Grayscale CEO Drops Bombshell: Ainult 2-3 Spot Bitcoin ETFs jääb ellu

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Grayscale'i tegevjuhi sõnul ei takista Spot Bitcoin ETF-i tasude konkurents fondide lõpuks turult lahkumist.

Grayscale Investmenti tegevjuht Michael Sonnenshein eeldab, et enamik Ameerika Ühendriikide väärtpaberi- ja börsikomisjoni (SEC) poolt heaks kiidetud Spot Bitcoini börsil kaubeldavatest fondidest (ETF) ei jää ellu.

18 jaanuari intervjuu ajal Šveitsi Davosis toimuval Maailma Majandusfoorumil ennustas Sonnenshein enamiku 11-st heakskiidetud spot Bitcoini ETFist võimaliku ebaõnnestumist.

USA SEC andis 10. jaanuaril ametlikult loa 11 Bitcoini ETFile, millest 10 alustas järgmisel päeval kauplemist. Konkurentsivõime suurendamiseks vähendasid paljud ETFi emitendid aktiivselt oma kauplemistasusid, kusjuures enamik heakskiidetud ETF-e kehtestasid tasud vahemikus 0,2% kuni 0,4%. Mitmed spot Bitcoini ETFi pakkujad rakendasid ka ajutisi tasudest loobumisi.

Seevastu Grayscale, kellel on suurim Bitcoini portfell spot Bitcoini ETFi emitentide seas, kehtestab ilma loobumisteta kuni 1,5% suurused tasud.

Sonnenshein kaitses Grayscale'i tasusid oma spot Bitcoin ETF toote eest, mis on kõrgeim turul, väites, et ainult kaks või kolm spot Bitcoin ETF-i jäävad püsima ja ülejäänud võetakse turult välja:

“Ma arvan, et meie seisukohalt võib see kohati seada kahtluse alla nende pikaajalise pühendumuse varaklassile […] Ma ei usu, et turul on lõpuks need 11 spot-toodet, mis meil on.”

Sonnensheini märkused esitati viiendal päeval Spot Bitcoin ETF-i kauplemisega Ameerika Ühendriikides. Alates kauplemise algusest on Grayscale tõusnud ainsaks emitendiks, kes loovutab Bitcoini agressiivselt, likvideerides 18. jaanuariks koguni 37 947 BTC-d. Seevastu teised üheksa emitenti on alates kauplemise algusest lisanud oma toodetesse vähemalt 40 000 BTC.

Quantum Economics'i asutaja Mati Greenspan ei välista võimalust, et enamik ETFi emitente seisab tõenäoliselt pikemas perspektiivis silmitsi probleemidega, kuna paljud investorid võivad eelistada oma varade hoidmist või valida iseenda hoidmise.
“Praegu on spot-ETFide olemasolu hea võimalus mõnele portfellihaldurile, kes muidu ei saaks seda teha,” – ütles Greenspan, lisades:

“Aga 11 sellise fondi olemasolu on üsna naeruväärne. Tuleb konsolideerimine ja nad kõik teavad seda, mistõttu tasud on põrandal.”

Mõned juhid spot Bitcoin ETF-i emitentide juures usuvad, et isehalduse ja spot Bitcoin ETF-i vahel ei ole konflikti. “Self-custody ja ETF ei välista teineteist,” ütles ARK Investi tegevjuht Cathie Wood 10. jaanuaril X-i ruumi ajal. Ta märkis ka, et ARKi Bitcoin ETF – mis võtab 0,21% tasu – ei püüa maksimeerida kasumit.

“Me vaatame Bitcoini kui avalikku hüve. Ja üks viis seda teha on see madala tasuga toode. Meil on ka teisi aktiivselt hallatavaid strateegiaid, kus saame teha rohkem kasumlikkuse poole pealt. See ei ole meie eesmärk siin,” märkis Wood.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele