Hongkong käivitab esimesed Bitcoin ja Ether ETFid, et domineerida krüptomajanduses

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Esmaspäeval kiitis Hongkong heaks mitmed taotlused Bitcoini ja eetri börsil kaubeldavate fondide (ETF) jaoks, kinnitades veelgi oma ambitsiooni saada krüptovaluuta peamiseks piirkondlikuks keskuseks.

Hiina tuntud varahaldusfirma China Asset Management teatas, et tema Hongkongi osakond on saanud Hongkongi väärtpaberite ja futuuride komisjonilt loa pakkuda jaemüügi varahaldusteenuseid, mis puudutavad krüptovaluuta ETF-e kohapeal. Ettevõte valmistub koostöös OSLi ja BOCI Internationaliga käivitama bitcoini ja eetri spot-ETFi. OSL on teatanud oma rollist kui China Asset Managementi esimesest virtuaalsete varade kauplemise ja alldepositooriumi partnerist seoses nende tulevaste ETFidega.

Lisaks on Harvest Global Investments saanud SFC-lt põhimõttelise heakskiidu oma kahele krüpto ETFile, nagu selgub ettevõtte teatest. Ettevõte märkis, et need ETFid, mis käivitatakse koostöös OSLiga, on mõeldud selliste probleemide lahendamiseks nagu kõrged marginaalinõuded. OSL kommenteeris koostööd, rõhutades oma väljakujunenud infrastruktuuri, mis pakub turvalist kauplemiskeskkonda, mis on ETFide tegevuse jaoks ülioluline, tagades alusvarade täpse ja usaldusväärse haldamise.

Bosera Asset Management, samuti Hongkongis asuva suure Hiina varahalduri tütarettevõte, teatas koos HashKey Capitaliga, et nad on saanud reguleerivalt asutuselt tingimusliku heakskiidu kahe krüpto ETFi ühiseks haldamiseks. Täpsemalt ei selgitanud duo kohe, mida “tingimuslik heakskiit” endaga kaasa toob.

Bosera ja HashKey jagasid ka plaane algatada Bosera HashKey Bitcoin ETF ja Bosera HashKey Ether ETF. Nende ETFide eesmärk on pakkuda investoritele võimalust märkida aktsiaid otse bitcoini ja eetri abil. Siiski ei ole nad veel avaldanud nende käivitamise ajakava.

“Virtual Asset Spot ETFide kasutuselevõtt ei paku investoritele mitte ainult uusi varade jaotamise võimalusi, vaid tugevdab ka Hongkongi staatust rahvusvahelise finantskeskuse ja virtuaalsete varade keskuse staatust,” ütles Bosera oma avalduses.

Erinevalt ulatuslikest piirangutest krüptoraha kauplemisele ja kaevandamisele Mandri-Hiinas on Hongkong viimasel ajal võtnud krüptoettevõtete suhtes sõbralikuma lähenemisviisi. Juunis 2023 alustas piirkond ametlikult krüptolitsentside režiimi, mis võimaldab litsentseeritud börsidel pakkuda jaekaubandusteenuseid. Seni on litsentsid antud kahele platvormile – HashKey ja OSL.

Eeter ETFid

Adrian Wang, tegevjuht Metalpha, Aasia-põhine digitaalse varahalduse firma, ütles, et tulevane kohapeal eeter ETFid on tõenäoliselt näha olulist huvi.

“Ma arvan, et ETF võiks olla mõjukam ja olulisem võrreldes bitcoini omaga, kuna investoritel on võimalusi saada bitcoiniga seotud aktsiatega, nagu näiteks kaevandusettevõtetega seotud aktsiad, kuid praegu ei ole ETH-ga seotud aktsiaid,” ütles Wang.

Angela Ang, endine Singapuri rahandusameti regulaator ja nüüd plokiahela luurefirma TRM Labs vanemnõunik, lisas: “Kohapealsete Ether ETFide heakskiitmine Hongkongi poolt, mis eelneb sarnasele otsusele USAs, tähistab olulist verstaposti Hongkongi arengus, et saada juhtivaks krüptovaluuta sõlmpunktiks. Arvestades piiratud alternatiive Ethereumiga kokkupuutumiseks, võivad need Etheri ETFid äratada investorite märkimisväärset huvi.”

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele