Fedi vihje intressimäärade tõstmisest märtsis tekitab turupaanikat – Investor Alert

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

USA Föderaalreserv kohtus 31. jaanuaril ja otsustas hoida oma intressimäära sihttaseme vahemikus 525-550 baaspunkti (bps), mis vastab 5,25-5,50%. See otsus vastas üldistele ootustele ja oli kooskõlas eelmise istungi tulemustega.

Märkimisväärne pöördepunkt narratiivis oli siiski Jerome Powelli avaldus märtsikuu istungi väljakuulutamise ajal, milles ta sõnaselgelt teatas, et intressimäära langetamine on ebatõenäoline. See ootamatu avaldus põhjustas juhtivate finantsnäitajate märkimisväärse languse, mis viis eri turgudel märkimisväärse taandarenguni.

Täpsemalt näitasid TradingView 1. veebruari andmed, et kuld, bitcoin (BTC) ja krüptovaluutade kogu turukapitalisatsioon langesid dollari suhtes vastavalt 0,34%, 1,10% ja 0,77%.

Samal ajal näitasid Dow Jones Industrial Average (US30), S&P 500 (SPX) ja Nasdaq 100 (NDX) langust vastavalt 0,01%, 1,61% ja 1,94%. Need kolm USA aktsiaturu põhinäitajat viitasid paanilisele müügile, mis tugevdas Powelli üllatusliku avalduse mõju.

Märtsi oodatavad intressimäärad

Tulevikku vaadates omandab 20. märtsil 2024 toimuv järgmine Föderaalreservi kohtumine erilise tähtsuse Powelli hiljutiste märkuste põhjustatud turuootuste muutuse tõttu. Nimelt ootas 29. detsembri 2023. aasta seisuga 73,4% kauplejatest märtsis intressimäärade langust, samas kui 31. jaanuaril langes see näitaja 52,8%-le, mis nõuab turu märkimisväärset ümberkujundamist.

Praegu ootab 64,5% turust, et märtsis jääb intressimäärade eesmärk muutumatuks. Samal ajal usub 35,5%, et Föderaalreserv võib oma otsuse üle vaadata ja minna intressimäära alandamisele 500-525 baaspunkti vahemikus, mis toob kaasa potentsiaalse volatiilsuse kõigil turgudel eelseisvatel nädalatel.

Nimelt ei ole turuootustes enam arvestatud agressiivsemat 50 baaspunkti suurust intressimäära alandamist, mis tähendab 15% tõenäosuse muutust võrreldes kuu aega varem, 29. detsembril tehtud prognoosidega.

Finantshiiglased prognoosisid esimest intressimäära alandamist mais.

Nimelt on kaks suurimat institutsionaalset finantsasutust, Goldman Sachs (NYSE: GS) ja Barclays (NYSE: BCS), korrigeerinud oma prognoosi esimese intressimäära langetamise kohta ja ootavad seda nüüd mais. Seda kaalutlust jagas Evan Gold platvormil X 1. veebruaril. Lisaks märkis Gold Bank of America (NYSE: BAC) karumad väljavaated, mis ennustavad intressimäära langetamist juunis. Huvitav on see, et kõik kolm finantshiiglast ootasid algselt intressimäära alandamist märtsis, enne hiljutist Föderaalreservi koosolekut.

See stsenaarium rõhutab turgudele omast ebakindlust ja volatiilsust, eriti nende tundlikkust Föderaalreservi otsuste muutuste suhtes. Seetõttu soovitatakse investoritel võtta ettevaatlik hoiak, jälgides tähelepanelikult jooksvaid sündmusi ja asjakohaseid andmeid, et teha teadlikke otsuseid tulevikus.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele