Bitcoin tõuseb vaatamata EKP “väärtusetu” Claim

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Veidi üle nädala on möödunud sellest, kui Euroopa Keskpanga (EKP) eksperdid kritiseerisid Bitcoini (BTC) ja krüptovaluutasid, nimetades neid spekulatiivseteks, väärtusetuks ja kuritegelikku tegevust soodustavateks. Nende hoiatavad sõnad nende digitaalsete varadega seotud “sotsiaalsete ohtude” kohta leidsid kajastamist kogu finantsmaailmas. Sellele vaatamata jätkab juhtiv detsentraliseeritud finantsvara (DeFi) tõusu, lähenedes oma kõigi aegade kõrgeimale tasemele (ATH).

EKP turutaristu ja maksete peadirektor Ulrich Bindseil ning turutaristu ja maksete nõunik Jürgen Schaaf väljendasid 22. veebruaril blogipostituses “Bitcoini ETFi heakskiitmine – alasti keisri uued riided” oma skeptilisust, märkides, et “Bitcoini õiglane väärtus on endiselt null”.

Nende seisukoht püsis kindel isegi pärast seda, kui Ameerika Ühendriikide väärtpaberite ja börsikomisjon (SEC) kiitis jaanuaris heaks Bitcoini börsil kaubeldavad fondid (ETF), hoiatades investoreid Bitcoini hiljutise hinnatõusu tajutavate riskide ja võimalike tagajärgede eest. Nad kirjutasid:

“Praegu on Bitcoini tehingud endiselt ebamugavad, aeglased ja kulukad. Väljaspool darknet'i, interneti varjatud osa, mida kasutatakse kuritegelikuks tegevuseks, kasutatakse seda peaaegu üldse mitte makseteks.”

Bitcoini hinna analüüs

Hoolimata sellest, et Bitcoinile viidatakse kui “surnud kassi põrgatusele”, tunnistasid Bindseil ja Schaaf selle ootamatut vastupidavust, omistades ralli “ajutistele teguritele” ja kahtlustades turul “hinnamanipulatsiooni ja muud liiki pettust”.

Alates nende blogipostituse avaldamisest on Bitcoini väärtus tõusnud 29,51%, tõustes 51 645 dollarilt 66 886 dollarini. Need arvud tähendavad 2,62% päevast tõusu ja 18,08% nädalast tõusu, mis kulmineerub märkimisväärse 55,76%-lise igakuise kasvuga.

Huvitav on see, et Bitcoin on juba ületanud oma kõigi aegade kõrgeima hinna eurodes (EUR), ulatudes 63 417,67 euroni, kusjuures praegune kauplemishind on 5. märtsi seisuga 61 828,59 euro ümber. See irooniline keerdkäik EKP jaoks rõhutab veelgi krüptovaluutaturgude ettearvamatust.

Peale selle juhtis krüptokogukond sotsiaalplatvormidel kiiresti tähelepanu EKP presidendi Christine Lagarde'i i irooniale, kui selgus, et tema enda poeg on vastupidiselt tema avalikule seisukohale investeerinud krüptovaradesse. Lagarde oli varem kritiseerinud krüptovaluutasid ja väljendanud pettumust oma poja investeerimisotsuste üle 2023. aasta novembri krüptotalve ajal, kus ta kurtis, et ta kaotas umbes 60% oma investeeritud kapitalist.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele