Kas Q1i äärmuslik krüpto volatiilsus on läbi?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Investeerimisfondid, mida haldavad sellised ettevõtted nagu Brevan Howard, Pantera Capital ja Nickel Digital, on edukalt saavutanud märkimisväärset kasumit, hoolimata krüptovaluutaturgudele iseloomulikest suure volatiilsuse perioodidest.

Nickel Digital Asset Management on andnud oma investoritele hoiatuse, soovitades neil pärast oma Diversified Alpha fondi erakordset tulemuslikkust esimeses kvartalis oma ootusi vaos hoida. See fond, mille väärtus on 80 miljonit dollarit, saavutas sel perioodil 11% netotootlust, hoolimata krüptoturgude suurenenud volatiilsusest.

Fondi strateegia keskendub turuhindade ebaefektiivsuse ärakasutamisele, kusjuures fondi tegevjuht Anatoli Kratšilovi sõnul on tüüpilised aastase tootluse eesmärgid seatud vahemikku 15%-20%.

Märtsikuu oli siiski ainulaadne stsenaarium, mida iseloomustas märkimisväärne volatiilsus, tugev kauplemismaht ja märkimisväärne turu hajuvus, mis üheskoos aitasid kaasa kuu 5% kasumile. Need üksikasjad toodi esile investorite esitluses, millele Bloombergil oli juurdepääs.

“Kahjuks ei ole see uus normaalsus, me ei tee edaspidi iga kuu 5%,” jagab Diversified Alpha juht David Fauchier.

Samas esitluses märkis Fauchier selliste soodsate turutingimuste ajutist iseloomu, viidates sellele, et need tõenäoliselt ei jätku. Ta mõtiskles viimase kvartali üle, märkides: “Kõik, mida kvartalis tahta võib, juhtus selle kvartali jooksul mingil hetkel üsna täpselt.”

Nickel Digitali kõrval on ka teised fondid, sealhulgas Brevan Howardi ja Pantera Capitali hallatavad fondid, näinud märkimisväärset edu tänu krüptoturu tugevale arengule. Nimelt koges Bitcoin esimeses kvartalis märkimisväärset 67% tõusu, mis ületas märkimisväärselt enamikku teisi varakategooriaid.

Vaatamata neile muljetavaldavatele tuludele rõhutas Nickel Digitali investeerimisjuht Michael Hall, et investorite ootuste nõuetekohane juhtimine on äärmiselt oluline. Ühes intervjuus märkis ta, et on oluline olla realistlik ja aus, tunnistades, et võib olla kuid, mil tootlus võib olla negatiivne.

“Me ei taha ületada ootusi,” kommenteeris Hall. “Me tahame anda neile teada, et neil võivad olla ka negatiivsed kuud. See on lihtsalt aus ja otsekohene.”

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele