Bitcoin ETFid varastavad tähelepanu kulla eest

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Bitcoini börsil kaubeldavad fondid (ETF) koguvad investorite üha suuremat tähelepanu, kuna nad pöörduvad BTC poole traditsiooniliste varade, nagu kuld, vaatamata sellele, et mõlemad saavutasid hiljuti uued kõigi aegade kõrgeimad tasemed (ATH).

Teisipäeval kerkis Bitcoin üle 69 000 dollari piiri, püstitades hetkeks uue rekordi, enne kui taandus märkimisväärselt. See tõus rõhutab kasvavat huvi BTC vastu, eriti kui väärtuse säilitaja.

Bitcoin edestab kulda ETFi sissevoolus

Bitcoini ja kulla puhul, mida traditsiooniliselt peetakse inflatsiooni ja väärtuse säilitamise varaks, on sel aastal toimunud märkimisväärne erinevus investorite suhtumises. Kuid kulla ETFide atraktiivsus on vähenenud, mida iseloomustab umbes 4,6 miljardi dollari suurune väljavõtmine.

Hiljutises avalduses X-ile märkis Bitcoini entusiast Munger, et Bitcoin ületab kulla ja hõbeda ETFide voogudes, mis näitab selget muutust investorite eelistustes. Mungeri sõnul oli Bitcoini ETFide sissevool kokku 717 miljonit dollarit, samal ajal kui kulla ETFide sissevool oli vaid 32 miljonit dollarit ja hõbeda ETFide väljavool 19 miljonit dollarit.

Bitcoini ja materiaalsete varade, nagu kuld, võrdlemine on muutunud investorite tähelepanu keskpunktiks, eriti COVID-19 pandeemiast tingitud madala intressimäära keskkonnas.

Hiljutised turutrendid viitavad sellele, et ootused seoses rahapoliitika muutustega, ülemaailmne poliitiline ebakindlus ja mure võimaliku languse pärast aktsiaturgudel mõjutavad oluliselt kulla hinnaliikumist.

Hoolimata sellest, et kuld on oma rekordkõrge hinna (2141 dollarit) lähedal, on kuld alates aasta algusest kogenud vaid tagasihoidlikku tõusu, võrreldes Bitcoini märkimisväärse 60%-lise hinnatõusuga samal ajavahemikul.

Bitcoini ETF-id ajendavad BTC hinna tõusu

Eelmisel kuul spekuleerisid analüütikud, sealhulgas Bloombergi ETF-ekspert Eric Balchunas, võimalusega, et Bitcoini ETFid ületavad järgmise kahe aasta jooksul kullafondide hallatavate varade (AUM) arvu.

Lisaks rõhutas Jeff Kirdeikis hiljutises postituses X 4. märtsil, et Bitcoin “edestab” kulda, kusjuures BTC ETFid on juba ühe kuu jooksul saavutanud 50% kulla ETFide väärtusest. See muutus tähistab olulist pöördepunkti, arvestades kulla ajaloolist domineerimist.

Digitaalsete varade investori Melanion Capital asutaja Jad Comair rõhutas, et ETFide ümbritsev põnevus ja hype on ületanud kõik ootused, mis näitab Bitcoini kasvavat aktsepteerimist peavoolu investeerimispiirkondades.

Kapitali sissevool Bitcoini ETFidesse on tõuganud BTC hinda, võimaldades tal ületada eelmise, 2021. aasta novembris püstitatud rekordi. CoinShares'i andmete kohaselt on äsja heakskiidetud Bitcoini ETFidesse alates nende käivitamisest 11. jaanuaril voolanud üle 7,5 miljardi dollari väärtuses kapitali, mis näitab kasvavat institutsionaalset huvi krüptovaluutade vastu.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele