Hispaania Kickstarts Euro-Backed Stablecoin Trials

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Hispaania fintech-ettevõte Monei on algatanud Hispaania keskpanga järelevalve all euroga tagatud stabiilse mündi EURM katsetused. Monei veebisaidil 29. jaanuaril avaldatud teate kohaselt algas jaanuaris regulatiivne liivakastiproov, mis hõlmab üksikuid kasutajaid, et vähendada vigu.

Katse keskendub EURMi tehinguvõime hindamisele. Kasutajad tõendavad oma identiteeti, laadivad üles oma rahakoti, hoiustavad oma kontole 10 eurot ja vahetavad selle 10 EURMi vastu. Iga EURM on 1:1 seotud euroga ja seda hoitakse turvaliselt Hispaania pankades, nagu BBVA ja Caixabank.

Monei tegevjuht Alex Saiz Verdaguer peab seda katsetamist oluliseks sammuks maksete igakülgse digitaliseerimise suunas. Ta eeldab, et stabiilne münt pakub turvalisemat, programmeeritavamat, ökonoomsemat, demokraatlikumat ja liberaalsemat viisi raha saatmiseks.

Teate kohaselt on EURMi eesmärk hõlbustada peaaegu koheseid tehinguid üksikisikute vahel, kellel on juurdepääs mobiiltelefonile, võttes vahendustasu vaid “tuhandiku euro ulatuses tehingu eest”. Lisaks toetab stabiilse mündi infrastruktuur ettevõtte võimalusi, sealhulgas igakuiseid või igapäevaseid töötajate makseid ja reaalajas tootlikkuse boonuseid, mis põhinevad robotkäsklustel.

Verdaguer vihjas ka sellele, et EURM võib saada Hispaania Panga eelistatud tehnoloogiaks, mis on kooskõlas panga keskpanga digitaalsete hulgivaluutade (CBDC) programmi käivitamisega 2022. aastal. Hispaania CBDC programm paistab silma oma sõltumatuse poolest digitaalse euro projektist, mis rakendumise korral hõlmab kõiki euroala majandusi.

Lisaks teatas Hispaania majandus- ja digimuutuste ministeerium, et kavatseb rakendada Euroopa Liidu krüptovarade turgude määrust kuus kuud enne tähtaega, mis näitab Hispaania ennetavat lähenemist finantssektori digitaalsele ümberkujundamisele.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele