Trumpi Bitcoin Flip: Üllatav Twist!

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Ajal hiljutine esinemine Fox News “The Ingraham Angle” kolmapäeval, endine USA president Donald Trump edastas märgatavalt rohkem vastuvõtlikum seisukoht Bitcoin, vihjates potentsiaalne lahkumine tema varem kriitiline seisukoht. Vastates saatejuhi Laura Ingrahami küsimusele tema vaatenurga kohta üha populaarsemaks muutuva digitaalse valuuta kohta, ei tunnistanud Trump mitte ainult BTC kasutuselevõtu tõusuteed, vaid rõhutas ka oma püsivat eelistust USA dollarile.

Trumpi tagasipöördumine Bitcoini suhtes

Trumpi nüansirikkalt esitatud vastus tunnistas Bitcoini ümbritsevat kasvavat huvi. “Noh, paljud inimesed teevad seda. Mulle on alati meeldinud üks valuuta, ma võiksin seda valuutaks nimetada. Mulle meeldis dollar. Aga paljud inimesed teevad seda.”

Ta märkis lisaks, et

“Ja ausalt öeldes, see on võtnud omaette elu, te peate ilmselt tegema mõningaid regulatsioone, nagu te teate. Aga paljud inimesed on seda omaks võtnud. Ja üha enam näen, et inimesed tahavad maksta [Bitcoiniga]. Sa näed midagi, mis on huvitav. Nii et ma võin elada sellega nii või teisiti. Mulle on alati meeldinud üks väga võimas asi. Ja seda nimetatakse dollariks.”

See muutus retoorikas on teravas kontrastis Trumpi varasemate seisukohtadega digitaalsete valuutade suhtes. Oma eesistumise ajal 2019. aastal kritiseeris ta ägedalt BTC-d ja teisi krüptovaluutasid, jättes need ilma sisemise väärtuse puudumise tõttu ja taunides nende volatiilsust kui “õhukesel õhul põhinevat”.

Lisaks sellele oli tema administratsioon aktiivselt vastu Bitcoini ETF-i koha taotluste heakskiitmisele ja püüdis keelata isehostitud rahakotid, viidates murede tõttu krüptovaluutade võimaliku väärkasutuse pärast ebaseaduslikel eesmärkidel.

Kuigi Trumpi meelemuutuse täpsed motiivid jäävad ebaselgeks, oletatakse, et Vivek Ramaswamy mõju võis mängida otsustavat rolli. Ramaswamy propageerimisalased jõupingutused, eelkõige seoses keskpankade digitaalvaluutadega (CBDC) seotud tajutud riskidega, võisid mõjutada Trumpi vaatenurka.

Jaanuaris väljendas Trump avalikult oma vastuseisu CBDC arendamisele, korrates Ramaswamy kartusi valitsuse sekkumise ja selle mõju kohta isikuvabadustele ja eraelu puutumatusele.

Bitcoini kogukonna vastused

Bitcoini kogukond X on Trumpi märkustele reageerinud skeptilisuse ja optimismi seguga. Digikaubanduskoja asutaja ja tegevjuht Perianne Boring nõudis selgemat ja otsustavamat toetuse väljendamist, kritiseerides Trumpi vastust kui kõrvalehoidlikku:

”See on ümmargune mittevastamine. Ärgem unustagem, et Trumpi administratsioon blokeeris kohapeal Bitcoini ETFi taotlusi JA üritas keelata isehaldatavad rahakotid!!! Trump peab esitama selget toetusavaldust”.

Vahepeal märkis DigiBuildi tegevjuht Robert J Salvador Trumpi piiratud arusaamist Bitcoinist, rõhutades samal ajal tema teemaga tegelemise tähtsust. “Trump ei mõista Bitcoini, pole kunagi mõistnud. Aga see on hea, et vabariiklaste kandidaat räägib sellest,” märkis Salvador.

Tony Edward Thinking Crypto Podcastist ja Joe Consorti, The Bitcoin Layer'i analüütik, täheldasid mõlemad märkimisväärset muutust Trumpi toonis, tõlgendades seda BTC suureneva mõju ja peavoolu aktsepteerimise tunnustamisena.

“See on väga erinev toon, see on pehmem, kui see, mida Donald Trump säutsus Bitcoini kohta, kui ta oli president. Bitcoin murrab psühholoogilisi barjääre, mis imbuvad ühiskonda, popkultuuri ja mujale. Seda ei saa enam ignoreerida ja naerda,” märkis Edward.

Consorti rõhutas Trumpi tunnustust Bitcoini kui legitiimse valuuta kohta, öeldes: “Trump ei näe Bitcoini ja dollarit üksteise vastandina, ta on selle suhtes pigem ükskõikne. Tal on õigus.”

Viimase värskenduse seisuga kauples Bitcoin 50,967 dollaril.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele