JPMorgani $42K Bitcoin Plunge Prognoos pärast poole võrra

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

JPMorgani analüütikute sõnul on eelseisev, aprilliks kavandatud Bitcoini poolitamisüritus valmis katalüüsima Bitcoini väärtuse märkimisväärset langust, nagu kirjeldavad JPMorgani analüütikud.

Oma põhjalikus aruandes, mis avaldati kolmapäeval, analüütikud, eesotsas Nikolaos Panigirtzoglou, süvenevad selle poolitamise sündmuse tagajärgedesse. Sündmus vähendab Bitcoini kaevurite tasu praeguselt 6,25 BTC-lt ploki kohta kõigest 3,125 BTC-le. Analüütikute arvates hakkab see vähenemine kajastuma kaevandamise ökosüsteemis, vähendades kaevurite kasumlikkust ja paisutades Bitcoini tootmiskulusid.

Bitcoin-halving

“Bitcoini tootmiskulud on empiiriliselt toiminud bitcoini hinna alampiirina,” ütlesid analüütikud. “Meie hinnangulise tootmiskulude vahemiku keskpunkt on praegu 26 500 dollarit, mis mehaaniliselt kahekordistuks pärast poolitussündmust 53 000 dollarini.”

Siiski ei ole analüütikud pimedad võimalike vastutuulede suhtes. Nad spekuleerivad usutav 20% langus Bitcoin võrgu hashrate pärast poolitamist, omistades seda suuresti oodatav väljaränne vähem tõhus kaevandamise rigs tõttu vähenenud kasumlikkuse. See eeldatav langus koos eeldatava keskmise elektrikuluga 0,05 $/kWh võib vähendada hinnangulisi tootmiskulusid tagasihoidlikumale 42 000 dollarile, täpsustasid analüütikud.

“See 42 000 dollari suurune hinnang on ka tase, mille suunas me näeme bitcoini hinna triivivat, kui bitcoini hoogustumisest tingitud eufooria pärast aprilli vaibub,” ütlesid analüütikud.

Praegu on Bitcoini hind 62 730 dollari läheduses.

Kontsentratsioon Bitcoini kaevandamise sektoris

Vaadates kaugemale poole võrra, prognoosivad analüütikud maastikku, kus Bitcoini kaevandajatel, kellel on keskmisest väiksemad elektrikulud ja tehnoloogiliselt paremad seadmed, on paremad võimalused tormi üle elada. Seevastu need, kes on koormatud kõrgete tootmiskuludega, võivad leida end ebakindlalt.

Sellest tulenevalt on analüütikute hinnangul Bitcoini kaevandamissektori konsolideerumine silmapiiril, kusjuures börsil noteeritud kaevandajad on valmis haarama suurema turuosa, ühtlustades kulusid, et tagada kasumlikkus.

“Samuti võib toimuda mõningane horisontaalne integratsioon Bitcoini kaevandajate vaheliste ühinemiste ja ülevõtmiste kaudu eri piirkondades, et kasutada ära sünergiat oma äritegevuses,” järeldasid analüütikud.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele