$9.6B Bitcoin liikuda: Goxi võlausaldajad saavad lõpuks makstud?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Mt. Gox, kokkuvarisenud krüptovaluutavahetus, kolis 9,62 miljardi dollari väärtuses Bitcoini uude rahakotti, tõstes võlausaldajate lootusi.

141,686 Bitcoini koondati rahakotti „1Jbez“ erinevatest teistest Mt. Goxiga seotud külmadest rahakottidest.

Need ülekanded viitavad sellele, et kasutajad, kes ei ole alates 2014. aastast, kui Mt. Gox peatas kauplemise ja väljavõtete tegemise, saanud oma raha kätte, võivad lõpuks ometi saada raha tagasi.

See on esimene rahavahetusahelas toimuv rahaliste vahendite liikumine börsilt üle viie aasta. See on kooskõlas Mt. Goxi plaaniga maksta võlausaldajatele tagasi 2024. aasta oktoobri lõpuks.

Mt.-Gox-Bitcoini-vahetuse-reserv

Blockchaini eksperdi ja autori Anndy Liani sõnul viitab konsolideerimine tõenäoliselt Mt. Goxi kavatsusele maksta oma kasutajatele raha tagasi. Lian ütles:

„See on esimene varade liikumine Mt. Goxi külmast rahakotist üle viie aasta. Minu tagasihoidlikul arvamusel on see tõenäoliselt osa plaanist jagada varad tagasi võlausaldajatele enne lubatud tähtaega 31. oktoobril 2024. aastal.“

Varsti pärast teateid kinnitas Mt. Goxi rehabiliteerimise usaldusisik Nobuaki Kobayashi, et konsolideerimine on osa börsi tagasimaksekavadest. Ta ei täpsustanud siiski, millal tagasimaksed algavad. Kobayashi kirjutas 28. mai teates:

„Taastamishaldur valmistub tegema tagasimakseid krüptoraha taastamisnõuete selle osa eest, millele on eraldatud krüptoraha. Kuna rehabiliteerimise usaldusisik jätkab eespool nimetatud tagasimaksete ettevalmistamist, palume tagasimaksete tegemiseni veidi aega oodata.“

Praegune tähtaeg võib aga veelgi edasi lükkuda. See määrati septembris 2023, kuu aega enne seda, kui Mt. Gox pidi algselt maksma võlausaldajatele tagasi 31. oktoobriks 2023.

Mt. Gox võlgneb umbes 127 000 võlausaldajale üle 9,4 miljardi dollari väärtuses bitcoine. Nad on oodanud üle 10 aasta, et saada oma raha tagasi pärast seda, kui börs 2014. aastal mitmete märkamatute häkkimiste tõttu kokku kukkus.

Mt. Gox oli üks esimesi krüptoraha börse ja käis kunagi üle 70% kõigist plokiahela tehingutest.

Suur häkkimine 2011. aastal viis saidi kokkuvarisemisele 2014. aastal. See mõjutas umbes 24 000 võlausaldajat ja tõi kaasa 850 000 BTC kaotuse.

Turud reageerivad potentsiaalsele Mt. Goxi tagasimaksmisele

Pärast esimest partii Mt. Gox ülekandeid, Bitcoin hind langes 2% mai 28, langedes päevase madalaim alla $67,500 enne taastumist veidi üle $68,000, vastavalt CoinMarketCap.

Turgude-reaktsioon-potentsiaalsele-Mt.-Goxi-tagasimaksmisele

Liani sõnul võib see langus tähendada, et turg arvestab Mt. Goxi võimalikku tagasimakset:

„Bitcoini hind langes pärast ülekannet umbes 2,1% kuni 67 505 dollarini. See võib olla tingitud võlausaldajate müügisurve ootusest, kui nad saavad oma tagasimaksed kätte.“

Hoolimata kergest hinnalangusest ütles Lian, et võimalik tagasimakse lahendaks ühe krüptotööstuse kõige pakilisema ja pikaajalisema probleemi.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele