Kas Tesla on tagasi Bitcoini mängus?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Tesla Bitcoini osaluse hiljutine tõus on taaskäivitanud ägedad arutelud krüptovaluutakogukonnas, eriti seoses Tesla Bitcoini rahakoti jälgimisfunktsiooni integreerimisega Arkham Intelligence'i analüüsiplatvormi. Praegu on Tesla digitaalses rahakotis muljetavaldav 11 509 BTC, mis tähendab märkimisväärset kasvu 1789 BTC võrra alates viimasest tulude aruandest, kus ta teatas, et tal on 9720 BTC.

Tesla sisenemine Bitcoini maailma ulatub tagasi 2021. aasta veebruarisse, mil ettevõte tegi Elon Muski juhtimisel laineid, investeerides Bitcoini 1,5 miljardit dollarit. Selle julge sammuga, mis viidi ellu härjaturu tipphetkel, kaasnes Tesla teatis, et Tesla kavatseb võtta vastu Bitcoini makseid oma elektriautode eest, mis andis märku olulisest verstapostist krüptovaluutade peavoolu aktsepteerimisel.

Tesla Bitcoini teekond ei ole siiski olnud kaugeltki lineaarne. Märtsis 2021 toimus pöördeline hetk, kui Tesla otsustas Bitcoini keskkonnamõjuga seotud kasvavate murede tõttu müüa umbes 10% oma Bitcoini varudest.
Narratiiv jätkus 2022. aastal, mil Tesla tegi oma Bitcoini strateegias täiendavaid kohandusi.

Nimelt loovutas elektriautode tootja teise kvartali jooksul märkimisväärse osa oma Bitcoini varudest, mis moodustas ligikaudu 75% tema osalusest.
Elon Muski suhet Bitcoiniga on iseloomustanud segu imetlusest ja skeptitsismist. Esialgu väljendas Musk küll optimismi Bitcoini potentsiaali suhtes, kuid on väljendanud ka muret selle keskkonnamõju pärast, mis viis Tesla plaanide tagasivõtmiseni võtta sõidukite eest vastu Bitcoini makseid.

Tesla Bitcoini positsioonide hiljutine tõus on tekitanud spekulatsioone ja intriige veebiplatvormidel nagu X. Kasutajad on mõelnud, kas Tesla võib Bitcoini turule tagasi osta, samas kui teised on spekuleerinud, kas BTC positsioonide suurenemise taga on raamatupidamise korrigeerimine.

Hoolimata spekulatsioonidest, mis keerlevad, on nii Tesla kui ka Musk hoidnud selles küsimuses silmatorkavat vaikust, jättes ruumi jätkuvatele spekulatsioonidele ja ootustele seoses ettevõtte tulevaste Bitcoiniga seotud ettevõtmistega.

See strateegiline manööver järgnes Michael Saylori veenvatele jõupingutustele, kes veenis Muski edukalt Bitcoini lisama oma ettevõtte bilanssi. MicroStrategy valdab 193 000 BTC-d, mis teeb sellest maailma suurima institutsionaalse Bitcoini omaniku.

1. märtsil toimunud Bitcoin Atlantise konverentsil toimunud paneeldiskussioonil esitas Saylor veenva argumendi, et tehisintellekti (AI) areng ja börsil kaubeldavate fondide (ETF) levik katalüüsiksid Bitcoini jaoks aastakümnetepikkuse “kullatormi”.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele