Krüptokosmos üksikasjalik uurimine

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Mis on Blockchain?

Blockchain on plokkide ahel, mis ei lõpe kunagi. See hõlmab kõiki tehinguid, isegi neid, mis on seotud botaanikaaia tulbisibulatega. Erinevalt tavapärastest andmebaasidest ei saa neid kirjeid muuta ega kustutada; neid saab ainult lisada.

⚡️ Mis on Cosmos Blockchain?

Meie Cosmoses usume, et plokiahela kõige põhilisem omadus on koostalitlusvõime. Cosmose ökosüsteemi eesmärk on tagada koostalitlusvõime. Cosmose põhikett on Cosmos Hub, mis on keskne register koostalitlusvõimeliste plokiahelate jaoks, mida nimetatakse tsoonideks.

⚡️ Kui palju krüptovaluutatüüpe on kokku?

CoinMarketCap – Forbesi andmetel on praegu turul üle 1100 erineva krüptoraha liigi. Ja üldine turukapitalisatsioon on 133 miljardit dollarit.

⚡️ Milline krüptoraha on kõige lootustandvam?

Meie 2023. aasta paljutõotavamate krüptovaluutade investeerimiseks koostatud nimekirjas on kolm põhiprojekti: Ethereum, polkadot communications ja Cosmos.

Cosmos Hub on plokiahela tehnoloogia, mis on mitme plokiahela aluseks Cosmos Network'is, võimaldades nende vahelist suhtlust. See toimib sarnaselt arvuti failivahetusprogrammiga, mis on saadaval mis tahes operatsioonisüsteemis.

Krüptokosmos

Krüptokosmos Hub on plokiahela standard, mis on aluseks Cosmos Network'is loodud plokiahela kasvavale arvule, võimaldades neil omavahel suhelda. See töötab samamoodi nagu arvutifailide vahetamise programm, mida võib kasutada mis tahes operatsioonisüsteemis. Cosmos coin on atom krüpto, mis on Cosmos Hubi mootoriks. Krüptokosmos eesmärk on:

  • Võrgustiku konsensuse säilitamine on oluline.
  • Stiimulipõhiste valideerimissõlmede kaudu võite ühendada rohkem kui ühe sõlme.
  • Spämmimine kui viis bensiini eest maksmiseks
  • Mehhanismi loomine Cosmose juhtimise ettepanekute hääletamiseks.

Tendermint Core, Cosmos Networki arendamise ja osalemise taga olev kooderite meeskond, ehitab krüptokeskust, mis on Cosmose võrgu põhiinfrastruktuuriks. Rummu hakkab sisaldama selliseid vahendeid nagu Cosmos Hub, Cosmos SDK ja Tendermint Core, mis on olulised võrgu edasiarendamiseks, pakkudes samas kasutajatele kaasaegseid vahendeid, mis on vajalikud võrgu pakutavate võimaluste täielikuks ärakasutamiseks.

Kust osta Krüptokosmos aatomi krüptot?
Kui palju maksab väike armastusjook?

Cosmos Hub on Tendermindi meeskonna poolt ehitatud plokiahela platvorm, mis võimaldab protokolliga ühendada iseseisvaid plokiahelaid ehk tsoone Cosmose võrgus.

Selles postituses käsitletakse kõigepealt Cosmose võrgustiku kolme olulist aspekti:

  • Tendermint Core Byzantine Fault Tolerance (BFT) konsensustehnika: keelest sõltumatu konsensusalgoritm, mille Tendermint meeskond on loonud, et replitseerida lõpliku olekuga masinat teistes plokiahelavõrkudes, mis on loodud kosmose krüptovõrgus.
  • Tendermindi meeskond töötas välja plokiahelate vahelise kommunikatsiooniprotokolli (Inter-Blockchain Communication Protocol, IBC), mis on erinevate plokiahelavõrkude vaheline koostalitlusvõimeline kommunikatsioonikiht, et hõlbustada plokiahelateülest kommunikatsiooni.
  • Cosmose tarkvaraarenduskomplekt (SDK) on avatud lähtekoodiga infrastruktuur mitme aktiivse PoA ja plokiahela PoS-süsteemide arendamiseks Cosmose võrgus, mida saab teie vajaduste kohaselt skaleerida.
Kui palju Krüptokosmos?
Kus Stephen kaupleb?

Tendermint Core kasutab BFT konsensusmehhanismi, et tagada tehingute kiire ja turvaline töötlemine.

Plokiahelaprotokollid, mis kasutavad konsensusmehhanismi (proof-of-work, PoW), on aeglased ja kulukad ning nende skaleeritavus ja energiakulu on märkimisväärne. Tendermint BFT konsensusmeetod ületab need probleemid, kasutades Proof-of-Stake (PoS) konsensusalgoritmi, mis on loodud spetsiaalselt võrguoperatsioonide kiirendamiseks.

Tendermint, kosmose krüptovõrgu konsensusmehhanism, on kavandatud kui suure jõudlusega BFT SMR ( finite state machine replication ) platvorm, mis replitseerib teenuseid ja mida võib modelleerida deterministlike, mittejuhusliku lõpliku olekuga masinatena. Teisisõnu, Tendermint Core töötati välja selleks, et replitseerida spetsialiseeritud servereid (või olekuid).

Kui palju kosmose krüptomünte?
Kuidas osta Atom krüpto Binance'is?

Selleks kasutatav riistvara kloonib servereid ja jaotab neid üle krüptovõrgu. Selle tulemusena saavad Tendermint Core'i tarkvarainsenerid arendada plokiahela lõpliku olekuga masinaid erinevates kohtades üle kogu maailma.

Tendermindi ulatuslikud tehnoloogilised võimalused võimaldavad arendajatel ehitada oma plokiahela platvormi, ilma et nad peaksid alustama algusest peale. Kuna kõik põhielemendid, nagu konsensusprotokollid ja salvestussüsteemid, on juba eelinstalleeritud, on see tohutult kasulik, sest see võimaldab kasutajatel ehitada peaaegu iga soovitud plokiahela süsteemi, mille puhul on vaja teha vaid väikseid muudatusi.

Kava (KAVA), Terra (LUNA), Band Protocol (BAND), Aragon (ANT) ja Akash Network (AKASH) on mõned Cosmos'i märgid.

Kui palju cosmos krüptomünte?
Mida väärt on aatomi krüpto?

Cosmos ATOMi münt on ka Tendermindi BFT konsensusmehhanismi oluline komponent, kuna Cosmos Hubi plokiahelaplatvorm põhineb tõenduspõhisusel. Et asjad sujuvalt toimiksid, tugineb Krüptokosmos konsensuse, turvalisuse ja tegevuse tõhususe tagamiseks 100 valideerimissõlme sisaldavale võrgule. Kasutajad peavad panustama oma ATOMi münte, et saada võrgustiku valideerijaks.

Valideerija vastutab täieliku sõlme eest, mis valideerib võrgu reeglid ja edastab need võrku, misjärel need kantakse plokiahelasse. Valideerija teenib raha sõltuvalt sellest, kui palju ATOMi münte on tagatiseks antud.

Lõpuks kasutatakse Cosmose ATOM-münti rämpsposti ennetamise vahendina (sarnaselt sellega, kuidas Ethereumis kasutatakse eetrit gaasitasude jaoks). Paljude rämpsposti tehingute ennetamine tehingutasude nõudmisega on tõhus. Cosmose krüptomünti kasutatakse ka hääletamise kontrollvahendina võrgu muudatuste puhul, mis mõjutavad Cosmose võrgu suunda. Cosmose võrgustiku liikmed võivad hääletada arendajate esitatud ettepanekute üle.

2019. aasta märtsis käivitatud Cosmose võrgustik on olnud väga edukas, sest üle 30 projekti on käivitanud oma plokiahelad võrgustikus. Projekt on saanud toetust ka mõnelt krüptoraha juhtivalt nimelt, nagu Binance, OKCoin ja Kraken.

Mis on Steaking cosmos crypto?
Kas kosmose krüpto ATOM on plokiahela?

Cosmose meeskond töötab praegu ökosüsteemi laiendamisel uute funktsioonide ja täiustustega, näiteks IBC-põhiste ahelateüleste rakenduste ja detsentraliseeritud börsidega. Tänu tugevale tehnoloogilisele alusele ja kasvavale vastuvõtmisele paistab Krüptokosmos ja selle ATOM-mündi tulevik helge.

Kasutatavuse ja suveräänsuse saavutamine plokiahelates

Plokiahela kasutatavus ja suveräänsus on täiendavad nõrgad kohad, millele Cosmos keskendub. Platvormid, nagu Ethereum Virtual Machine, toimivad liivakasti lahendustena, mis nõuavad arendajatelt, et nad optimeeriksid oma rakendusi enamiku võimalike kasutusjuhtumite jaoks, selle asemel, et keskenduda ühele probleemile.

Mis on plokiahela Krüptokosmos?
Kuidas nimetatakse krüptoraha?

Cosmose platvormi SDK pakub arendajasõbralikku ja kohandatavat lahendust plokiahela ehitamiseks minimaalsete disainikompromissidega. Isegi kui rakendusi ehitatakse, tuleb mõnikord piirata nende suveräänsust, mis põhineb asjaolul, et nad jagavad ühist alusraamistikku. Cosmose pakutav IBC-protokoll on loodud selleks, et erinevate rakenduste ja valideerimiskomplektidega plokiahelad saaksid ikkagi omavahel vara ja andmete ülekandeid teha, sealhulgas varade liikumist privaatsete ja avalike plokiahelate vahel.

Blokisisese side protokoll (IBC)

Kosmose krüpto IBC protokoll loodi selleks, et lahendada üks tänapäeva plokiahela tehnoloogia kõige pakilisemaid probleeme: kommunikatsiooni ja andmevahetuse puudumine võrkude vahel.

Kuidas nimetatakse krüptoraha?
Kas ATOM Krüptokosmos on hea investeering?

Koostalitlusvõime ja võime suhelda nii väliste kui ka sisemiste plokiahela protokollidega on plokiahela tehnoloogia laiaulatuslikuks reaalseks rakendamiseks ja tehnoloogiliseks kasutuselevõtuks hädavajalik. Mõelge näiteks telefonivõrgule, mis suudab suhelda ainult läheduses olevate inimestega. Arvatavasti mõtlete juba, miks meil peaks olema tehingu plokiahelat ja mitte ahelaväline lahendus? See ei toimiks. Cosmos IBC on TCP/IP-taoline kommunikatsiooniprotokoll, mis on mõeldud teabe ja andmete edastamiseks mitme plokiahela vahel.

Cosmos SDK-l on järgmised omadused:

Millisel plokiahelal töötab Cosmos?
Kas Cosmos krüptovaluutal on tulevikku?

Krüptokosmos SDK võimaldab arendajatel luua koostalitlusvõimelisi avalikke plokiahelaid ja Proof of Authority (PoA) plokiahela rakendusi. Seades prioriteediks lihtsuse, pakub SDK infrastruktuuri erinevat tüüpi varade jaoks skaleeritaval platvormil. Cosmos SDK on plokiahela loomiseks mõeldud moodularhitektuur, mis toimib ilma virtuaalmasinateta.

Virtuaalmasina (VM) plokiahela, nagu Ethereum, loodi selleks, et integreerida rakenduse arendus olemasoleva plokiahela peal kui nutikate lepingute kogumik. Nutilepingud võivad olla kasulikud piiratud eesmärkidel, näiteks ühekordsete rakenduste puhul. Siiski on need sageli ebatõhusad, kui neid kasutatakse keerukate detsentraliseeritud platvormide loomiseks.

Mis on cosmos sdk
Sosmos krüpto hinnaprognoos

Nutilepingute mitmekülgsus, suveräänsus ja tehnilised omadused on piiratud. Cosmose rakendusspetsiifilised plokiahelad on mõeldud konkreetsete rakendustega töötamiseks ja annavad inseneridele vabaduse teha struktuurilisi muudatusi, mis on vajalikud rakenduse optimaalseks toimimiseks.

Cosmos SDK võimaldab arendajatel kasutada nii eeltäidetud kui ka kohandatud komponente, võimaldades neil enne avalikku kasutusse andmist käivitada oma avaliku tuumvõrgu (plokiahela protokollid, mis on lõpetanud testimise ja on valmis avalikuks kasutamiseks).

Millisesse krüptovaluutasse peaksin investeerima 2021. aastal?
Kas Cosmos (ATOM) on hea investeering?

IBC võimaldab Cosmos SDK abil loodud plokiahelad ühendada ja laiendada likviidsust, liitudes Cosmose võrgustikuga. SDK-d on kasutatud ka suuremate projektide arendamiseks nii plokiahela tehnoloogia kui ka krüptovaluutade valdkonnas, näiteks Binance DEX, Kava, Terra ja IRISNet.

Koostalitlusvõimeliste plokiahelate maailm

BFT konsensusmehhanism, IBC protokoll ja Cosmos SDK on loodud selleks, et tarkvaraarendajatel oleks lihtne luua oma plokiahela protokollid Cosmos Networki sees. Cosmose võrgu paindlikku ja koostalitlusvõimelist struktuuri on juba kasutanud mitmed tuntud plokiahela ettevõtted.

ATOM mündi cosmos krüpto hinnaprognoos
Kas Cosmos on hea investeering

Cosmos Hub on plokiahelapõhine ökosüsteem, mis pakub masinõppe võimalusi, reaalajas kauplemissignaale ja mitmesuguseid finantsinstrumente. See on maailma esimene platvorm kogukonna intelligentsuse ja otsuste tegemise jaoks, mis põhineb ainult inimsuhetel. Liikmed on häireteta, sest Cosmos Hub ise on väga võimas detsentraliseeritud plokiahela võrgustik, millel on struktuur ja juhtimisreeglid.

Mis on Kosmos?

Milline on ATOM mündi tulevik?
Kas kosmos on hea investeering?

Cosmos kasutab avatud lähtekoodiga tööriistade komplekti, et ühendada kõik kihid ja võimaldada arendajatel ehitada plokiahela rakendusi.

Tendermint BFT mootor, mis on osa võrgustikust, mis võimaldab arendajatel ehitada plokiahelaid, ilma et nad peaksid neid algusest peale kirjutama, on selle mitmekihilise arhitektuuri kõige olulisem aspekt.

Tendermint BFT algoritm, mida kasutab Cosmos tarkvara arvutite võrgustik tehingute kontrollimiseks ja plokkide märkimiseks plokiahelasse, on näide Byzantine Fault Tolerant protokollist. See suhtleb rakendustega rakenduse plokiahela liidese kaudu.

Kes on Cosmos krüptoraha taga?
Kellele kuulub Cosmose võrk?

Byzantine failover Tendermint (BFT) on teatud tüüpi plokiahela konsensusmehhanism.

Tendermint Core on PoS-i kontrollimehhanism, mis hoiab Cosmos Hubi kasutavate arvutite hajutatud võrgustikku kontrolli all.

Plokiahela käivitamiseks ja muudatuste üle hääletamiseks peavad valideerijad (“valideerimissõlmed”) kõigepealt kaitsma ATOMi. Validaatoriks saamiseks peab sõlmpunkt olema ATOMi 100 parima hosti hulgas. Häälte arv on otseselt proportsionaalne esitatud tokenite arvuga.

Kasutajad saavad oma žetoonid delegeerida ka teistele valideerijatele, kes saavad osa ploki tasu, kui nad hääletavad.

Kes investeerib Cosmos atomi krüptosse?
Kas Cosmos on ehitatud Ethereumile?

Valideerimisoperaatorid on huvitatud õiglasest tegutsemisest, kuna kasutajad võivad oma hääletamisvalikute põhjal kiiresti muuta oma aatomi krüptoteavet valideerijatele.

Olen lisanud ka natuke rohkem detaile kaarte kosmose keskpunktis ja tsoonides.

Cosmos Hub on esimene plokiahela, mis võetakse kasutusele Cosmose võrgus. See töötati välja selleks, et olla vahendajaks kõigile Cosmose võrgus loodud unikaalsetele plokiahelatele, mida nimetatakse “tsoonideks”.

Iga Cosmose tsoon saab täita põhilisi ülesandeid iseseisvalt. See hõlmab kontode ja tehingute autentimist, uute krüptovaluutade genereerimist ja emiteerimist ning plokiahela enda muutmist.

Kas cosmos krüpto on tulevik?
Mis on kosmosetsoon?

Cosmos Hub jälgib kõigi võrgu tsoonide seisundeid ja vastutab nende omavahelise koordineerimise hõlbustamise eest.

Interblock on kommunikatsiooniprotokoll, mis on loodud erinevate võrkude vahelise suhtluse hõlbustamiseks.

Tsoonid ühinevad Cosmos Hubiga plokiahelatevahelise kommunikatsiooniprotokolli (IBC) kaudu, mis võimaldab teabe vaba ja turvalist liikumist nende vahel.

Kui tsoon on ühendatud Cosmos Hubiga, saab see suhelda mis tahes teise keskusega ühendatud tsooniga, võimaldades erinevate rakenduste, valideerijate ja konsensuse algoritmidega plokiahelate vahetada teavet.

Mida teeb Cosmos Network?
Milline krüpto on ehitatud Cosmosele?

SDK Cosmos krüptoraha jaoks.

Cosmose meeskond on välja töötanud Cosmos Software Development Kit (SDK), mis võimaldab arendajatel kasutada Tendermindi konsensusalgoritmi plokiahelate loomiseks.

SDK võtab ära arvamise, pakkudes kõige sagedasemad plokiahela funktsioonid (nt virnastamine, kontroll, märgid). Arendajad võivad pistikprogramme laiendada, et lisada mis tahes uusi funktsioone, mida nad soovivad.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele