BlackRock’s Bold Move: Ostmine Bitcoin ETF-ide jaoks Global Fund

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

BlackRock, mis on tunnustatud kui üks titaane varahalduse sfääris kogu maailmas, on seadnud oma eesmärgiks omandada kohapeal Bitcoini börsil kaubeldavad fondid (ETF) oma hinnatud Global Allocation Fundi jaoks, mida tuntakse MALOXi nime all.

Ameerika Ühendriikide väärtpaberi- ja börsikomisjonile esitatud üksikasjalikus 7. märtsi ajakohastuses väljendas BlackRock oma kavatsust lisada MALOXi investeerimisstrateegiasse füüsiliselt tagatud Bitcoini börsil kaubeldavad tooted (ETPd), täpsemalt spot Bitcoini ETFid.

See põhjalik ajakohastatud taotlus toob põhjalikult välja, et MALOX võib tegeleda BlackRocki enda Bitcoini ETF-i, eelkõige iShares Bitcoin Trusti (IBIT), ostmisega koos mitmete teiste emitentide ETF-idega. Tehtud avaldus oli selgesõnaline:

“Fond võib omandada selliste ETPde aktsiaid, mis püüavad üldiselt kajastada Bitcoini hinna arengut, hoides otse bitcoini – “Bitcoin ETPd” -, sealhulgas BlackRocki sidusettevõtte poolt sponsoreeritud Bitcoin ETPde aktsiaid.”

Rõhutati, et fond on pühendunud investeerima ainult Bitcoini ETPdesse, millel on privileeg, et need on noteeritud ja millega kaubeldakse aktiivselt mainekatel riiklikel väärtpaberibörsidel, nagu on kirjas avalduse teabes.

1989 aastal asutatud BlackRock Global Allocation Fund on pühendunud investeerimistulude teenimisele rangelt juhitud investeerimispoliitika kaudu, mis kasutab USA ja rahvusvahelisi aktsia-, võla- ja rahaturu väärtpabereid, näidates investeeringuid juhtivatesse ettevõtetesse, nagu Microsoft, Apple jt. 7. märtsi seisuga oli MALOXi hallatavate varade maht 17,8 miljardit dollarit.

Märkimisväärne on mainida, et MALOX ei ole BlackRocki sildi all olev üksik fond, mille eesmärk on lisada oma portfelli kohapeal Bitcoini ETFi. See ajakohastatud SEC-i esitamine avalikustati vahetult pärast seda, kui BlackRock esitas 4. märtsil sarnase muudatuse oma strateegilise tuluvõimaluste fondi (BSIIX) kohta.

Tähelepanu on olnud BlackRocki spot Bitcoin ETF, iShares Bitcoin Trust, mis alustas kauplemist 11. jaanuaril koos ülejäänud üheksa spot Bitcoin ETF-i Ameerika Ühendriikides.

IBIT on paistnud silma kui kõige kiiremini laienev spot Bitcoin ETF, mille BTC-varud on tõusnud hämmastavalt 7000%, ulatudes 11. jaanuari 2621 BTC-lt 2024. aasta 7. märtsiks muljetavaldavale 187 531 BTC-le. Praegusel hetkel on IBITi Bitcoini varade väärtus 12,6 miljardit dollarit.

Lisaks oma püüdlustele Bitcoini koha ETFiga on BlackRock innukalt propageerinud USA reguleerivate asutuste juures koha Ether ETFi loomist. 2023. aasta novembris tegi BlackRock strateegilise sammu, esitades Delaware'i ettevõtte osakonnale vormi S-1 taotluse oma iShares Ethereum Trusti jaoks.

Arutelu sektori analüütikute ja entusiastide seas jätkub, mõtiskledes selle üle, kas USA reguleerivad asutused annavad 2024. aasta jooksul ETH ETF-i koha käivitamisele rohelise tule. Bitcoini teekonda vaadates on märkimisväärne, et SECil kulus üle kümne aasta, et toetada Bitcoini spot-ETF-i Ameerika turul.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele