Kuidas paigaldada VPN oma ruuterisse

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Kas ma peaksin oma ruuterisse paigaldama VPN-i?

See on kompromiss. VPN-i paigaldamine marsruuterisse suunab kogu teie võrgu liikluse läbi VPN-i. See parandab mõnel juhul teie privaatsust, kuna teie Interneti-teenuse pakkuja ei näe enam teie liiklust. Siiski võib sel viisil olla ka raskem teha väikseid kohandusi.

Kas on olemas sisseehitatud VPN-ga ruuterid?

Jah. Viimastel aastatel on ruuteritootjad hakanud lisama rohkem võimsate kasutajate funktsioone, sealhulgas VPN-kliente. Olge ruuterite ostmisel siiski ettevaatlik: mõned pakuvad VPN-serveri funktsioone, kuid ei saa tegutseda klientidena.

Kas kõik ruuterid toetavad VPN-i?

Ei. Kuigi mitmed ruuterid toetavad VPN-i kohe karbist (ja rohkem töötavad koos kolmanda osapoole firmwares, mis seda teevad), ei ole paljud ruuterid võimelised VPN-i kasutama. Vaadake oma ruuteri tootja veebisaidilt või tehke kiire Google'i otsing ” vpn”.

Kas VPN-i on lihtne oma ruuteril sisse seada?

Sõltub sellest, milline ruuter teil on. Kui teie ruuteril on sisseehitatud tugi VPN-kliendina tegutsemiseks, on selle funktsiooni kasutamine sama lihtne kui mis tahes muu seadistuse muutmine. Teisest küljest ei pruugi teie ruuter seda ilma kolmanda osapoole püsivara kasutamata toetada. Kui see on nii, peate kõigepealt installima püsivara, mis võib sõltuvalt mudelist olla keeruline.

Virtuaalse privaatvõrgu ehk lühendatult VPN-i kasutamine võib olla hea viis oma privaatsuse kaitsmiseks. Enamik VPN-i kasutajaid installivad rakenduse või loovad profiili oma arvutisse ja nutitelefoni. Kuigi see lahendus turvab internetiliiklust teie kõige olulisemates seadmetes, ei pruugi see hõlmata teie nutitelerit, ühendatud printerit või mängukonsooli. Seetõttu on mõistlik paigaldada VPN oma ruuterisse.

Selles artiklis saate teada, kuidas seadistada oma ruuter VPN-funktsiooniga, mis pakub kaitset kogu majas.

Kuidas paigaldan VPN-i oma ruuterisse?

Turvaline ühendus NordVPNiga

Kui plaanite oma koduvõrku VPN-i abil turvata, on NordVPN üks kõige usaldusväärsemaid võimalusi. See toetab erinevaid platvorme, sealhulgas ruutereid. Saate NordVPNi oma ruuteril käsitsi seadistada ja kogu oma koduvõrgu hõlpsasti turvata.

4.9 /5

 • SmartPlay funktsioon
 • Partnerlus FlashRoutersiga
 • Kiire võrguühendus

Mis on VPN-ruuter?

Kas ma võin oma WIFI-ruuterile VPN-i paigaldada?

Paljud uuemad või keerukamad kodused traadita ruuterid on võimelised tegutsema VPN-kliendina. Teisisõnu, marsruuter ise loob ühenduse VPN-teenuse pakkujaga ja suunab kogu võrguliikluse selle ühenduse kaudu.

Kuigi paljudel ruuteritel ei ole võimalust saada VPN-kliendiks, ei ole teie ruuteri kasutamine VPN-i jaoks vaja teistsugust riistvara kui tavalise ruuteri puhul. Kui teie ruuteril on see funktsioon sisseehitatud – või toetab kolmanda osapoole firmware'i, mis seda sisaldab -, võib see VPN-i kasutamiseks toimida.

VPN-i paigaldamine ruuterisse

Enne VPN-i seadistamist oma ruuteril tuleb teil kontrollida mõningaid asju:

Kas VPN töötab igas ruuteris?
 • Teie ruuter peab toetama VPN-kliendina tegutsemist. Vaadake tootja veebisaidilt, otsige Google'ist või vaadake konfiguratsiooniliidesest, kas see töötab.
  • Kui see ei toimi, peate paigaldama kolmanda osapoole püsivara. OpenWrt on populaarne valik, millel on hulgaliselt kasulikke funktsioone, sealhulgas VPN-tugi. Selle installimine võib olla põhjalik protsess, seega eraldage selleks veidi aega.
  • Kui teie ruuter ei tööta VPN-idega ja ei toeta muud püsivara, peate ostma teise ruuteri.
 • Teie ruuter ja VPN-teenuse pakkuja peavad toetama õigeid protokolle. Kui teie ruuter räägib ainult OpenVPN-i, kuid teie VPN-teenuse pakkuja seda võimalust ei paku, siis ei ole teil õnne.
 • Teie VPN-i andmeside piirmäär peab olema piisavalt kõrge, et toetada kõiki teie seadmeid. Kogu koduvõrk võib kasutada tuhandeid gigabaite andmeid kuus. Video voogedastusteenused on eriti ribalaiust nõudvad.
Kas VPN-ruuter on parem kui VPN?

VPN-ühenduse seadistamine marsruuteril erineb sõltuvalt selle tootemargist ja seadistustarkvarast. Konkreetsed juhised leiate oma kasutusjuhendist või tootja veebisaidilt. Tõenäoliselt näeb see aga välja umbes nii:

 1. Avage veebibrauseris ruuteri konfiguratsiooniliides. Tavaliselt leiate selle oma internetivõrgu esimesest IP-aadressist. Proovige alustuseks 10.0.0.1 ja 192.168.0.1; need on tavalised valikud.
 • Kui te ei mäleta oma administraatori parooli, siis võib-olla ei ole te seda määranud. Sellised veebisaidid nagu routerpasswords.com sisaldavad tavapäraste koduruuterite vaikimisi administraatori paroolide loendeid.
 1. Leidke seadetest valik VPN. Seda võib pidada edasijõudnute valikuks.
 • Kui teie ruuter nõuab kolmanda osapoole püsivara, peate selle nüüd installima. Vastasel juhul, kui OpenWrt töötab teie ruuteril, järgige nende esmakordset paigaldusjuhendit.
 • Kui te ei leia seda, kuid olete kindel, et teie ruuteri vaikimisi püsivara pakub seda võimalust, peate võib-olla uuendama ruuteri tarkvara.
 1. Valige valik VPN-klient, mitte VPN-server. Teie marsruuter ühendub eraldi VPN-teenusega, mitte ei hosta oma teenust.
Kuidas luua VPN-i?
 1. Sisestage õiged seaded. Tavaliselt leiate need valikud oma VPN-teenuse pakkujalt. Kui teie teenusepakkuja pakub OpenVPNi konfiguratsioonifaili, laadige see üles, selle asemel et sisestada andmed käsitsi.
 2. Viige lõpule kõik vajalikud seadistamisjärgsed sammud. Näiteks võib olla vaja muuta ruuteri tulemüüri konfiguratsiooni.

Kui olete kõik seadistanud, veenduge, et tavalised veebisaidid laadivad ruuteriga ühendatud seadmes, näiteks arvutis või nutitelefonis. Seejärel jätkake järgmise jaotisega, kus veendume, et teie VPN töötab.

VPN-i seadistamise plussid ja miinused ruuteris

Võrreldes VPN-i konfigureerimisega ainult mõnes seadmes, võib selle seadistamine marsruuteril olla kasulik:

Kas VPN aeglustab internetti?
 1. Kogu teie koduvõrk on kaitstud, sealhulgas asjade internet ja nutikodusseadmed. Kõik seadmed, mis saavad teie võrku ühenduda, saavad VPNiga ühendust võtta.
  1. Selle üks tagajärg on see, et saate oma voogedastusseadmes kasutada piirkondlikult blokeeritud voogedastussisu, mis muidu VPN-i ei toeta.
 2. VPN-juurdepääsu saamiseks ei ole vaja seadistada üksikuid seadmeid. Lihtsalt ühendage end võrku ja olete valmis.
 3. Teie seadmete aku kestab paremini, kuna nad ei pea pidevalt taustal VPN-ühendust hoidma.

Siiski on ruuteripõhise VPN-i kasutamisel ka mõningaid puudusi:

Mis on VPN-ruuter?
 • Peensusteni on keeruline korrigeerida. Selle asemel, et lülitada VPN välja oma sülearvutis, kui mõni sait ei tööta, peate selle välja lülitama kogu oma võrgus.
 • Saate oma VPN-andmekoguse kiiremini ära kasutada, sest VPN-i kasutab rohkem seadmeid. Sõltuvalt sellest, kuidas teie VPN-pakett toimib, võib see sundida teid uuendada kallimale variandile.
 • Teie ruuter ei pruugi seda toetada. Kui teil ei ole ruuterit, mis sisaldab seda võimalust või ei toeta kolmanda osapoole püsivara, peate ostma uue ruuteri.
 • Mitmikmängud ja muud viivitustundlikud tegevused on aeglasemad. Terve võrgu VPN-i abil on teil raske lubada oma mängukonsoolile või arvutile otsest juurdepääsu internetile. Kuigi moodsatel VPN-idel on palju parem latentsus kui varem, suureneb teie mängude pingiaeg kindlasti sellegipoolest.
VPN-i paigaldamine ruuterisse

Te peate tasakaalustama VPN-i kasutamise positiivsed ja negatiivsed küljed oma ruuteril teie konkreetses olukorras. Kui teil on palju seadmeid ja teie ruuter töötab kohe, võib ruuteril põhinev VPN olla suurepärane valik. Samas, kui teil on andmelimiit ja ruuter ei toeta, peaksite jääma seadmepõhiste VPNide juurde.

VPN-id, mida me soovitame ruuterite jaoks

VPN-i kasutamine oma ruuteris ei tähenda, et valite mis tahes. Kuigi rakenduse funktsioonid ei ole siinkohal otsustavaks teguriks, teevad mõned VPN-id teie seadistamise palju lihtsamaks. Enamikul premium VPN-idel on ulatuslikud õpetused. Isegi kui midagi ebaõnnestub, peaksid klienditoe esindajad ulatama oma abistava käe. Siin on paar parimat VPN-i koduruuteritele.

NordVPN

NordVPN
Asub:Panama
Samaaegsed ühendused:6
Serverid/riigid:5500 serverit 60 riigis
Vabastab Netflixi blokeeringu:Jah

Külasta NordVPN-i

NordVPN on juhtiv VPN-teenuse pakkuja. See toetab enamikku platvorme, sealhulgas ruutereid. Saate NordVPNi oma ruuteril käsitsi seadistada. Kui kasutate Asuse, Synology või QNAPi mudeleid, siis tõenäoliselt ei teki teil nendega probleeme, sest nende seadistamiseks on olemas üsna põhjalikud õpetused.

NordVPN on juhtiv VPN teenusepakkuja

Isegi kui kasutate mõnda teist mudelit, on neil olemas juhendid selle püsivara väljalülitamise kohta. See võimaldab teil lisada VPN-konfiguratsioone isegi siis, kui need ei ole algselt toetatud. See on kahtlemata üks parimaid VPN-i ruuterite jaoks.

Rohkem NordVPNi funktsioone leiate meie NordVPNi ülevaatest.

Surfshark

Surfshark
Asub:Madalmaad
Samaaegsed ühendused:Piiramatu
Serverid/riigid:3200 serverit 100 riigis
Vabastab Netflixi blokeeringu:Jah

Külasta Surfsharki

Surfshark on odav ja tõhus VPN-teenuse pakkuja. See on erakordne oma kiiruste poolest, mis teeb sellest täiusliku koduse ruuteri VPN-i. Kui teil on Asus, DD-WRT või Tomato ruuter, on neil selged juhised selle seadistamiseks teie seadmes.

Surfshark on odav ja väga tõhus VPN teenusepakkuja

See kaitseb kõiki teie koduvõrku ühendatud seadmeid. Lisaks muutub geograafilistest piirangutest möödahiilimine võimalikuks isegi selliste seadmetüüpide puhul, millega see oli varem võimatu. See on ideaalne VPN koduruuterile.

Lisateabe saamiseks lugege meie Surfshark VPN-i ülevaadet.

ExpressVPN

ExpressVPN
Asub:Briti Neitsisaared
Samaaegsed ühendused:5
Serverid/riigid:3000 serverit 94 riigis
Vabastab Netflixi blokeeringu:Jah

ExpressVPN on üks parimaid ruuter-VPN-i, mis on praegu turul saadaval. See väärib täiendavat kiitust oma ruuterirakenduse eest. Kui enamik teisi teenuseid toetub kolmanda osapoole ruuteri püsivara, siis ExpressVPN on tulnud välja omaenda rakendusega. Kui olete selle paigaldanud, on kogemus sarnaneb rohkem nende töölauarakendustega kui käsitsi ruuteri konfigureerimisega.

ExpressVPN on üks parimaid VPN teenuseid ruuterite jaoks

Saate kohandada oma protokolli seadeid ja vahetada asukohti. Samal ajal on olemas ka kõik muud ruuteri funktsioonid: saate oma ruuteri ja muude ühenduste seadistusi sättida.

Kui soovite lisateavet, vaadake kindlasti meie juhendit parimate VPNide kohta ruuterite jaoks.

Kuidas töötab VPN teie ruuteril?

Igasugune tänapäeval müüdav traadita koduruuter ühendab endas mõned funktsioonid, mida varem müüdi eraldi:

VPN-i seadistamise eelised ja puudused teie ruuteris
 • Traadita juurdepääsupunkt ehk AP loob Ethernet-võrgust Wi-Fi võrgu.
 • Marsruuter edastab internetiprotokolli (IP) pakette õigesse sihtkohta.
 • Tulemüüritarkvara takistab volitamata sissetulevate ühenduste jõudmist siseseadmetesse.
 • Interneti-teenuse pakkujate marsruuter-modem-kombinatsioonid sisaldavad ka kaabelmodemit, mis suhtleb telekaablite kaudu DOCSIS-protokolli abil.
 • Konfiguratsiooniliides või juhtpaneel, mis on tavaliselt veebipõhine, võimaldab teil muuta kõigi teiste komponentide seadeid.

Kui konfigureerite oma traadita ruuteri VPN-kliendi funktsiooni, loob see ühenduse oma VPN-teenuse pakkujaga. Teie marsruuter jätkab oma traadita võrgu tööd, lülitab välja tulemüüri ja loob ühenduse oma Interneti-teenuse pakkuja võrguga. Siiski tagab ta, et kogu teie liiklus liigub läbi VPN-tunneli, mitte otse internetti.

VPN teenused, mida me soovitame ruuterite jaoks

Kuidas kontrollida, kas teie VPN töötab teie ruuteril

Selleks, et veenduda, et teie võrguliiklus väljub tõepoolest teie VPN-ist, mitte otse internetti, proovige mõnda järgmistest testidest:

 • Otsige Google'ist “what's my IP” ja veenduge, et kuvatav väljund ei ole teie kodune IP-aadress.
 • Muutke oma VPN-i asukohta ja kontrollige, et piirkondlikult blokeeritud voogedastuse sisu oleks nüüd saadaval.
 • Käivitage oma arvutis käsk traceroute, et näha, milliseid “hüppeid” võtavad teie ühendused enne sihtkohta jõudmist. Nii saate teada, millised vahendajad on teie ja sihtkoha vahel, sealhulgas teie VPN.
Kuidas VPN teie ruuteriga töötab?

Parimad VPN ruuterid kodudesse

Kuigi võite osta ruutereid, millel on VPN-funktsioon, on parem hankida selline ruuter, millel on hea tugi kolmanda osapoole püsivara jaoks. Selle püsivara seadistamine võib nõuda pisut tehnilist taipu, kuid see annab teile täieliku kontrolli ruuteri funktsionaalsuse üle.

Kolmanda osapoole püsivara kasutamise võimalus annab teile palju eeliseid:

 • Teie ruuter saab suure hulga funktsioone, mida tootja tavaliselt ei sisalda.
 • Lisafunktsioone saab paigaldada pakettide kaudu.
 • Saate oma ruuterit uuendada, parandades turvaprobleeme, kaua pärast seda, kui tootja lõpetab selle toetamise.
 • Kui te ei soovi ise vilgutamist teostada, on olemas isegi kodutööstus, mis pakub eelnevalt vilgutatud ruutereid.
Kuidas kontrollida, kas VPN töötab teie ruuteril

Tõsine traadita võimsus: Linksys WRT3200ACM

See kiire ja täisfunktsionaalne ruuter sisaldab garanteeritud toetust OpenWrt ja DD-WRT-le. Saate suurepärase traadita võrgu jõudluse ja funktsionaalsuse aastateks. Siiski võib selle hind olla paljudele majapidamistele pisut liiga kallis.

Maksimaalne seadistamise lihtsus: FlashRouterid Netgear R6700

Erinevalt eelmisest ruuterist, mida saab osta Amazonist, pärineb see mudel firmalt nimega FlashRouters. Nad ostavad olemasolevaid tooteid ja teevad teie eest potentsiaalselt keerulise ja aeganõudva väljalülitamise protsessi. Selle tulemusena saate ruuteri, mis on varustatud kõigi soovitud funktsioonidega, ilma et peaksite selleks aega investeerima.

Parimad VPN ruuterid koju

Kui soovite, saate vaadata meie parimate VPNide nimekirja Netgeari ruuterile.

Alumine rida

Kui te juba kasutate VPN-i, siis teate, kui kasulik see võib olla. Privaatsuse kaitsmine, Interneti-teenusepakkuja piirangutest möödahiilimine ja juurdepääs piirkondliku blokeeringuga sisule on kõik VPN-i head kasutusalad.

Kuigi VPN-i kasutamine telefonis või arvutis on suurepärane, saate selle eelised ka teistesse seadmetesse tuua, kasutades seda hoopis ruuteris. Nii saab kogu teie võrk kasu.

Tõsine traadita võimsus: Linksys WRT3200ACM

Mõned marsruuterid toetavad VPN-võrku juba karbist, kuid enamik neist nõuab spetsiaalse püsivara väljalülitamist. Võib-olla on parem osta spetsiaalne ruuter, mis on mõeldud selle püsivara jaoks.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele