USA töökohtade puudujääk, kuna Bitcoin on tõusnud üle $60K!

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Nii intressimäärad kui ka USA dollar on 2024. aastal tõusnud. See tõus jätkub hoolimata prognoosidest, et majanduskasv ja inflatsioon aeglustuvad. Siiski viitab tänane aruanne selle trendi võimalikule muutusele.

Reedel avaldas USA valitsus oma mittefarmilise palgafondi aruande aprilli kohta. See näitas, et majandus lisas 175 000 töökohta, mis on vähem kui oodatud 243 000 ja vähem kui märtsikuu läbivaadatud 315 000 töökohta. Töötuse määr oli aprillis veidi kõrgem, 3,9%, võrreldes prognoositud 3,8% ja märtsi 3,8%-ga.

Pärast seda teadet tõusis bitcoini (BTC) hind ja jõudis 61 100 dollarini.

Kuni viimase ajani eeldasid turud, et USA Föderaalreserv vähendab 2024. aastal kuni kuus intressimäära, nagu soovitas CME FedWatch Tool. Kuid nüüdseks on ootused kohandunud vaid ühele või kahele kärpele. Sellest hoolimata pakkus Föderaalreservi esimees Jerome Powell pressikonverentsil välja, et intressimäärade tõstmist võidakse kaaluda, kui tugev majanduskasv ja püsiv inflatsioon jätkuvad.

See võimalus on mänginud rolli bitcoini 20%-lises languses märtsi keskel saavutatud tipptasemest. Tänane tööhõivearuanne viitab aga sellele, et suundumused võivad muutuda, põhjustades bitcoini hinna tõusu.

Ka USA aktsiaindeksite futuurid reageerisid positiivselt, tõustes üle 1%. Samal ajal langes 10-aastase riigivõlakirja tootlus 11 baaspunkti võrra 4,47%ni. Dollariindeks langes 0,8% ja kulla hind tõusis 0,8% võrra 2329 dollarini untsist.

Aruande muud üksikasjad näitasid mõningast majanduslangust. Aprilli keskmine tunnipalk suurenes vaid 0,2%, mis jäi alla oodatud 0,3% ja võrreldes märtsi 0,3%-ga. Aastases võrdluses kasvasid palgad 3,9%, mis jäi alla prognoositud 4% ja langes eelmise kuu 4,1%-lisest tõusust.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele