Mis on seemnefraas?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Milleks kasutatakse seemnefraasi?

Seemnefraas on sõnade kogum, mis sisaldab kogu teavet, mida on vaja Bitcoini vahendite taastamiseks võrgus. Rahakoti tarkvara genereerib tavaliselt seemnefraasi ja suunab kasutajat selle paberile salvestama.

⚡️ Kuidas genereerida seemnefraasi?

Seemnefraasi genereerimise protsess algab juhuslike andmete genereerimisega, mida nimetatakse entroopiaks. Seejärel läbib entroopia kontrollsumma genereerimiseks hashing-funktsiooni, täpsemalt SHA256. Seejärel lisatakse osa kontrollsummast juhuslikele andmetele.

⚡️ Kas Coinbase kasutab seemnefraasi?

Teisest küljest genereeris Coinbase Wallet oma 12-sõnalise taastamisfraasi, mida nimetatakse ka “algarvuks”. See tähendab, et kui te oma taastamisfraasi valesti panete, ei pääse te enam oma Coinbase Wallet'ile ligi.

⚡️ Mis on alglause binance?

Seemnefraas on sõnade jada, mis võimaldab teil pääseda ligi oma krüptoraha rahakotile. Ideed mnemooniline seemne või mnemooniline fraas kasutatakse sageli sama asja kirjeldamiseks.

Seed fraasi näide

Seemnefraas on krüptoraha rahakoti poolt genereeritud sõnade kogum, mis annab juurdepääsu selle rahakotiga seotud krüptoraha. Vaadake rahakotti kui krüptovaluutade paroolihaldurit ja algfraasi kui peaparooli. Teil on alati juurdepääs kogu rahakotiga seotud valuutale, mis on fraasi genereerinud, isegi kui te selle kustutate või kaotate.

“Iseseisvuse” idee on üks krüptoraha aluseks olevatest ideedest:

Mis on seemnefraas?
Kuidas teha seemne lause binance?
 • peaks teil olema võimalik oma digitaalsele valuutale ligi pääseda ilma isiklikke andmeid avaldamata ning te ei pea seda usaldama pangale või muule organisatsioonile.
 • Bitcoin ja Ethereum kasutavad selleks plokiahela tehnoloogiat, mis kasutab tehingute valideerimiseks üle maailma hajutatud arvutite detsentraliseeritud võrgustikku.

Kuidas teab blockchain, milline krüptoraha teile kuulub?

See kasutab algoritmiliselt loodud šifreid, mis sarnanevad paroolidele ja millele on juurdepääs ainult omanikul. Krüptopanga loomisel – olgu see siis tarkvaraline rahakott nagu Coinbase Wallet või riistvaraline seade – genereerib see lihtsate sõnade jada (mida tuntakse ka taastamislausena) kui teie lähtefraasi või seemne. See on teie võti selle rahakotiga seotud krüptoraha avamiseks ja kulutamiseks, seega on oluline seda turvaliselt säilitada.

Kuidas genereerida seemne fraas binance.
Kuidas ma leian oma seemnefraasi?

Rahakott genereerib privaatvõtmed ja algse numbri, kasutades spetsiaalset sõnade kombinatsiooni. Vaadake rahakotti krüptoparoolihaldurina, mille algsõna on peaparool.

Põhjus, miks esimene fraas on 12-24 lihtsa sõna (näiteks “armee”, “energia”, “kangas”, “õnnelik” või “ooper”), mitte number, on see, et pikki numbrite ahelaid on raske meeles pidada ja isegi õigesti tõlgendada – mõelge, kui raske võib olla sisestada liiga pikka Wi-Fi parooli. Teisalt on üsna lihtne meelde jätta rida lihtsaid sõnu, isegi kui neil ei tundu olevat mingit seost.

 • Kui kaotate oma seemnefraasi või unustate selle, ei ole võimalik seda taastada ja seega ka juurdepääsu oma krüptoraha. See on veel üks turvameede, mis on mõeldud teie vara kaitsmiseks;
 • kui keegi saab teada teie fraasi, võib ta teie valuuta üle kontrolli alla võtta.
Mis on 24 sõnaline seemnefraas?
Kas ma võin kasutada oma seemnefraasi?

Seetõttu on oluline, et te hoiaksite oma seemnefraasi turvalises kohas, näiteks parooliga kaitstud dokumendis või krüpteeritud failis.

Seemnefraasi genereerimiseks on mitu erinevat võimalust:

 • võite kasutada sellist teenust nagu Binance'i Trust Wallet, mis pakub lihtsat kasutajaliidest ja genereerib teile fraasi, või saate luua omaenda, kasutades sellist vahendit nagu Bitaddress.org.
 • Kui te ei soovi oma seemnefraasi hallata, on ka muid võimalusi. Näiteks võite kasutada majutatud rahakoti teenust, nagu Coinbase Wallet, mis salvestab teie seemnefraasi binance'i krüpteeritud kujul nende serverites.
Mis on 12-sõnaline fraas?
Mis on seemnesõnad?

Kuidas ma saan mäletada ja säilitada oma semiootilist lauset

Teie seemnefraas võib tunduda keeruline ja ebavajalik, kuid seda tasub meeles pidada. Kui otsustate oma raha hallata, on oma seemnefraasi meeldejätmine ja varundamine oluline teie heaolu ja teie rahaasjade tuleviku jaoks.‍

Aju rahakott on krüptoraha rahakott, mis salvestab kasutaja privaatvõtmeid oma mälus.

Kui otsite 100% turvalist viisi oma seemnefraasi säilitamiseks, siis ei vaja muud kui “aju rahakotti”. See võimalus on mõeldud neile, kes on oma mäluoskustes kindlad. Pea lihtsalt meeles – kui unustad oma seemnefraasi, võib see olla katastroofiline. Nii et veenduge, et teil on varuplaan!

Kuidas ma saan mäletada ja säilitada oma seemnefraasi
Kuidas ma saan mäletada ja säilitada oma semiootilist fraasi

Paber on tavaline, kuid oluline ese, mida me oma igapäevaelus kasutame.

Kui otsite võimalust, mida on nii lihtne kasutada kui ka ohutu, siis on seemnefraasi paberile kirjutamine suurepärane valik. Kuigi selle meetodiga on seotud mõned riskid (nt paber võib kaduma minna, rebeneda või põleda), soovitavad paljud eksperdid seda kõige lihtsama ja tõhusama võimalusena enamikule krüptoraha kasutajatele. Lisaks, kui ostate teatud riistvaralised rahakotid, on nendega sageli kaasas spetsiaalselt selleks otstarbeks mõeldud paber.

USB-ketas

Kuigi see võib tunduda korralik lahendus, on sellega seotud mitmeid ohte. Seemnefraaside salvestamine internetis ei tähenda automaatselt, et need oleksid paremini kaitstud. USB-kettad võivad füüsiliselt kahjustada ja nendele salvestatud andmed võivad kahjustuda. Samuti on USB-ketta kasutamiseks vaja sülearvutit – ja nüüdseks teame, et ei ole soovitatav, et internetis oleks ühendatud mõni seade, millel oleks samuti juurdepääs teie seemnefraasile.

Seemnefraasid on krüptoraha turvalisuse oluline osa
Seed-laused on krüptoraha turvalisuse oluline osa

Metall

Aja möödudes ilmuvad õnneks uued varundusvõimalused, mis pakuvad paremat pikaealisust kui paber. Mõned firmad pakuvad isegi erinevaid teraskirjade komplekte, et koostada sõnu, graveeringuid või metallkaarte.‍

Kuigi ei ole olemas ühte kindlat viisi oma seemnefraasi salvestamiseks, on lõppkokkuvõttes teie otsustada, mis teile kõige paremini sobib, ja ainult teie peaksite teadma, milline on teie seemnefraas ja kus seda hoitakse.

On kahtlemata mõned asjad, mida te ei tohiks kunagi teha, kui tegemist on teie seemnefraaside säilitamisega:

 • Salvesta mälestused pigem meeles kui kaamerarullis.
 • Oluline on hoida oma paroole turvaliselt, kuid ärge hoidke neid paroolihalduris.
 • Hoidke oma privaatne teave turvaliselt, hoides seda võrguühenduseta.
 • Ärge kunagi kasutage veebipõhiseid seemnefraasi taastamise veebisaite.

Seed-laused on krüptoraha turvalisuse oluline osa, seega on oluline hoida neid turvaliselt ja olla kahtlustav igaühe suhtes, kes püüab teid aidata oma rahakoti taastamisel. Kui keegi saab juurdepääsu teie seemnefraasile, võib ta teie rahakoti taastada ja selle tühjaks teha.

Kuidas toimib seemnefraas?
Kuidas toimib seemnefraas?

Kuidas toimib seemnefraas?

Seemnefraas genereeritakse automaatselt, kui loote krüptoraha rahakoti. Esimene sõna on pikk juhuslike numbrite jada ja seda kasutatakse privaatvõtmete genereerimiseks, mis võimaldavad teil bitcoine saata ja kulutada.

Põhjus, miks lähtesõna antakse teile sõnalises vormis (mitte pika juhusliku numbrite jadana), on see, et inimesed suudavad paremini meeles pidada ja suhelda sõnade jadaga. Siiski ei pea te lähtesõnade puhul toetuma ainult oma mälule. Millised on suurimad meetodid nende mahapanekuks?

Salajase fraasi genereerimise lähtepunktiks on 2048 üldkasutatava sõna nimekiri. Seemnefraasi mõiste sai populaarseks pärast 2013. aasta Bitcoini täiustamise ettepanekut 39, milles määratleti “deterministlik rahakott”, kus üks seemnefraas kontrollib kõiki rahakotis salvestatud privaatvõtmeid.

Kui turvaline on 12-sõnaline seemnefraas?
Kuidas toimib seemnefraas?

Standard muudab ka põhilised rahakotid ühilduvaks:

 • kui soovite rahakotti vahetada, peate lihtsalt sisestama oma seemnefraasi uude rahakotti ja teie krüptoraha on seal saadaval.
 • Saate isegi oma rahakoti uuesti üles ehitada, kui kaotate või kustutate selle, kuigi ainult oma seemnefraasiga.
 • Väga oluline on kaitsta oma allikasõnu häkkerite, andmepüügikatsete ja muude andmekao vormide eest.

MIS ON KÜLM KRÜPTO RAHAKOTT JA KUIDAS MITTE PÕLETADA SEDA?

Mida ma peaksin tegema, kui ma kaotan oma seemnefraasi?

Esimesi sõnu saab kaitsta mitmel viisil, mis erinevad sõltuvalt sellest, kui palju krüptoraha teil on ja kui oluline on teile turvalisus vs. mugavus.

Kuidas kasutada seemnefraasi?
Kas seemnefraas peab olema korras?

Üks tõhusamaid strateegiaid algava tähtaja kaitsmiseks on selle jagamine mitme seifi vahel (tagades koondamise juhul, kui miski saitidel läheb viltu). See ei ole väga praktiline, kui aus olla.

Mõned inimesed seevastu maksavad ekspertidele, et nad graveeriksid püsivaid sõnumeid kõvadele pindadele, näiteks roostevabast terasest.

Paljude inimeste jaoks on piisavaks kaitsemeetmeks lihtsalt allikasõnade üleskirjutamine ja koopiate hoidmine mitmes turvalises kohas.

Coinbase Wallet on Coinbase'i põhirakendusest eraldiseisev programm, mida saate kasutada oma rahaliste vahendite kasutamiseks ning Google Drive'i või iCloudi andmete varundamiseks. Samuti peaksite hoidma oma seemnefraasi turvaliselt võrguühenduseta.

Kas ma saan oma seemnefraasi muuta?
Kas ma võin kasutada oma seemnefraasi mis tahes rahakotis?

Sul on vaja seemnefraasi, kuni sa unustad oma salasõna. Selle meetodi puhul on oluline, et seemnefraas oleks olemas. Te ei kaota oma krüptoraha, kui te oma riistvaralise rahakoti bussis maha kukutate või purustate; selle asemel saate lihtsalt sisestada oma seemnefraasi teise rahakotti.

Mis siis, kui teie seemned on kahjustatud või kadunud?

Kui te kaotate paberitüki, millele on kirjutatud teie sid-lause, unustate, millisesse raamatusse see oli peidetud, või aegub ilma seda pärijale edasi andmata, siis ei saa te oma krüptotähtedele ligi. Kui keegi varastab teie sid-lause, on teie krüptoraha turvaliselt plokiahelas salvestatud, kuid teie (või teie pärijad) ei pääse sellele ligi. Nii et kindlustage kindlasti oma seemnefraas! Kui kaotate oma seemnefraasi, ei saa te oma krüptoraha kätte.

Kas Coinbase kasutab seemnefraasi?
Kuidas kindlustada seemnefraas?

Kas ma saan veel midagi teha, kui ma ei taha lähtekirjeldusega tegeleda?

Jah, see on võimalik. Kui ostate Coinbase'ist krüptoraha, ei pea te seda kohe (või kunagi, see on teie otsustada) teise rahakotti üle viima. Selle asemel võite selle jätta oma Coinbase'i kontole ja lasta Coinbase'il seda “postitatud rahakoti” kaudu enda eest hoida.

Kui teie krüptovarad kasvavad, soovite uurida põhilisi kättesaadavaid turvaalternatiive, näiteks viia osa oma krüptoraha oma esmaselt Coinbase'i kontolt Coinbase'i võlvkappi, mis lisab kaitsekihi, ilma et peaksite oma seemnefrase või privaatseid võtmeid käitlema. (Soovi korral saate bitcoin'e ka ühest rahakotist teise liigutada).

Miks lähtefraas on oluline
Milline on seemnefraas?

Mis vahe on seemnefraasil ja privaatvõtmel?

Privaatne võti on “võti”, mis avab teie bitcoini, Ethereumi või muu krüptoraha rahakoti. See genereeritakse algoritmiliselt pika numbrite jada põhjal, mida esindab teie seemnefraas.

Teie seemnefraas annab teile juurdepääsu teie krüptoraha rahakotile ja kõigile seal sisalduvatele privaatvõtmetele. Võite mõelda krüptopanga rahakotist kui oma krüptoraha paroolihaldurist – kui teil on põhiparool (stardifraas), on teil juurdepääs kõigile seotud krüptovaluutadele.

Mis on bitcoini seemne fraasi tähendus?

Seed-lause toimib teie krüptoraha rahakoti peavõimena
Sid-lause on rida sõnu, mida teie krüptoraha rahakott genereerib.

Tavaliselt on seemnefraas (tuntud ka kui esimene varundus, taastamise termin, seemne sõnad, mnemooniline fraas, salajased sõnad, varundus või arvukad muud nimed) 12 või 24 sõna, mis salvestatakse varundusena seadistamisel. riistvaraline Bitcoin rahakott.

Kuid tüüpilise bitcoini kasutajana ei puutu te kunagi kokku selle numbrite jadaga – selle asemel näete versiooni, mida on palju lihtsam üles kirjutada (ja vajadusel meeles pidada!).

Mis on uue seemnefraasi avamise saladus?

See on populaarne arusaam, et seemnefraasi äraarvamine on lihtne. See on ju ainult 12 sõna, eks ole? Kui panustad piisavalt aega, tundub, et võid vähemalt kellegi seemnefraasi ära arvata. Õnneks on tõde see, et kui teie või teie vidin tekitab sobivat entroopiat, on algfraasi määramine peaaegu võimatu.

Kuidas külvifraas töötab?
Kuidas toimib seemne-lause?

See on raske probleem. Kuna BIP39 sõnade nimekirjas on 2048 erinevat terminit, tähendaks 12-sõnalise algse fraasi (mis muide peab olema ka õiges järjekorras, mitte ainult sõnad ise) väljavõtmine seda, et tuleb arvata õigesti number vahemikus 1 kuni 5 444 517 900 900 000 000 000 tuhat miljonit miljardit miljardit miljonit.

Inimese mõistuse jaoks on raske mõista, kui massiivne see arv on, kuid perspektiivi arvestades on see samas suurusjärgus kui aatomite arv vaadeldavas universumis. Maailma kõige võimsamatel superarvutitel kuluks igavik, et proovida kõiki teie algupäraseid sõnakombinatsioone lihtsalt iga termini võimalusi ära arvates.

Kas on võimalik seemnefraasi uuesti luua teises seadmes, kasutades selleks teise tootja tarkvara?

Seed-lause rahakott
Mis juhtub, kui sa kaotad seemnefraasi?

Teie lähtekirjeldus ühildub täielikult kõigi rahakoti tootjatega, kes järgivad korrektselt BIP39 protokolli. See tähendab, et saate välistada oma riistvaralise rahakoti tootja kui usaldusväärse osapoole ja ainsa veapunkti, kaitstes oma originaalfraasid. Lihtsalt asendage algarv teise ettevõtte teise seadmega, kui midagi läheb valesti.

Kas olemasolevat seemnefraasi on võimalik muuta?

Jah, kuid te ei saa olemasolevat lähtesõnu ümber programmeerida samamoodi, nagu te saate muuta oma veebikonto parooli. Te võite muuta oma esialgset fraasi, luues uue fraasi ja viies oma vahendid selle alusel reguleeritavasse jurisdiktsiooni.

seemnefraasi näide
Mis vahe on seemnefraasil ja privaatvõtmel?

Pidage meeles, et esimesed sõnad, mille valite, võimaldavad teil lõpuks oma aadressilt raha kasutada ja seda kulutada. Kui teie alglause on kunagi kahjustatud, peate raha ülekandma teisele aadressile (mis on loodud erineva alglause abil, mida ei ole häkitud), et raha üle kontrolli tagasi saada.

Mis on seemnefraasipassfraas?

Seemnefraas, mida nimetatakse ka “seemne laiendus” või “laiendussõnaks”, on 13. või 25. sõna, mille võite ise valida juhuslikult genereeritud 12 või 24 sõna peale. Neid kasutatakse kõige sagedamini ühe allkirjaga rahakottide puhul lisaturvalisuse suurendamiseks, lisades võtmehoiatusega kaitsekihi.

See võib olla palju ohtlikum kui mitmikallkirjad, mis põhinevad suurtähtedel, sümbolitel ja tühikutel.

Mis on seemnefraasipassfraas?
Mis on seemnefraasipassfraas?

Sellel meetodil on siiski omad puudused. Salasõna võib parandada teie bitcoini turvalisust, kuna see sunnib teid nii seda, mis teil on, kui ka seda, mida te teate, et pääseda ligi oma rahalistele vahenditele, kuid teised meetodid üksikute vigade kõrvaldamiseks, nagu mitme allkirja kasutamine ja Unchained ladustamine, on usaldusväärsemad.

Teil tuleb teha mõned testid, et määrata kindlaks, milline väärtus on teie olukorra jaoks parim. See ei ole nii lihtne, kui see kõlab, ja arvesse tuleb võtta mitmeid muutujaid. Kõige lihtsam meetod oleks valida teine hind, mis on võrdne või suurem kui teie arvutatud ROI.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele