Krüpto domineerib tehisintellekti ajastul: Balaji Srinivasan selgitab, miks

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Endine Coinbase'i juht Balaji Srinivasan usub, et krüptoraha saab tehisintellekti ajastul peamiseks rahavormiks.

Srinivasan jagas oma miljoni jälgijaga sotsiaalmeediaplatvormil X, et ta näeb krüptot kui “digitaalset nappust” ja tehisintellekti kui “digitaalset küllust”. Samas juhib ta tähelepanu, et AI ei tee kõike rikkalikuks.

Ta selgitab: “Mis on raha genereeriva tehisintellekti ja robootika ajastul? Sisuliselt saab sellest krüptoraha. Nii nagu intelligentsus muutub elektriks, muutub raha krüptorahaks.”

Siin on tema põhipunktid:

1) Krüptoraha ja nappus: Krüptoraha jääb maailmas, kus tehisintellekti tõttu on palju asju külluses, tõestatavalt napiks. See nappus on kasulik. Näiteks saab nappide krüptovarade abil kontrollida inimese identiteeti, kui tehisintellekti tööriistad muudavad inimeseks olemise võltsimise lihtsaks.

2) Raha kui sild: Raha ühendab erinevaid majandustegevuses osalejaid. Te ei pea maksma oma käest, et liikuda, ja te ei pea maksma robotile, mida te omate. Kuid robot, mis kuulub kellelegi teisele, nõuab kasutamise eest maksmist. Seega saadaksite mündi, et avada ja kasutada seda drooni.

3) Püsiv nappus: Kõrgetasemeline nappus ei kao, seega jääb raha vajalikuks. Paljud nappuse liigid võivad aga kaduda. Näiteks statsionaarsed majapidamisrobotid, nagu pesumasinad, võiksid asenduda mobiilsete majapidamisrobotitega, mis suudavad kõndida ja täita erinevaid ülesandeid.

Srinivasan mainib ka, et web3 backends, nagu Bitcoin (BTC) ja Ethereum (ETH), pakuvad paremat turvalisust võrreldes mis tahes web2 süsteemiga. Ta väidab, et tehisintellekti ajastul on kõige olulisemaks nappuse vormiks krüpto privaatvõtmed, mida kasutatakse robotite ja automatiseeritud süsteemide juhtimiseks.

Kokkuvõttes näeb Srinivasan ette tulevikku, kus krüptoraha toetab majandustehinguid tehisintellekti poolt domineeritavas maailmas, tagades turvalisuse ja säilitades nappuse mõiste.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele