Argentina vabastab kohustusliku krüptoregistri

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Argentina turgude reguleeriv asutus Comisión Nacional de Valores (CNV) on algatanud spetsiaalselt krüptovaluutateenuste pakkujatele mõeldud kohustusliku registri rakendamise.

See CNV uuenduslik algatus tutvustab virtuaalvarade teenusepakkujate registrit (PSAV), mis kohustab krüptosektori organisatsioone, sealhulgas kauplemisplatvorme, esitama üksikasjalikku teavet, nagu reguleeriv asutus on ette näinud, oma ametlikul veebisaidil, et tagada luba oma tegevuse jaoks riigis.

Roberto E. Silva, kes juhib CNV-d, avalikustas, et selle uue registri avalikustamise strateegiline ajastus oli teadlikult kooskõlas rahapesuvastase töökonna (FATF) kavandatud visiidiga. FATF on silmapaistev rahvusvaheline üksus, mis töötab välja rahapesu vastu võitlemise standardeid ja töötab välja strateegiaid terrorismi rahastamise tõkestamiseks.

“Me oleme töötanud vastu kellaajaliselt, et edendada vastavust seadusele nr 25,246, millega reformitakse rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise riiklikku reguleerimissüsteemi, ning esitame täna PSAVi registri loomise enne FATFi visiidi lõppu ja võttes arvesse selle soovitust selles küsimuses.”

See samm rõhutab Argentina pühendumust järgida ülemaailmseid finantsregulatsioonistandardeid ja suurendada oma kasvava krüptoturu terviklikkust.

Seistes silmitsi kasvava inflatsiooni ja sellele järgneva riigi vääringu odavnemisega, on Argentiina elanikkonna seas toimunud märkimisväärne tõus Bitcoini (BTC) kui rahalise turvasadama vastuvõtmisel. See suundumus peegeldab kasvavat kartust riigi majandusliku stabiilsuse suhtes ja argentiinlaste soovi kaitsta oma vara.

Bloombergi märkimisväärne aruandlus toob esile Bitcoini omandamise olulise tõusu Argentinas asuva krüptoraha vahetuse Lemon kaudu, keset riiki, mis võitleb ühe maailma kõrgeima inflatsioonimääraga.

See nähtus ei piirdu ainult Lemoni puhul; teised silmapaistvad Argentina börsid, nagu Ripio ja Belo, on täheldanud võrreldavat kalduvust krüptoraha investeeringute poole. See kollektiivne liikumine digitaalsete valuutade suunas viitab laiemale muutusele argentiinlaste finantskäitumises, mis on tingitud vajadusest säilitada finantsvarasid ebastabiilses majanduskeskkonnas.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele