Binance seisab silmitsi otsese kokkuvarisemisega, hoiatab Ex-SEC ametnik!

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

On vaid aja küsimus, millal kogu Binance'i plea-diil kokku kukub.

USA väärtpaberi- ja börsikomisjoni (SEC) endine ametnik John Reed Stark edastas hiljuti oma arusaamad krüptovahetuse Binance'i tulevikust ulatuslikus postituses, mida jagati eelmisel laupäeval sotsiaalmeedia platvormil X.

Stark tõi oma analüüsis Binance'i ja USA justiitsministeeriumi (DOJ) vahelise kokkuleppe kohta esile kaks olulist arengut. Kõigepealt tõi ta välja rea hiljuti avalikustatud DOJ-i poolt Binance'iga seotud toimikute ilmnemise, mis heidavad valgust ulatuslikule regulatiivsele kontrollile, mida DOJ nüüd börsi üle teostab.

Binance DOJ failid - regulatiivsed väljakutsed avalikustatud
Binance DOJ Filings: Binance: Regulatiivsed väljakutsed: Regulatory Challenges Unveiled

Stark väljendas oma veendumust, et need avalikustatud DOJ-i avaldused võivad potentsiaalselt tähistada Binance'i lõpetamist, öeldes:

”Binance'i uute nõuete täitmise kohustuste ammendav nimekiri on nagu konsultatsioonifirma soovide nimekiri – ja selle rakendamine ja täitmine maksab kümneid, kui mitte sadu miljoneid dollareid.”.

Kirjeldades Binance'i tulevast järelevalvet ja järelevalvet, tõmbas Stark paralleeli ülemaailmse kuritegeliku narkokartelli iga liikme varustamisega kehakaameratega, kusjuures kartell kannab endistest ja praegustest valitsuse agentidest koosneva asjatundliku meeskonna kulud, kes jälgib filmimaterjali ööpäevaringselt. Stark kinnitas:

John Reed Stark on endine USA väärtpaberi- ja börsikomisjoni ametnik.
John Reed Stark: USA väärtpaberi- ja börsikomisjoni arvamus

“Minu seisukoht on, et nagu narkokartell, ei saa ka Binance'i sarnane salajane ja läbipaistmatu finantsettevõte järsku muutuda traditsiooniliseks, seaduskuulekaks, avatud, läbipaistvaks, kuulekas, alistuvaks ja valitsussõbralikuks finantsettevõtteks. SECi auditi üleelamine oleks piisavalt raske Binance'i infrastruktuuri jaoks, kuid DOJ/FinCENi auditi üleelamine – see tundub peaaegu võimatu.”

Stark jätkas, täpsustades:

Selle tulemuseks on täiendavad süüdistused Binance'ile, täiendavad süüdistused CZ-le ja uued süüdistused kõigi teiste (partner, klient, ühisettevõtja, koostööpartner jne) vastu, kes on kuritegelikult seotud Binance'i kuritegeliku ettevõttega”.

Teine oluline areng, mida Stark rõhutas, oli SECi poolt Binance'i vastu esitatud “täiendava avalduse” esitamine, mis tema arvates tugevdas oluliselt reguleeriva asutuse hagi krüptofirma vastu.

Endine SECi interneti jõustamise juht täpsustas seda, öeldes, et käimasolevas SECi täitemenetluses Binance'i ja Changpeng Zhao (CZ) vastu on SEC hakanud kaasama fakte DOJi süüdimõistmise kokkuleppest. Stark rõhutas, et need lahendused suurendavad märkimisväärselt SECi kohtuasja Binance'i ja CZ vastu.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele