Bitcoin’s Top Miner’s Massive aastane kahjum

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Viimase paari aasta jooksul on institutsionaalne huvi Bitcoini (BTC) vastu kasvanud. Avalikult kaubeldavate Bitcoini kaevandusettevõtete arv ja turukapitalisatsioon on tõusnud, mis on äratanud tähelepanu sellistelt suurtelt ettevõtjatelt nagu BlackRock.

Nende ettevõtete finantstulemused rõhutavad aga olulisi tulevikuprobleeme. Täpsemalt näitavad CompaniesMarketCapi andmed, et sektori 17 ettevõtte summaarne kahjum on 2,75 miljardit dollarit.

Bit Digital (NASDAQ: BTBT) paistab silma kui “kõige kasumlikum” börsil kaubeldav Bitcoini kaevandamise ettevõte. Tähelepanuväärselt juhib nimekirja selle negatiivne 28,39 miljoni dollari suurune puhaskasum alates 2022. aasta neljandast kvartalist, kusjuures BTBT turukapitalisatsioon on 300 miljonit dollarit.

Bit Digitali märkimisväärsed kaotused Bitcoini kaevandamisel
Bit Digital: Bitcoin Mining: Leader keset väljakutseid Bitcoin Mining

Tulemused 3 parima avalikult kaubeldava Bitcoini kaevandusettevõtte kohta

Seevastu kolm juhtivat avalikult kaubeldavat Bitcoini kaevandamise ettevõtet on alates IPO-st olnud märkimisväärse kahjumiga.

Nende tippvõistlejate hulka kuuluvad Marathon Digital Holdings (NASDAQ: MARA), Riot Blockchain (NASDAQ: RIOT) ja Hut 8 Mining (NASDAQ: HUT), mille turukapitalid on vastavalt 4,85 miljardit dollarit, 3,52 miljardit dollarit ja 2,86 miljardit dollarit.

Märkimisväärne on, et MARA teatas 380 miljoni dollari suurusest kahjumist. RIOTil läks mõnevõrra paremini 300 miljoni dollari suuruse kahjumiga, samas kui HUT oli suhteliselt väiksema, 38,88 miljoni dollari suuruse kahjumiga ettevõte.

Bitcoini kaevandamise kui äritegevuse väljakutsed

Bitcoini kaevandamine tegutseb tihedas konkurentsis, kus edu sõltub sageli “võitja võtab kõik” stsenaariumist. Umbes iga 10 minuti tagant kaevandab üks üksus ploki ja saab sellest kasu plokkide toetuste või tasude kaudu.

Selle ettevõtmisega kaasnevad aga üha suurenevad kulud, eriti kui üha rohkem osalejaid astub võitlusse. Kaevandamise protsess muutub üha keerulisemaks, nõudes suuremat arvutusvõimsust ja sellega seotud kulusid, et säilitada sama tõenäosus ploki valideerimiseks.

Peale selle peavad need üksused pärast bloki edukat kaevandamist ja tasu saamist teenitud BTC-d likvideerima, et katta tegevuskulud ja täita kohustused. See dünaamika tähendab, et Bitcoini kaevandusettevõtete kasumlikkus on tihedalt seotud Bitcoini turuväärtuse ja võrgu tsentraliseerituse astmega.

Seevastu suurem tsentraliseerimine kujutab endast ohtu Bitcoini sisemisele turvalisusele ja võib mõjutada selle tajutud väärtust, kujutades endast keerulist väljakutset, millega need ettevõtted peavad jätkusuutliku elujõulisuse tagamiseks tegelema.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele