Ripple’i tegevjuht ennustab 2025. aastaks 5 triljoni dollari suurust krüptotsunami

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Hiljutises intervjuus CNBC-le pakkus Ripple'i tegevjuht Brad Garlinghouse julge prognoosi krüptovaluutade tuleviku kohta, väites, et 2025. aastaks võib digitaalsete valuutade kogu turukapitalisatsioon tõusta muljetavaldava 5 triljoni dollarini. Garlinghouse väljendas tugevat optimismi seoses krüptovaluutasektoris toimuvate arengutega.

Ta tõstis esile Bitcoini börsil kaubeldavate fondide (ETF) tekkimist kui olulist tõukejõudu, mis tõstab krüptovaluutade väärtust ülespoole. Garlinghouse'i sõnul on sektor esmakordselt tunnistajaks oluliste institutsionaalsete investeeringute sissevoolule, mis tähistab pöördelist muutust selle arengusuunas.

Rõhutades veelgi regulatiivsete kinnituste muutvat mõju, tõi Garlinghouse välja väärtpaberi- ja börsikomisjoni (SEC) mitmete Bitcoini ETFide heakskiitmise kriitilise rolli. Ta usub, et see areng mitte ainult ei anna krüptovaluutadele kui seaduslikule varaklassile täiendavat usaldusväärsust, vaid annab ka olulise tõuke nende vastuvõtmiseks institutsionaalsete investorite poolt.

Bitcoini ETFide käivitamine jaanuari alguses oli märkimisväärselt edukas, purustades mitmeid rekordeid. Nimelt saavutasid need ETFid ainuüksi märtsis hämmastava 111 miljardi dollari suuruse kauplemismahu.

Lisaks spekuleeris Garlinghouse eelseisva Bitcoini poolitamise sündmuse võimalike mõjude üle, viidates sellele, et see võib toimida krüptosektori kasvu järjekordse olulise katalüsaatorina. Ta mainis, et analüütikud prognoosivad pakkumisšokki koos suureneva nõudlusega, mis võib viia juhtiva krüptovaluuta uutesse, seni uurimata väärtuspiirkondadesse.

Garlinghouse nimetas ka soodsaid mikrorahandustingimusi olulise elemendina, mis võib mõjutada krüptoturu suunda lähitulevikus. Vahepeal on Ripple'iga tihedalt seotud krüptovaluuta XRP turukapitalisatsiooni poolest seitsmendal kohal.

Garlinghouse kritiseeris hiljuti krüptovaluuta meedia suhtes kriitiliselt Coindeski, kuna see vihjas, et Ripple võib XRP-st loobuda pärast oma uue stabiilse mündi kasutuselevõttu. Ta lükkas sellised väited tagasi, rõhutades Ripple'i jätkuvat pühendumust XRP-le vaatamata oma digitaalse valuutapakkumise laiendamisele.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele