Austraalia Bitcoin ETF poolt heaks kiidetud ASX

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Austraalia suurim börs, Austraalia väärtpaberibörs (ASX), kiitis 20. juunil heaks oma esimese Bitcoini börsil kaubeldava fondi (ETF) noteerimise. See ETF, mida emiteerib VanEck, kannab nime VanEck Bitcoin ETF (VBTC).

See otsus tehti pärast Bitcoini ETFide edu Ameerika Ühendriikides, kus alates jaanuarist on noteeritud 11 sellist fondi. USA järel on ka Hongkong käivitanud Bitcoini ETFid.

VanEck Asia Pacifici tegevjuht ja tegevdirektor Arian Neiron kommenteeris seda arengut. Ta ütles: “Nõudlus juurdepääsu järele Bitcoinile ASXis kaubeldava börsil noteeritud vahendi kaudu on kasvanud. Paljud meie kliendid on meile teatanud, et nende kliendid on valmis investeerima.”

Austraalias oli juba olemas kohapeal Bitcoini ETFi. Esimesena debüteeris Austraalias Global X 21 Shares Bitcoin ETF (EBTC), mis käivitati 2022. aasta aprillis. Hiljuti kiideti heaks Monochrome Bitcoin ETF (IBTC), mis alustas 4. juunil kauplemist Austraalia suuruselt teisel börsil, Cboe Australia börsil.

Bitcoini ETFi saabumine Austraalia esmasele börsile on märkimisväärne verstapost. Kuna ASX on riigi suurim börs, suurendab see Bitcoini nähtavust, usaldusväärsust ja kättesaadavust nii institutsionaalsetele kui ka jaeinvestoritele.
See samm suurendab eeldatavasti Bitcoini investeerimistoodete legitiimsust ja ulatust turul.

Need kinnitused peegeldavad kasvavat heakskiitu ja huvi Bitcoini investeerimistoodete vastu Austraalia turul ja kogu maailmas. Eeldatakse, et enamik riike järgib tõenäoliselt seda suundumust ja võtab lähitulevikus kasutusele sarnased finantstooted. See areng tähistab laiemat üleminekut krüptoraha-investeeringute aktsepteerimise suunas kogu maailmas.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele