Montenegro peaministri salajane investeering Do Kwoni Terraform Labs’ile

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Peaaegu nädal pärast seda, kui Terraform Labs jõudis Ameerika Ühendriikide väärtpaberi- ja börsikomisjoniga (SEC) kokkuleppele, on uued üksikasjad aprillist pärit kohtudokumendist taas äratanud järjekordse vaidluse ebaõnnestunud krüptoprojekti ümber.

SEC paljastab Montenegro peaministri kui varajase Terra investori

Montenegro meediaväljaande Vijesti raport avalikustas, et peaminister Milojko Spajic, kes astus ametisse 2023. aasta oktoobris, investeeris 2018. aasta aprillis 75 000 dollarit Singapuris asuvasse Terraform Labs'i. Seda investeeringut kasutati 750 000 Terra (LUNA) tokeni ostmiseks.

Montenegro-peaminister-Milojko-Spajic-investeeris-Terraform-Labs'i-$75.000

Aruande kohaselt oli Spajic üks esialgsetest investoritest, tehes oma investeeringu vaid mõni päev enne seda, kui Terraform Labs 23. aprillil 2018 Singapuris ametlikult registreeriti.

Avalikustamine tuli SECi poolt esitatud kohtudokumendist. Enne nende dokumentide avalikustamist väitis Montenegro peaminister, et ta ei ole kunagi isiklikult Terraform Labsi investeerinud.

Selle asemel väitis ta, et investeeringu tegi Singapuri ettevõte Das Capital SG, kus ta töötas aastatel 2017-2020. SECi kohtudokumentides on aga Spajic loetletud ühe esimese investorina, näidates 17. aprilli 2018. aasta lepingut, mis kannab tema nime.

Spajic-üks-Terraform-Labsi-esialgsetest-investoritest

Terraform Labs' 40 miljardi dollari suurune sulatamine

Terraform Labs lõi LUNA ja TerraUSD (UST) krüptotokenid, mille turukapitalisatsioon ulatus kunagi 2 miljardi dollarini. Nende tokenite kokkuvarisemine 2022. aasta mais kustutas aga krüptoturult ligi 40 miljardit dollarit. See kokkuvarisemine mitte ainult ei laastanud krüptoökosüsteemi, vaid viis ka mitme krüpto riskifondide kokkuvarisemisele, mis olid neid märke tagatisena kasutanud.

  1. aasta aprillis tunnistas žürii Terraform Labs ja selle kaasasutaja Do Kwon SECi algatatud tsiviilasjas süüdi investorite petmises. Kwon arreteeriti 2023. aasta märtsis rahvusvaheliste õiguskaitseorganite poolt pärast seda, kui ta oli mitu kuud väldanud tabamist.

Uute dokumentide ilmumine, millega kehtestatakse Spajici ja Terraform Labsi vaheline otseinvesteerimisleping, võib tekitada peaministrile märkimisväärseid probleeme. Ta ei olnud varem avalikustanud oma isiklikku rahalist osalust projektis, mis tekitab küsimusi tema läbipaistvuse ja võimalike huvide konfliktide kohta.

Need leiud tekitavad tõenäoliselt edasist kontrolli ja arutelu nii Montenegros kui ka laiemas krüptokogukonnas. Mida rohkem teavet tuleb päevavalgele, seda sügavamaks võivad muutuda tagajärjed Spajici poliitilisele karjäärile ja Terraform Labs'i suhtes käimasolevatele uurimistele.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele