Krakeni uus reegel: UK Self-Custody Crypto Wallets: Omanikuandmete avalikustamine UK Self-Custody Crypto Wallet’ile

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Kraken, silmapaistev USAs asuv krüptovaluutavahetus, mis on tuntud oma pühendumuse poolest turvalisusele ja regulatiivsele vastavusele, tugevdab oma järelevalvet isehaldatavate rahakotitehingute üle. Vahetuspunkt on teatanud oma kavatsusest tõhustada kontrolli tehingute üle, mis on seotud isehaldatavate rahakottidega, mis on seotud vahetuse Ühendkuningriigis asuvate aadressidega.

See otsus, mida näitas X-is jagatud e-kirjas James Van Straten, Cryptoslate'i tunnustatud analüütik, rõhutab Krakeni pühendumust läbipaistvusele ja regulatiivsele järgimisele.

Avalikustamata saajale saadetud e-kirja kohaselt viitab Kraken Ühendkuningriigi regulatsioonidele, mis kohustavad säilitama ajakohast ja põhjalikku klienditeavet, eelkõige seoses nende kontotegevusega isehaldatavate rahakottidega. Need rahakotid, kus privaatvõtmete ainuomanikuks on omanik ja nende üle on kontroll, tekitavad erilisi probleeme seoses nõuete täitmise ja turvalisusega.

Autentseks tunnistatud e-kirjas kirjeldatakse Krakeni nõuet, mille kohaselt kontrollitakse börsiga tehtavates tehingutes osalevate isehaldatavate rahakottide omandiõigust. Seevastu kui need isehaldatavad rahakotid ei ole kliendi otsese kontrolli all, nõuab Kraken nende rahakotide haldajate nimede ja elukoha aadresside avalikustamist.

Lisaks sellele on börs andnud selle teabe esitamiseks tähtajaks 13. veebruari. Vastamata jätmine toob kaasa viidatud konto lukustamise, mis on tegelikult ultimaatumiks tuvastamata kliendile.

Van Strateni kommentaar selles küsimuses rõhutab muret järelevalvemeetmete sissetungi pärast Ühendkuningriigis. Krüptovaluutaga seotud advokaat Cris Carrascosa kordab neid tundeid, osutades selliste määruste võimalikule laiendamisele kogu Euroopa Liidus (EL), mis peaks jõustuma alates järgmise aasta 30. detsembrist.

See regulatiivne maastik, mis on koondatud määrusesse (EL) 2023/1113, mida üldiselt tuntakse rahaülekannete määruse (TFR) nime all, kehtestab ühtsed andmenõuded teenusepakkujate poolt ELis hõlbustatud tehingute jaoks.
Selliste meetmete rakendamine rõhutab regulatiivseid jõupingutusi läbipaistvuse suurendamiseks ja krüptovaluutatehingutega seotud riskide vähendamiseks kogu Euroopa majandusmaastikul.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele