R. Kiyosaki hoiatab, et S&P krahh võib hävitada miljoneid 401k ja IRAd

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

R. Kiyosaki hoiatab, et S&P krahh võib hävitada miljoneid 401k ja IRAsid.
Keset kurjakuulutavaid prognoose, mis annavad märku peatsest ja olulisest krahhist erinevatel turgudel, on Robert Kiyosaki, tuntud investor ja bestsellerite “Rich Dad Poor Dad” autor, pööranud hiljuti oma tähelepanu otse aktsiaturule, keskendudes eelkõige S&P 500 indeksile.

Kiyosaki, kelle netoväärtus on 100 miljonit dollarit, on veendunud, et eelseisev krahh võib hävitada miljonite inimeste pensioniplaanid.

Hiljuti, 11. detsembril avaldatud postituses, kus ta kordas oma varasemaid hoiatusi, hoiatas “Rich Dad” autor oma järgijaid, et järgmine hoiatus puudutab konkreetselt S&P-d, ennustades, et see “mõjutab miljoneid 401-kassasid ja IRA-sid”. See viide on suunatud Ameerika Ühendriikides laialdaselt kasutatavatele pensionisäästevahenditele, nagu selgitati X postituses.

Robert Kiyosaki tweet S&P krahhi hoiatuse kohta - 11. detsember 2023.
Kiyosaki tweet: S&P Crash hoiatus – 11. detsember 2023

S&P ja pensionikontod

Pensionikontosid käsitledes rõhutas Kiyosaki nii tööandjapõhist pensionikontot, mida üldiselt tuntakse 401(k), kui ka individuaalset pensionikontot (IRA). Esimeses arvestavad tööandjad töötajate palgast maha osa, mis investeeritakse töötaja valitud investeerimisfondidesse, aktsiatesse ja võlakirjadesse, samas kui viimane võimaldab üksikisikutel iseseisvalt investeerida.

Nende pensionikontode seotus aktsiaturuga, eelkõige S&P indeksiga, paneb Kiyosaki ette nägema ulatuslikke tagajärgi, kui S&P 500 ähvardav krahh realiseerub ja mõjutab miljonite inimeste nii tööandjast sõltuvaid kui ka sõltumatuid pensioniprogramme.

Robert Kiyosaki arutleb S&P krahhi mõju üle 401ketele ja IRAdele.
Kiyosaki hoiatus: 401ks and IRAs at Risk: Kiyosaki's Warning

Ülemaailmne panganduskriis

Samal ajal lööb Kiyosaki häirekella võimaliku “ülemaailmse panganduskriisi” kohta ja kritiseerib USA pangandussüsteemi terviklikkust. Julgustades oma järgijaid võtma ennetavaid meetmeid, soovitab ta investeerida sellistesse varadesse nagu Bitcoin (BTC), kuld ja hõbe, “kuni veel on aega”, rõhutades oma täpseid krahhiprognoose.
Nende prognooside hulgas on märkimisväärne Lehman Brothersi kokkuvarisemine 2008. aastal ja Credit Suisse'i krahh 2023. aastal.

Praegu spekuleerib Kiyosaki, et Šveitsi Ühispank UBS võib olla järgmine pangandushiiglane, kes seisab silmitsi väljakutsetega, eriti pärast seda, kui ta omandas märtsis Credit Suisse'i, mis tema arvates mängis toona otsustavat rolli pankroti ärahoidmisel.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele