegeleda nende küsimustega, rõhutades intressimäärade vähendamise võimalust, ilma neid tegelikult rakendamata.

“See, mis võib olla laevanduskulude suurenemisest tingitud kerge inflatsioonitempo tõus, võib olla ülelaaditud intressimäära kärpimise ja QE taasalustamise tõttu. Turg ei hinda seda asjaolu veel, kuid Bitcoin hindab seda.”

Hayes arutab ka USA piirkondliku pangandussektori tugevust, mida toetab pankade tähtajalise rahastamise programm (BTFP) alates 2023. aasta märtsi kokkuvarisemisest. BTFP kehtivuse lõppemisega tekivad aga küsimused pankade likviidsuse ja finantsolukorra kohta, mis sõltuvad rahandusministri Janet Yelleni tegevusest.

Blogipostituses rõhutatakse, et finantskriisi korral muutub finantsstabiilsusega tegelemine inflatsiooniga võitlemise asemel prioriteediks.

“Seepärast ongi vaja, et kärped, QT-kärped ja QE võimalik jätkamine, mida turg usub, oleks juba märtsis kotis, esmalt mõned pangad ebaõnnestuksid, kui BTFP-d ei uuendata.”

Bitcoin peab “luua toetust” alla $35,000

Bitcoini osas viitab blogi sellele, et eelseisvad rahutused, mis on seotud likviidsusprobleemide ja BTFP aegumisega, koos geopoliitiliste riskidega, näitavad, et BTC hinna 20%-line langus on alles algus.

Hayes ennustab võimalikku 30% korrektsiooni ETF-i kinnitamise kõrgeimast 48 000 dollarist kuni 33 600 dollarini.

“Seetõttu usun, et Bitcoin moodustab toetuse vahemikus 30 0000 kuni 35 000 dollarit. Seetõttu ostsin 29. märtsil 2024 $35,000 strike put'e.”

Ta järeldab, et allpool 35 000 dollarit asuvad tasemed pakuvad nüüd võimalust kasutada ära langust, pärast seda, kui BTC/USD tabas 23. jaanuaril Bitstampil 38 500 dollarit, mis tähistab madalaimat punkti alates detsembri algusest. TradingView andmetel tõusis krüptovaluuta hiljem umbes 1700 dollari võrra kõrgemale.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele