Robert Kiyosaki hoiatab: Kiakiyaki: Hiina aktsiaturg on äärel

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Robert Kiyosaki, tuntud investor ja kuulus autor, kes on kirjutanud väga eduka isikliku rahanduse meistriteose “Rich Dad Poor Dad”, on pikka aega olnud ettevaatlik nii USA majanduse kui ka maailma finantssüsteemide suhtes, kuigi selle taga on optimismi toon. Tema kriitikud on järjekindlalt rõhutanud, et ta on nendes küsimustes karu, kuid tal õnnestub siiski alati põimida sisse lootusrikkaid väljavaateid.

Neljapäeval, 21. märtsil valis Kiyosaki sotsiaalmeediaplatvormi X, et väljendada oma seisukohti seoses Hiina valitsuse 2024. aasta alguses algatatud katsetega tuua stabiilsust oma kõikuvale aktsiaturule. Ta kirjeldas neid meetmeid kui ekslikke ja meeleheite lõhnavaid.

Sügavamalt süvenedes väitis Kiyosaki, et Hiina majandust vaevavad probleemid ulatuvad kaugemale kui aktsiaturu langus, mis on alates 2021. aastast toonud kaasa umbes 7 triljoni dollari suurused kahjumid. Ta märkis, et probleemi tuum on ülemaailmse tarbijanõudluse märkimisväärne vähenemine.

Robert Kiyosaki jagab peamisi investeerimisalaseid teadmisi

Vaatamata oma kriitilisele analüüsile soovitab Kiyosaki praegusel hetkel mitte osta aktsiaid ja võlakirju. Selle asemel pooldab ta investeerimist sellistesse kaupadesse nagu kuld ja hõbe ning juhtiva krüptoraha Bitcoin (BTC) kõrvale. Kiyosaki on juba mitu aastat olnud nende varade suhtes vankumatu, jagades pidevalt teadmisi selle kohta, miks need on kõige mõistlikumad investeerimisvalikud. Eelkõige on ta rõhutanud hõbedat kui eriti huvitavat investeerimisvõimalust alates märtsist 2024.

Kiyosaki räägib sageli sellest, mida ta näeb ette kui “ajaloo suurimat krahhi”, kuid tema üldist sõnumit läbib optimism. Ta usub, et majandussurutised pakuvad nutikate kauplejate jaoks ainulaadseid võimalusi omandada väärtuslikke varasid märkimisväärselt madalamate hindadega.

Tema ennustused on hakanud kinnitust leidma; näiteks kuld on näidanud tugevat arengut, tõustes pidevalt ja ületades 20. märtsil esmakordselt 2200 dollari piiri. Lisaks saavutas Bitcoin uue kõigi aegade kõrgeima taseme, lähenedes märtsis 73 000 dollari piirile.

Kuigi Kiyosaki on avaldanud tugevat kriitikat Hiina strateegia suhtes oma aktsiaturu toetamiseks, on see algatus näidanud tõhususe märke. Pärast tormilist jaanuari, mil aktsiaturu väärtusest kustutati ligikaudu 1 triljon dollar, on järgnevatel kuudel toimunud märkimisväärne pöördumine. Konkreetselt, üks peamisi võrdlusnäitajaid mandriosa aktsiate jaoks, CSI 1000, koges 6. veebruaril oma seni edukaima päeva, kuigi see ei ole veel täielikult taastunud oma 2024. aasta kaotustest.

Sarnaselt on teised olulised indeksid, nagu CSI 300 ja HSI, näidanud positiivset reaktsiooni valitsuse sekkumisele, mille aastakasv on vastavalt 5,75% ja 0,44%.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele