Bitcoin Alert: Exchange Reserves Plunge uutele madalatele

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Aprilli algusaegadel oli krüptovaluutaturg tunnistajaks olulisele verstapostile, kui börside poolt hoitavad Bitcoini (BTC) reservid langesid enneolematult madalale, langedes alla 2 miljoni BTC. See areng on jätnud vähem kui 10% Bitcoini kogu ringluses olevast varustusest nendel platvormidel kättesaadavaks. Bitcoini varude nii järsk vähenemine kujutab endast stsenaariumi, mille kohaselt võib nõudluse kasv viia pakkumise märgatava vähenemiseni.

Detailitud andmed, mis hangiti CryptoQuant 8. aprillil näitasid, et kõigis tunnustatud börsidel olevate BTC-de kogusumma oli ligikaudu 1,94 miljonit BTC-d. See arv vastab peaaegu 9,8% kogu Bitcoini ringluses olevast koguvarustusest, mis viimaste arvutuste kohaselt on 19,67 miljonit münti.

Vaatlused näitavad vahetusvara järjepidevat langustrendi, kuna see saavutas 2021. aasta juulis 2,85 miljoni BTC suuruse kõrgpunkti. See vähenemine on tingitud peamiselt sellest, et Bitcoini investorid otsustavad oma varud börside hoiustamisest välja viia, mis on strateegiline samm, mis peegeldab pikaajalise hoidmise eelistamist kohesele müügile või kauplemisele.

Hetkel kaupleb Bitcoin 69 892 dollari suurusel hinnal, mis läheneb psühholoogiliselt olulisele 70 000 dollari suurusele künnisele.

Pakkumisšokkide mõistmine ja nende mõju Bitcoini hindadele

Bitcoini turu pakkumisšokki iseloomustab Bitcoini koguse kiire vähenemine, mis langeb kokku nõudluse järsu suurenemisega. Selline tasakaalustamatus ostu- ja müügisurve vahel viib iseenesest Bitcoini hinna tõusuni, kuna konkurents piiratud pakkumise pärast on suurenenud.

Üheks pakkumise šoki taga olevaks keskseks põhjuseks on Bitcoini märkimisväärne tagasivõtmine börsidel, mille tulemuseks on vähene pakkumine kauplemiseks, mis omakorda võib esile kutsuda Bitcoini turuväärtuse märgatava tõusu.

Lisaks sellele võimendab pakkumise šoki mõju märkimisväärselt Bitcoini poole võrra vähenemine umbes iga nelja aasta tagant. Pärast poolitamist väheneb uute bitcoinide kaevandamise tasu poole võrra, mis vähendab uute müntide sissevoolu turule.

Bitcoin Magazine väidab, et need kombineeritud tegurid – kahanevad valuutareservid ja poolitamise sündmus – loovad eeldused Bitcoini eelseisvaks pakkumisšokiks.

Järelikult eeldatakse, et uute Bitcoinide tekkimise vähenenud määra ja vahetuses hoitavate Bitcoini reservide jätkuva vähenemise koosmõju intensiivistab majanduslikku dünaamikat. Järelikult on tõenäoline, et kasvav nõudlus väheneva pakkumise taustal katalüüsib Bitcoini hinna järsku tõusu.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele