Aprillis üllatus: Hong Kong vallandada esimese Bitcoin Spot ETFs

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Hong Kong on selle kuu jooksul Aasias teedrajavale bitcoini börsil kaubeldavate fondide (ETF) heakskiitmise äärel, kusjuures esimese heakskiitmise teate saabumine on oodata järgmisel nädalal. See areng põhineb olukorraga kursis olevate isikute poolt esitatud arusaamadel, mida vahendasid globaalne uudiste hiiglane Reuters ja silmapaistev Hiina meediaväljaanne qq.

Hongkongi väärtpaberi- ja futuurikomisjon (SFC) on strateegilise sammuna otsustanud kiirendada heakskiitmise protsessi. See otsus asetab Hongkongi varajase kasutuselevõtja ja liidripositsioonile Aasias areneval Bitcoini ETFi turul. Edusammud on märkimisväärselt varasemad, kui paljud tööstusharu esindajad olid oodanud, et börsiletooteid hakatakse käivitama hiljem kalendriaasta jooksul.

Mitmed Hiina finantshiiglased, sealhulgas Harvest Fundi ja China Southern Fundi Hongkongi filiaalid, on hiljuti esitanud taotlusi Bitcoin ETFi kasutuselevõtuks. Need spot bitcoin ETFid on erilised selle poolest, et nad pakuvad otsest kokkupuudet bitcoini tegelike hinnaliikumistega, mitte ei toetu tuletisinstrumentidele.

Asjaga seotud allikad on teatanud, et SFC kavatseb 15. aprilliks avalikustada oma esimese heakskiidetud bitcoin ETFide partii. Pärast heakskiitmist taotlevad need fondid noteerimist Hongkongi börsil, mis peaks toimuma umbes 10 päeva jooksul.

Selline kiirendatud heakskiitmise ajakava on tunnistus Hongkongi ambitsioonikatest jõupingutustest suurendada oma atraktiivsust kui esmatähtsat ülemaailmset finantskeskust. Samuti võimendab see linna juba praegu Bitcoin-sõbralikku keskkonda, mida näitab veelgi enam jaekaubanduse litsentsi andmine krüptovaluutavahetus Hashkey'le eelmisel aastal.

Hongkongi ennetavate meetmete taga oleva tõuke võib osaliselt omistada Ameerika Ühendriikides täheldatud ülekaalukale edule, mida on täheldanud bitcoin ETF-id, mis on alates nende heakskiitmisest käesoleva aasta jaanuaris kogunud üle 12 miljardi dollari sissevoolu.

Saades esimeseks Aasia jurisdiktsiooniks, mis kiidab heaks bitcoin ETFi, ei loo Hongkong mitte ainult pretsedenti, vaid võib ka katalüüsida sarnaseid algatusi teistel turgudel kogu piirkonnas.

Kasvav huvi kättesaadavate Bitcoini investeerimistoodete vastu paljude investorite seas, alates institutsionaalsetest investoritest kuni jaeinvestoriteni, on ilmselge. Strateegiliselt kohandades oma reguleerivat raamistikku, et rahuldada seda kasvavat nõudlust, on Hongkong kindlalt kehtestanud end keskseks Bitcoiniga kauplemise ja investeerimise keskuseks Aasias, tugevdades oma staatust ja mõju globaalsel finantsmaastikul.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele