El Salvador SKP tõusma 10X poolt 2029 Bitcoin ja AI: Cathie Wood

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

ARK Investi tegevjuhi Cathie Woodi sõnul võib El Salvadori majandus järgmise viie aasta jooksul kümme korda kasvada, kui ta jätkab Bitcoini ja tehisintellekti (AI) kasutuselevõttu president Nayib Bukele all.

„President Bukele otsusekindlus muuta El Salvador Bitcoini ja tehisintellekti kogukondade oaasiks – kaks ajaloo suurimat majanduslikku ja tehnoloogilist revolutsiooni – on põhjus, miks ma usun, et selle reaalne SKP võib järgmise viie aasta jooksul 10-kordistuda,“ ütles Wood 28. mai X postituses pärast kohtumist Bukele'iga.

Woodi ja Bukele kohtumisel keskenduti Bitcoini integreerimisele kapitaliturgudele, tehisintellekti edusammudele ja maksupoliitikale.

Max Keiser, Bukele nõunik Bitcoini küsimustes, ütles, et Wood kirjeldas üksikasjalikult, kuidas El Salvador võiks tõsta oma SKT 2029. aastaks 300 miljardi dollarini. Bitcoini pooldaja Stacy Herbet, USA majandusteadlane Arthur Laffer ja ARK Investi teadustöötaja Marc Seal olid samuti kohal.

Maailmapanga andmetel oli El Salvadori SKP 2022. aastal 32,4 miljardit dollarit, mis on alates Bukele ametisse astumisest 2019. aasta juunis üle 30%. 300 miljardi dollari saavutamine ühtlustaks El Salvadori SKPd selliste riikidega nagu Rumeenia, Tšehhi Vabariik ja Tšiili.

Alates Bukele eesistumise algusest on El Salvador muutnud Bitcoini seaduslikuks maksevahendiks, kaotanud maksud tehnoloogiainnovatsioonile ning kaotanud tulumaksu välisinvesteeringutele ja rahaülekannetele. Aprillis 2024 laienes Google El Salvadorisse 500 miljoni dollari suuruse strateegilise partnerlusega.

El Salvador hoiab oma riigikassas 5764 Bitcoini, mille väärtus on 396,2 miljonit dollarit, mis tähendab 58,6% kasvu võrreldes keskmise ostuhinnaga. Bitcoini vastuvõtmine kohalike elanike seas on aga seisnud silmitsi väljakutsetega.

Enamasti tehnoloogiliselt kirjaoskamatu elanikkond, kaupmeeste jõustamise puudumine ja probleemid El Salvadori Chivo rahakoti kasutuselevõtuga 2021. aastal on takistanud edusamme, ütles Jamie Robinson, The Bitcoin Hardware Store'i strateegiajuht Jamie Robinson.

2023. aastal kasutas José Simeón Cañase Kesk-Ameerika Ülikooli jaanuarikuise uuringu kohaselt ainult 12% kohalikust elanikkonnast vähemalt korra ostude tegemiseks Bitcoini, mis on 2022. aastaga võrreldes vähenenud.

Robinson märkis, et Bitcoini hinnatõus 2023. aasta alguses vallandas uue kaupmeeste vastuvõtmise laine, mida juhtisid sellised ettevõtted nagu Walmart, Starbucks ja Domino's.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele