Kas uus Stablecoin Skyrocket XRP?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Keset käimasolevat juriidilist lahingut väärtpaberi- ja börsikomisjoniga (SEC) on Ripple teravdanud oma krüptoraha pakkumisi. Seda strateegilist pööret rõhutab ettevõtte teade oma kavatsusest tuua turule stabiilne münt.

Selle tulevase stabiilse mündi väärtus, mis eeldatavasti avalikustatakse hiljem, 2024. aastal, on seotud varade kombinatsiooniga, mis hõlmab USA dollarihoiuseid, lühiajalisi USA valitsuse väärtpabereid ja muid raha ekvivalente. Sellest arengust teatas CoinDesk 4. aprillil.

Ripple'i plaan hõlmab stabiilse mündi esialgset käivitamist kahel suuremal plokiahelaplatvormil: XRP Ledger ja Ethereumi plokiahelas, kasutades Ethereumi poolt pakutavat tunnustatud ERC-20 tokeni standardit. Ettevõtte sihtrühmaks selle tokeni puhul on ettevõtte tasandi kliendid ja finantsasutused.

“Meie arvates saab meie eristavaks teguriks olema asjaolu, et varad on dollarites, riigivõlakirjades – kivikindel. Me ei püüa sellest paar viimast kümnendikupunkti välja pigistada. Me tahame turgu vallutada ja olla seal pikaajaliselt,” ütles Ripple'i tehnoloogiajuht David Schwartz.

Ripple'i tehnoloogiajuht David Schwartz on rõhutanud läbipaistvuse tähtsust selle uue stabiilse mündi kasutuselevõtmisel. Läbipaistvus on olnud stablecoini emitentide seas minevikus vaieldav teema ning Ripple soovib seda teha oma strateegia nurgakiviks, kui ta astub sellesse uude ettevõtmisse.

Otsus jätkata stabiilse mündi algatust, hoolimata Ripple'i praegustest juriidilistest probleemidest SECiga, on osaliselt oportunistlik. Ripple mõistab arenevat turudünaamikat ja potentsiaali, et luua enda jaoks ruumi selliste hirmsate konkurentide seas nagu Tetheri USDT ja Circle'i USDC.

Mõju Ripple'ile ja selle XRP-tokenile

Schwartz on väitnud, et Ripple'i stabiilse mündi kasutuselevõtt võib oluliselt noorendada detsentraliseeritud finantsmaastikku (DeFi) XRP Ledgeri ökosüsteemis. Kuigi pearaamatus on olemas detsentraliseeritud börs (DEX), on selle kasutamine olnud teiste plokiahelavõrkudega võrreldes suhteliselt tagasihoidlik.

Samuti kasvab uudishimu, kuidas see stabiilne münt võib mõjutada Ripple'i olemasolevaid pakkumisi, eriti natiivset XRP tokenit. Kuigi juriidiline otsus on selgitanud, et XRP ei ole väärtpaber, ei ole selle turuväärtus märkimisväärset liikumist näinud. See stagnatsioon on sageli tingitud käimasoleva kohtumenetluse jätkuva mõju tõttu.

Ripple'i stabiilse mündi turuletoomine võib aga olla katalüsaatoriks nii XRP kasulikkuse kui ka likviidsuse suurendamisel, mis võib elavdada turu usaldust tokeni vastu.

Viimase värskenduse seisuga oli XRP turuhind 0,59 dollarit, mis tähendab umbes 3% tõusu võrreldes eelneva 24-tunnise perioodiga. Vara tulemuslikkus nädala jooksul näitab konsolideerimise mustrit, kusjuures viimase seitsme päeva jooksul on täheldatud veidi üle 3% langust.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele