Ethereumi tõus: Juhtiv Tokenized Assets revolutsioon

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Digitaalsetel finantstehnoloogiatel on märkimisväärne transformatiivne potentsiaal. Jaotatud pearaamatu tehnoloogia (DLT), mille tuntuim näide on plokiahela, hõlbustab digitaalsete võlakirjade emiteerimist. Aja jooksul võib see vähendada emiteerimise ajal sõltuvust vahendajatest, suurendades tegevuse tõhusust ja vähendades tõenäoliselt kulusid.

Lisaks toetab DLT materiaalsete varade märgistamine, mis võib laiendada konkreetsete finantsinstrumentide ulatust.

Ethereumi mitmekesine ökosüsteem koos nutikate lepingute ja detsentraliseeritud rakendustega
Ethereumi ökosüsteemi uurimine: Arukad lepingud ja detsentraliseeritud rakendused

Kuid nende eeliste realiseerimiseks ja laiema aktsepteeritavuse saavutamiseks peab Moody's usub, et DLT-põhised tehnoloogiad peavad tegelema mitmete probleemidega. Nende hulka kuuluvad DLT-platvormide koostalitlusvõime ja standardiseerimise puudumine, ebausaldusväärsed digitaalse raha võimalused, regulatiivsed ebaselgused ja tehnoloogilised riskid.

Hiljuti on arvukad institutsioonid süvenenud loata plokiahelasse pilootprojektide ja tegelike tehingute kaudu. Märkimisväärne osa on näidanud huvi Ethereumi vastu, mida on köitnud selle ulatuslik ökosüsteem ning rakenduste ja võrkude kasv viimastel aastatel.
Läbipaistva avaliku plokiahelana pakub Ethereum arendajatele põhikihti, et töötada välja lahendusi andmete ja väärtuste vahetamiseks erinevates võrkudes. Selle kohandatav disain ja eelseisvad uuendused, eriti need, mis parandavad koostalitlusvõimet, muudavad Ethereumi eelistatud platvormiks digitaalsete võlakirjade emissioonide jaoks.

Euroopa Investeerimispanga võlakirjaemissioon Ethereumis
Institutsionaalne kasutamine: Euroopa Investeerimispanga võlakirjaemissioon Ethereumis

Näiteks on sellised institutsioonid nagu Euroopa Investeerimispank kasutanud Ethereumi võlakirjaemissioonide jaoks.

Eelkõige toetas Ethereum Société Générale'i poolt 2023. aastal emiteeritud digitaalset rohelist võlakirja, mille väärtus oli 10 miljonit eurot. Pikemas perspektiivis prognoosib Moody's, et avaliku plokiahela võrgu, nagu Ethereum, ja tavapärase taristu vaheline ühenduvus suureneb, mis toetab plokiahela rakendusi ja soodustab tööstuse laienemist.

Viimasel ajal on tõusnud vara tokeniseerimise trend, kus materiaalsed varad, nagu kinnisvara või kunst, konverteeritakse DLT abil digitaalseteks märgideks. Avalike plokiahelate tokeniseeritud materiaalsete varade koguväärtus tõusis aasta jooksul 1 miljardilt dollarilt 2 miljardile dollarile, kusjuures Ethereumil on enamik neist.

Peamine väljakutse, mis takistab tokeniseerimise kasvu, on usaldusväärse digitaalse sularaha puudumine, mis sunnib mõningaid turuosalisi arveldama tehinguid väliselt või kasutama stabiilseid münte.

Stabiilsed mündid, krüptoraha variandid, mis on seotud varadega nagu fiat-valuutad, kujutavad endast digitaalse sularaha vormi. Nende suutmatus säilitada oma sidumist püsivalt volatiilsetes tingimustes tekitab siiski muret.

Alternatiivsed lahendused, nagu sümboolsed pangahoiused ja keskpankade digitaalvaluutad, võiksid neid probleeme lahendada. Moody's prognoosib nendes valdkondades edasiminekut 2024. aastal, kuigi nende integreerimine avalike plokiahelatega on endiselt ebakindel.

Varade tokeniseerimise tõus: Kinnisvara ja kunsti konverteerimine Ethereumis digitaalseteks tokeniteks
Materiaalsete varade tokeniseerimine: Ethereumi roll 2 miljardi dollari suuruses tõusus

Moody's ootab 2024. aastal ka suuremat õiguslikku selgust, kuna reguleerivad asutused kujundavad raamistikke tekkivate digitaalsete varade ja teenuste jaoks. Siiski on tempo ülemaailmselt erinev. Sellised piirkonnad nagu EL, Singapur ja Araabia Ühendemiraadid võivad suurema kaitse ja digitaalsete varade uudsete litsentsimisstruktuuride tõttu meelitada rohkem investoreid.

Seevastu USAs loodetakse digitaalse vara maastiku kujundamisel tõenäoliselt tugineda regulatiivsetele meetmetele, kusjuures terviklik raamistik on veel kaugel.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele