SEC rohelised tuled Ethereum ETF

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

USA väärtpaberi- ja börsikomisjon (SEC) kiitis neljapäeval, 23. mail heaks kaheksa taotlust Ethereumi börsil kaubeldavate fondide (ETF) jaoks. See otsus tähistab olulist muutust regulatiivses suhtumises Ethereumi, suuruselt teise digitaalse vara suhtes.

See heakskiit võimaldab peavoolu investoritel saada Ethereumiga kokkupuuteid ilma krüptovaluuta otsese omamiseta.

19B-4 esitatavas dokumendis kirjeldatakse uute ETFide noteerimiseks ja kauplemiseks vajalikke reeglite muudatusi ja regulatiivset vastavust. SEC märkis, et ettepanekud on kooskõlas börsiseaduse paragrahvi 6(b)(5) punktiga.

“Pärast hoolikat läbivaatamist leiab komisjon, et ettepanekud on kooskõlas börsiseadusega ning selle alusel siseriikliku väärtpaberibörsi suhtes kohaldatavate eeskirjade ja määrustega.”

SEC kiitis heaks 19B-4 esitamise järgmiste äriühingute puhul:

 BlackRock Inc.
 Fidelity
 Grayscale Investments Inc.
 Bitwise Asset Management Inc.
 VanEck Associates Corp.
 Ark Investment Management LLC
 Invesco Capital Management LLC
 Franklin Templeton

Hoolimata sellest heakskiidust vajavad need ettevõtted endiselt SECi heakskiitu oma S-1 avalduste esitamiseks. S-1 registreerimisavalduses esitatakse andmed ETFi pakkujate finants- ja äritegevuse kohta, mis aitab investoritel teha teadlikke otsuseid.

Nende ETFide noteerimise ajakava on ebaselge. ETF-analüütik Nate Geraci mainis, et SEC võib S-1 heakskiitmist edasi lükata, kuna ei ole piisavalt kaasatud. Bloombergi James Seyffart säutsus aga, et kui nad kõvasti tööd teevad, võib see protsess võtta paar nädalat, kuigi mõnel juhul on see võtnud üle kolme kuu.

Kuigi SECi heakskiit on oluline verstapost, sõltub nende Ethereumi koha ETFide käivitamine S-1 heakskiitmise ootamisest. Vaatamata ebakindlusele on regulatiivne heakskiit tekitanud krüptokogukonnas optimismi. Paljud näevad seda olulise sammuna Ethereumi laiema aktsepteerimise ja kasutuselevõtu suunas traditsioonilises rahanduses.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele