aasta krüptokullakaevandus: Proof-of-Work algoritmid: Kuumimad töötõendamisalgoritmid

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Aastatel 2022-2024: Krüptokaevandamise kasumite dramaatilised muutused

Alates jaanuarist 2024 on kaevandamise jaoks kõige kasumlikumate krüptovõrkude edetabel muutunud võrreldes 2022. aastaga. Septembris 2022 oli Kadena esikohal kui peamine kaevandatav proof-of-work (PoW) algoritm, mis võimaldas kaevandajatel kaevandada kadena (KDA). Praegu on aga kõige tulutoovama PoW-võrgu kaevandamise esikohal kaspa (KAS), mis kasutab Kheavyhash-algoritmi.

Pühapäeval, 21. jaanuaril kaevandamine 9,2 terahashi sekundis (TH/s) Kheavyhashi hashpoweriga annab asicminervalue.com-i praeguste andmete põhjal umbes 69 dollarit päevas. See arvutus sisaldab päevast elektrikulu määra 0,12 dollarit kilovatt-tunni (kWh) kohta. Praegu on Bitcoini SHA256 kasumlikkuse poolest teisel kohal, kuid hiljutine grin (GRIN) väärtuste tõus on viinud Cuckatoo32 algoritmi kõrgemale tulule.

Sama elektrikulu 0,12 dollarit kWh kohta juures võib kaevandaja, kelle võimsus on 36 graafikut sekundis (GPS), saavutada 12,29 dollari suuruse päevakasumi GRINi kaevandamisel. Järgneb tihedalt Bitcoini SHA256 algoritm, kus masinad, mille hashpower on vahemikus 335-390 terahashi sekundis (TH/s), võivad anda 10,60-11,52 dollari suuruse päevatulu, eeldades, et elektrihind on 0,12 dollarit kWh kohta. Selliste suure hashrate'i tootvate seadmete juhtivad tootjad on Bitmain ja Microbt.

Aastal 2024 on järgmised kaks kõrgeima kasumlikkusega kaevandamisalgoritmi Ethash ja Blake2B-Sia. Ethash on seotud selliste krüptovaluutadega nagu ethereum classic (ETC), samal ajal kui Blake2B-Sia haldamist oskavad kaevandajad saavad kaevandada siacoini (SC) ja scprime'i (SCP). Ligikaudu 6 gigahashi sekundis (GH/s) Ethashi hashrate eeldatavasti genereerib umbes 10,40 dollarit päevas, samas kui 17 terahashi sekundis (TH/s) Blake2B-Sia kaevandamisvõimsus võib anda umbes 9,27 dollarit päevas, võttes arvesse elektrikulusid 0,12 dollarit kilovatt-tunni (kWh) kohta.

Blake2B-Sia järel on kasumlikkuse pingereas X11 ja Kadena algoritmid. X11 kaevandatavad valuutad, sealhulgas dash (DASH) ja cannabiscoin (CANN), võivad sobiva hashrate'i korral pakkuda mõistlikku tulu. Konkreetselt on X11 hashrate hinnanguliselt 2 terahashi sekundis (TH/s) valmis teenima umbes 7,57 dollarit päevas. Nagu varem mainitud, on Kadena algoritm edetabelis libisenud, kuid märkimisväärne 177 TH/s Kadena hashrate võib endiselt teenida hinnanguliselt 7,47 dollarit päevas.

Nimelt on Scrypti kaevandamise kasumlikkus võrreldes 2022. aasta septembri tipptasemega vähenenud. Scrypt, mis vastutab litecoini (LTC) ja dogecoini (DOGE) kaevandamise eest, oli sel ajal kasumlikkuse poolest teisel kohal. Praegu on Scrypti kaevandamine kõige kasumlikumate algoritmide seas 12. kohal, jäädes maha teistest, nagu Handshake, 2, Randomx ja Cryptonightr. Ethash oli varem kaevandamisalgoritmide seas domineerival positsioonil enne Ethereumi uuendamist, mida tuntakse kui The Merge, mis toimus 15. septembril 2022. aastal. Alates sellest otsustavast sündmusest on selle kasumlikkus olnud suhteliselt nõrk.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele