Bitcoin tabab 1 Miljardit tehingut 800 nädala jooksul

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Bitcoin, maailma kõige väärtuslikum krüptovaluuta, käivitati 3. jaanuaril 2009. aastal. See algas esimese ploki loomisega, mida nimetatakse genesis-blokiks. Veidi üle 800 nädala hiljem on Bitcoin jõudnud märkimisväärse verstapostini: see on töödelnud üle miljardi tehingu.

See saavutus langeb ajal, mil Bitcoini ümber valitseb kõrgendatud põnevus. Viimase aasta jooksul on igapäevaste tehingute maht järsult kasvanud. Seda kasvu on soodustanud uued funktsioonid, nagu Bitcoin Ordinals ja Runes, mis on äratanud suurt aktiivsust. „Spot Bitcoini ETFi kasutuselevõtt on samuti aidanud suurendada positiivset suhtumist Bitcoini suhtes viimase aasta jooksul.

Tehingud-Bitcoini-võrgus-igakuiselt

Hoolimata sellest verstapostist ei olnud Bitcoin esimene, kes jõudis miljardi tehinguni. Selle konkurent Ethereum on teinud peaaegu 2,4 miljardit tehingut. Bitcoini teekond selleni on siiski olnud aeglasem. Clark Moody's Bitcoini armatuurlaua andmetel oli see viimase kuu jooksul keskmiselt kuus tehingut sekundis.

See verstapost leidis aset vaid mõni nädal pärast Bitcoini viimast poolitamist, mis oli oluline hetk, mis vähendas uute plokkide kaevandamise tasu.

Tehingud-Bitcoini-võrgus-iga-päev

Pärast poole võrra vähendamist on tehingute töötlemise kulud langenud. Siiski on keskmine päevane tehingute arv endiselt suur. See on eriti tõsi, kui võrrelda seda enamiku Bitcoini ajalooga, välja arvatud viimase aasta jooksul. Nüüd on Bitcoin teel järgmise suure verstaposti poole: kaks miljardit tehingut.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele