Vaid 3 nädalat eemal: 2024 Bitcoin poolitamine Countdown algab

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Oodatud 2024 Bitcoin poolitamine sündmus, oluline verstapost krüptovaluuta valdkonnas, on silmapiiril, planeeritud 19. aprillil. Selle hinnangu aluseks on viimase 20 160 ploki keskmise blokeerimisaja arvutamine, mis asetab sündmuse täpselt kolme nädala või 21 päeva kaugusele. Eelseisev poolitamine toimub eeldatavasti plokis 840 000, mis tähistab Bitcoini jaoks pöördelist hetke. Tasub siiski märkida, et mõnede turuanalüütikute sõnul on võimalik, et tegelik poolitamiskuupäev võib pisut nihkuda ja võib toimuda 20. aprilli paiku, arvestades plokiaja arvutuste loomupärast varieeruvust.

Bitcoini poolitamise protsess on Bitcoini võrgu põhiline mehhanism, mille eesmärk on vähendada uute plokkide kaevandamise tasu poole võrra umbes iga nelja aasta tagant ehk iga 210 000 kaevandatud ploki järel. Selle eelseisva poolitamisega väheneb kaevurite tasu 6,25 BTC-lt 3,125 BTC-le, jätkates protokolli lähenemisviisi, millega vähendatakse uut Bitcoini pakkumist ja seeläbi suurendatakse selle digitaalset nappust.

Seda sündmust oodates on Bitcoini kaevurid kogu maailmas ennetavalt valmistunud muutusteks, mida see toob kaasa. Kaevurite seas on viimastel kuudel olnud märgatav suundumus oma Bitcoini varude likvideerimine, mis on võimaldanud neil investeerida saadud tulu oma kaevandamisinfrastruktuuri uuendamisse, et jääda pärast halvenemist konkurentsivõimeliseks.

Ajalooliselt on Bitcoini poolitamise sündmused olnud BTC investorite jaoks õnnistuseks, peamiselt seetõttu, et pakkumise vähenemine kipub aja jooksul hinda kõrgemale viima. Seda optimistlikku väljavaadet jagavad paljud kogukonna liikmed, kusjuures mõned analüütikud prognoosivad Bitcoini jaoks ambitsioonikaid hinnasihte, näiteks 200 000 dollarit 2025. aasta lõpuks.

2024 Bitcoini poolitamine võib katapulteerida ETF-i hoogu.

Hiljuti avaldas tuntud maaklerfirma Canaccord Genuity aruande, milles heidetakse valgust Bitcoini muljetavaldavale 60%-lisele hinnatõusule esimeses kvartalis. Ettevõte seostab seda tõusu mitmete teguritega, sealhulgas börsil kaubeldavate fondide (ETF) käivitamisega, poolitamist ümbritseva ootusega ja finantsturgude investorite uuendatud riskivalmidusega.

Michael Grahami juhitud Canaccordi analüütikud viitavad, et vaatamata ebakindlale makromajanduslikule kliimale võib eelseisev poolitamine märkimisväärselt toetada Bitcoini ETFide hoogu. Aruandes märgitakse ka krüptoraha ökosüsteemi aktiivsuse elavnemist, mis põrutab tagasi 2023. aastal kogetud madalseisust.
Canaccord väljendas optimismi pärast seda, et väärtpaberi- ja börsikomisjon (SEC) kiitis kvartalis heaks 11 USA spot Bitcoin ETF-i, pidades seda positiivseks arenguks jaeinvestorite jaoks, kes soovivad lisada krüptovaluutat oma investeerimisportfellidesse maksusoodustusega kontode, näiteks IRA-de kaudu.

Lisaks arutatakse aruandes avalikult kaubeldavate Bitcoini kaevandajate alatootlust võrreldes BTC-ga, rõhutades krüptoraha hinna dünaamika lahtisidumist. See tähelepanek on põhjustanud spekulatsioone nende kaevandajate tulevase kasumlikkuse kohta pärast poolitamist.

Canaccordi poolt esile toodud Spot Bitcoini ETFid pakuvad aktsiainvestoritele uudset võimalust Bitcoiniga kokkupuutumiseks. Ettevõte väidab, et kui varasemate poolitussündmuste järel täheldatud mustrid peavad paika, võib krüptoraha turg pärast eelseisvat poolitamist siseneda eriti tõusufaasi, soodustades soodsamat keskkonda Bitcoini kasvu ja laiemat kasutuselevõttu.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele