Mis on vedelikupanus?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Kui te panustate märgid, ei saa te neid kasutada muudeks asjadeks, nagu kauplemine või DeFis suurema tulu saamine. Kuid mõned teenused lubavad teil panustada oma tokenid ja anda teile vastutasuks teise tokeni. See uus token näitab, et panustatud tokenid kuuluvad endiselt teile ja te saate nendega kaubelda või kasutada neid plokiahela rakendustes. 

Ses artiklis analüüsime seda protsessi üksikasjalikult ja vastame, kuidas likviidne panustamine toimib, selle eelised ja piirangud, populaarsed tokenid ja palju muud.

Mida on panustamine?

Staking on nagu paneksite osa oma krüptoraha kõrvale, et aidata kaasa plokiahela võrgu toimimisele; te saate selle eest tasu.

See on nagu paneksite oma raha spetsiaalsele online-säästukontole. Oma digitaalsete müntide lukustamine plokiahelas, digitaalses pearaamatus, aitab hoida võrgustikku turvaliselt ja tõrgeteta. Vastutasuks abi eest saad lisamünte tasu eest, sarnaselt sellega, kuidas teenid pangast intressi.

Panustamine on oluline teatud plokiahelate puhul, mis kasutavad süsteemi nimega Proof of Stake (PoS) või sarnaseid meetodeid. Selle asemel, et kasutada uute plokkide loomiseks palju elektrit, nagu seda teeb Proof of Work (PoW), kasutab PoS inimeste käes olevaid münte, et valida, kes saab uusi plokke luua ja plokiahelat käigus hoida.

Kinnistatud ehk “panustatud” varad julgustavad inimesi, kes tehinguid valideerivad, reegleid järgima. Kui nad püüavad reegleid rikkuda või midagi halba teha, võivad nad osa panustatud rahast kaotada. Selline seadistus aitab hoida süsteemi turvalisena ja tagab, et tehinguid käsitletakse korrektselt. 

Mida on Liquid Staking?

Liquid Staking krüptosüsteemis võimaldab teil oma panustatud varasid maksimaalselt ära kasutada, võimaldades neid kasutada DeFi maailmas. 

See kuidas see toimib: 

Krüptoraha likviidne panustamine võimaldab kasutajatel panustada oma tokenid, et toetada võrgu turvalisust ja konsensust, saades vastutasuks likviidse, kaubeldava tokeni. See protsess säilitab likviidsuse, võimaldades kasutajatel osaleda muudes investeeringutes või tegevustes ilma varasid lukustamata.

See uuendus võimaldab osalejatel osaleda erinevates detsentraliseeritud finantsrakendustes, alates laenuplatvormidest kuni kihlveoturgudeni, ilma et oleks vaja eriseadmeid või tehnilist oskusteavet. 

Protsess mitte ainult ei vabasta likviidsust, võimaldades panustatud varade kasutamist kogu DeFi ökosüsteemis, vaid avab ka võimaluse lisatulu teenida erinevates DeFi teenustes osalemise kaudu, lisaks panustamise enda tasule.

Traditsiooniline panustamine vs. vedel panustamine

Traditsiooniline panustamine vs. vedelikupanustamine

Krüpto panustamisega saab teenida tasu, kuid need kaks meetodit on erineva stiiliga. Traditsioonilised panustamise märgid aitavad otseselt võrku, teenides potentsiaalselt suuremaid preemiaid. Miinus? Teie märgid on lukustatud, kuni panustamisperiood lõpeb.

Liquid staking võimaldab teil saada märgid, mis esindavad teie panustatud varasid, võimaldades teil nendega kaubelda või neid DeFis kasutada, teenides samal ajal (veidi väiksemaid) preemiaid. Seega, te toetute kolmandale osapoolele, mis lisab teatud riski.

Inimesed valivad traditsioonilise panustamise kõrgema tasu ja otsese osaluse või likviidse panustamise paindlikkuse ja DeFi juurdepääsu jaoks. 

FeatureTraditsiooniline panustamineLiquidne panustamine
Vara lukustamineVara on lukustatud teatud ajaks. (“lukustatud”)Kasutajad saavad likviidsed märgid, mis esindavad nende panustatud varasid
LiikviidsusVarasid ei saa kaubelda ega kasutada mujalLiikviidseid märgid saab kaubelda või kasutada DeFis, ja jne.
PreemiadÜldiselt kõrgemad võimalikud preemiad tänu valideerija rollileMõnikord veidi madalamad preemiad protokolli tasude tõttu
KomponentsusVõimaluste piiratud juurdepääs DeFi võimalustele panustamise ajalVõimaldab osalemist. erinevates DeFi-protokollides panustatud varadega
RiskidVäiksem tehniline riskKõrgem vastaspoole risk (sõltub panustamise pakkujast)
DetsentraliseerimineKasutajad osalevad otse võrgu valideerimisesKõrgemalt tsentraliseeritud, tugineb panustamise teenusepakkujale
NäitedCosmos, Polkadot, CardanoLido, Rocket Pool


Vedeliku panustamise eelised

Es võib tekkida küsimus, millised on vedela panustamise märgid eelised, nad pakuvad mitmeid neist:

 • Lukustatud vahendite vabastamine: Ethereumis ja sarnastes võrkudes ei saa te, kui te panustate märgid, nendega kaubelda ega neid laenude tagatisena kasutada. Kuid likviidse panustamise korral saate nende märgiste väärtust siiski kasutada kauplemiseks või DeFi rakendustes tagatisena, kuigi need on pandud.  
 • Elavdamine DeFi integratsioon: Kui te panustate digitaalseid varasid, võite saada spetsiaalsed märgid kviitungina. Neid märke saab kasutada erinevates veebipõhistes finantsteenustes, näiteks raha laenamiseks või tulevastele sündmustele kihlvedude tegemiseks. 
 • Eriendav teenimispotentsiaal: Traditsiooniline panustamine maksab kasutajatele tehingute aitamise eest. Likviidne panustamine võimaldab kasutajatel teenida rohkem, kasutades erinevaid finantsteenuseid. 
 • Ühendades osalemist: Liikviidsed panustamisteenused võimaldavad inimestel teenida raha plokiahela preemiatelt lihtsalt, ilma et nad peaksid looma keerulisi süsteeme või omama palju ETH-d, nagu seda teevad Ethereumi võrgustikus sooloväljaandjad. 

Riskid ja piirangud

Liikuvale panustamisele kaasnevad ka riskid ja piirangud. Oluline on neist teadlik olla, enne kui otsustate osaleda likviidses panustamises:

 • Katkestused: Tõendusvõrgus, kui teie valitud valideerija teeb midagi halba või ei tee oma tööd õigesti, võib teda karistada. Kui see juhtub, võite kaotada osa raha, mille olete nendega panustanud. Seepärast on oluline valida usaldusväärseid valideerijaid, kui panustad oma vara nii, et saad neid ikkagi kasutada.
 • Kahjustused: Platvormid ja protokollid, mis võimaldavad vedelat panustamist, võivad olla häkkerite poolt rünnatavad. See võib põhjustada, et inimesed kaotavad oma panustatud raha või muudavad panustamise eest saadud märgid vähem väärtuslikuks. Väga oluline on enne selle kasutamist kontrollida, kui turvaline on likviidse panustamise teenus, ja vaadata, kas selle turvalisuse ajalugu on hea.
 • Seekundaarne turu volatiilsus: Kui teete likviidseid panuseid, saate spetsiaalsed märgid, mis tähistavad teie poolt paigutatud raha. Neid märke saate osta ja müüa. Kuid nende hind võib palju muutuda, kuna see sõltub sellest, kuidas inimesed turul tegutsevad, kui lihtne on neid osta ja müüa ning kuidas krüptoturul läheb. See võib mõjutada seda, kui palju sinu investeeringu väärtus on, ja see ei pruugi alati vastata sellele, kui hästi tegelikel varadel läheb.

Liikuvvahendite panustamise protokollid

Liquid staking protokollid nagu Lido ja Rocket Pool muudavad seda, kuidas inimesed kasutavad Ethereumis stäkkimist, pakkudes uusi viise probleemide lahendamiseks, nagu see, et sa ei saa oma stäkitud raha kasutada ja et stäkkimise alustamiseks on vaja palju raha. Nad teevad selle lihtsamaks ja kättesaadavamaks. 

Mida on Lido Staking?

Lido on detsentraliseeritud finantsprotokoll, mis pakub teiste plokiahelate hulgas Ethereumi jaoks likviidset panustamist. Kui kasutajad panustavad oma Ethereumi (ETH) Lido kaudu, saavad nad vastutasuks stETH (staked ETH), mis kujutab endast nende panustatud ETH-d pluss teenitud preemiad. 

Seda ETH-d saab seejärel kasutada erinevates DeFi protokollides, võimaldades kasutajatel teenida lisatulu oma panustatud varadest. 

Lido peamine eelis on selle võime pakkuda panustatud varadele kohest likviidsust, mis muudab selle atraktiivseks valikuks investoritele, kes ei soovi oma kapitali lukustada.

Rocket Pool Service

Rocket Pool on Ethereumi võrgus populaarne teenus, mis võimaldab inimestel panustada oma krüptoraha või käivitada oma arvutiservereid võrgu jaoks. Panustades ETH-i Rocket Pool'i kaudu, saavad kasutajad rETH-i, tokeni, mis esindab nende panustatud ETH-i ja kogutud panustamishüvitisi. 

Rocket Pool eristub detsentraliseeritud operaatorite võrgustikust, tagades suure detsentraliseerituse ja turvalisuse. See alandab Ethereumisse sisenemise lävendit, võimaldades osalemist juba 0,01 ETH-ga, muutes selle kättesaadavaks laiemale publikule.

Vedelat panustamist toetavad märgid

Populaarsed Tokenid, mis toetavad Liquid Stakingi

Liquid staking'is osaledes saad liquid staking tokenid (LST), mis esindavad sinu panustatud vara ja mida saab kasutada erinevatel DeFi eesmärkidel, nagu laenamine või kauplemine.

See on mõned kõige populaarsemad märgid, mis toetavad likviidset panustamist:

Ethereum (ETH)

 • Lido Staked Ether (stETH): Kõige populaarsem LST, mis pakub kokkupuudet panustatud ETH-ga ja esindab suurimat turuosa.
 • Rocket Pool ETH (rETH): Detsentraliseeritud alternatiiv Lidole, mis pakub kogukonnapõhist lähenemist likviidsele ETH-le.
 • Muud võimalused: Frax Ether (frxETH), Mantle Staked Ether (METH) jne.

Solana (SOL):

 • Marinade Staked SOL (mSOL): Juhtiv SOL-i vedela panustamise lahenduste pakkuja, kes pakub mSOL-märgiseid, mis esindavad panustatud SOL-i.
 • Lido Staked SOL (stSOL): Lido pakkumine vedelale stäkkimisele SOL, pakub alternatiivi Marinade'ile.

Kosmos (ATOM)

 • Stride Stake ATOM (stATOM): Populaarne lahendus vedelate panustega ATOMi jaoks, mis võimaldab Cosmos ökosüsteemis osalemist.
 • Muud võimalused: Liquid Staking (LQST), Agoric (AGT) jne.

Muud märgid

 • Kui ka mitmetel teistel tokenidel nagu Polygon (MATIC), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ja Cardano (ADA) on saadaval erinevad likviidsed panustamisvõimalused.

Liquid Staking Conclusion

Liquid Staking võimaldab inimestel teenida tasu panustamise teel, ilma et nad loobuksid kontrollist oma varade üle. See tähendab, et sa saad endiselt kasutada krüptot, et teenida rohkem raha või laenata selle vastu, muutes kõik paindlikumaks ja kättesaadavamaks. 

Kui see pakub palju eeliseid, nagu lihtsam juurdepääs DeFi-le ja lisatulu võimalus, peaksid kasutajad siiski jälgima riske, nagu turvaprobleemid või hinnamuutused. 

Üldiselt muudab likviidne panustamine panustamise lihtsamaks ja kasulikumaks kõigi jaoks, suurendades samal ajal DeFi võimsust.

FAQ Liquid Stakingi kohta

Kuidas töötab likviidne panustamine?

Liquid staking võimaldab teil panustada oma krüpto ja saada vastutasuks kaubeldava tokeni. See märgis esindab teie panustatud vara ja seda saab kasutada DeFi platvormidel.

Mis vahe on likviidsel panustamisel ja panustamisel?

Liquid staking annab teie panustatud vara esindava märgise, mida saab kasutada DeFis, pakkudes sellega likviidsust. Traditsiooniline panustamine lukustab teie varad, piirates nende kasutamist väljaspool panustamishüvitiste teenimist.

Kas likviidne panustamine on riskantne?

Ja, sellega kaasnevad sellised riskid nagu panustamisplatvormi turvaauk, valideerijate trahvide (slashing) tõttu tekkida võivad kaotused ja väljastatud märgiste hinna volatiilsus.

Millised märgid toetavad likviidset panustamist?

Populaarsed märgid, mis toetavad likviidset panustamist, on Ethereum (ETH), Solana (SOL) ja Cosmos (ATOM), kusjuures platvormid väljastavad oma versiooni panustatud märgidest (nt, stETH Ethereumi jaoks).

Millised on kõige populaarsemad likviidse panustamise protokollid?

Lido ja Rocket Pool on kõige populaarsemad, pakkudes Ethereumi ja teiste krüptovaluutade jaoks likviidse panustamise lahendusi.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele